EA SPORTS™ WRC İnceleme

EA SPORTS™ VE Codemasters, resmi WRC lisansı altında ilk WRC oyununu piyasaya sürdü. Dünya Ralli Şampiyonası’nın (WRC) haklarının Codemasters’a geçmesinin ardından meraklı bekleyiş son buldu. Dirt Rally serisine benzer bir oynanış sunan yeni WRC oyununa bu inceleme ile göz atın.

EA SPORTS™ WRC İnceleme

Ralli oyunları, oyun dünyasında önemli rekabet alanlarından biri olarak görülüyor. WRC’nin Formula 1 ile aynı popülariteye sahip olmamasına rağmen, rekabetçi oyunlar söz konusu olduğunda ralli oyunlarının parladığından söz edebiliriz. Codemasters’ın Dirt Rally serisi de bunlardan biriydi. EA Sports’un Codemasters’ı satın almasından sonra yeni bir Dirt Rally oyunu gelmezken, onun yerine WRC lisansının alınmasıyla beraber resmi bir WRC oyununa sahibiz.

Codemasters’ın yarış oyunları konusunda önemli bir geçmişe sahip olduğunu yadıyamayız. Bize geçmişte Colin McRae Rally, TOCA Race Driver, Dirt, Dirt Rally veya F1 efsanesini verdi. EA Sports WRC, 2019’da başlayan bir projenin doruk noktasıdır. Dirt Rally 2.0’ın başarısının ardından Codemasters, resmi WRC lisansını almak istedi ve 2020’nin başında aldı. Geliştiriciler, oyunu Unreal Engine 4 ile geliştirmeyi tercih ettiler.

Oyunun yarış, şampiyona, çok oyunculu ve zaman turu gibi çeşitli modları vardır. EA Sports WRC, seçenekler konusunda yetersiz kalmıyor ve hatta sürücünüzü kişiselleştirmek veya arabanızı WRC özelliklerine göre çeşitli parçalarla oluşturmak için bir mod sunuyor. Bu seçenek ilginçtir, ancak oyunun 78 kategoriye ayrılmış 18 araba içerdiğini hesaba katarsak fark edilmeyebilir.

wrc 2

Araba kataloğu, ralli oyunlarında en sağlam olanlardan biridir ve hızlı oyunlarda kişiselleştirilmiş bir şampiyonada bundan yararlanabiliriz. Kariyerinize junior kategorisinden WRC şampiyonu olma maceranıza başlayabilirsiniz. Etkinlikler haftalara bölünür ve kullanıcının araba satın alma, mühendis kiralama, gösteri yarışlarına veya resmi etkinliklere erişme gibi özel etkinliklere katılmasına olanak tanır.

EA Sports WRC’nin kariyer modu, bir sürücü olarak ilerleme duygusu değil, aktivite birikimi sunuyor. Bu bölümde, WRC, rekabeti, aracı veya personeli geliştirmek gibi ekibinizin diğer yönlerinden ayırarak daha iyi bir deneyim sunar. Mühendisleri işe almazsanız, hasar veya onarım süresinin maliyeti daha yüksektir.

wrc 3

EA SPORTS™ WRC oynanış

EA Sports WRC’de Codemasters, deneyimi bir kontrol cihazıyla oynayanlar için erişilebilir hale getirmek için tasarladı. Oyun bunu sizin için yaptığı için, ilk oynayışınızdan önce hassasiyeti ayarlamanıza veya asistleri etkinleştirmenize gerek yok. EA Sports WRC, Dirt Rally 2.0 kadar zordur ve yardımcı sürücünün istemlerine dikkat etmemek, yarışı veya etkinliği sona erdirebilecek bir kazaya neden olur.

EA Sports WRC’deki oynanış dikkat çekicidir. Çakıl kontrolü hassastır ve otomobiller motor konfigürasyonuna, frenleme gücüne veya ağırlık yönetimine göre tepki verir. Bir direksiyon simidiniz varsa, deneyim sonsuz derecede daha iyidir.

wrc 4

EA SPORTS WRC, ABS, çekiş kontrolü, denge kontrolü, gaz sınırlayıcı ve daha fazlası için beş destek seviyesi sunar. Bu oyunlardaki deneyiminize bağlı olarak, bazılarını etkinleştirebilecek ve hayal kırıklıklarından kaçınabileceksiniz.

Birçok hayran için oyun, grafiklerden daha önemlidir. Bu açıdan, EA Sports WRC, özellikle bir direksiyon simidiniz varsa, hiç hayal kırıklığına uğratmaz. Yardımcıları ayarlama veya kontrol cihazını ihtiyaçlarınıza göre yapılandırma özgürlüğü, tüm kullanıcıların keyfini çıkarmasını sağlar.

Oyunu PC’de oynarsanız, yalnızca grafikleri ayarlamak için daha fazla seçenek (DLSS gibi) elde etmekle kalmayacak, aynı zamanda VR desteği ve konsoldakinden daha fazla direksiyon simidi ile keyfini çıkarma yeteneği de elde edeceksiniz.