AirportSim inceleme

AirportSim, MS Games ve MK Studios tarafından geliştirilen ve Iceberg Interactive tarafından yayınlanan gerçekçi bir yer hizmetleri simülatörüdür. Kendini işine adamış bir ekip tarafından geliştirilen bu oyun, havacılık meraklıları için gerçekçi ve sürükleyici bir deneyim sunmayı amaçlıyor. Bu incelemede, AirportSim’i keşfedeceğiz.

AirportSim inceleme

Havalimanlarının koşuşturmacası ve perde arkası çalışmaları her zaman büyüleyici olmuştur. AirportSim’de hem normal uçakları hem de savaş jetlerini uçurmayı seven oyuncular için birçok seçenek var ve ayrıca havaalanı operasyonlarını kapsayan bir dizi eylem var.

AirportSim’in sanal dünyasına adım attığınızda, geliştiricilerin bir havalimanının karmaşık operasyonlarını ayrıntılara azami özen göstererek yeniden yaratmak için muazzam bir çaba sarf ettikleri hemen anlaşılıyor. Bagajların yüklenmesi ve boşaltılmasından uçaklara yakıt ikmali yapmaya kadar AirportSim, yer hizmetleri süreçlerinin kapsamlı bir simülasyonunu sunar.

AirportSim 1

Havaalanı operasyonlarının sorunsuz olarak yürütülmesi, çok büyük bir iştir. Meslekten olmayan bir kişinin muhtemelen bir uçağı yolcu kapısından havaya uçurmak için ne gerektiği ve gerektirdiği perde arkası çalışmalarının miktarı hakkında hiçbir fikri yoktur. AirportSim’in geliştiricileri olan MS Games ve MK Studios, bu oyunda çoğu büyük havalimanında gerçekleştirilen yer görevlerinin çoğunu bir araya getirmeye çalıştı.

AirportSim 2

AirportSim oynanış

Oynanış açısından, AirportSim hem tek oyunculu hem de çevrimiçi işbirliği modunun yanı sıra çeşitli senaryolar ve zorluklar ve serbest bir oyun modu içerir. Farklı meydan okuma modları, belirli bir süre içinde bir dizi görevi tamamlamanızı sağlarken, oyunun serbest oyun modu, kaçırdığınız iş görevleri için oyun sizi cezalandırmadan kendi yolunuzu takip etmenize olanak tanır.

AirportSim 3

Bir çalışan olarak gerçekleştireceğiniz belirli görevler genellikle oyundan oyuna değişecektir, ancak genel olarak bir oyun sırasında tamamlanması gereken ondan fazla farklı temel görev vardır: sıralama, ‘beni takip et’ sürecini tamamlamak, takozları ve konileri indirmek, bir uçağın GPU’suna bakmak, yakıt ikmali yapmak, yemek servisi yapmak, jet yollarını ve yolcu merdivenlerini birbirine bağlamak, farklı servis otobüsleri kullanmak, ve bagaj taşıma.

AirportSim 4

Oyun sırasında her şeyi takip etmek için, hem gelen hem de giden uçuşları, yolcu ve bagaj ihtiyaçlarını ve gerçek zamanlı hava koşullarını izleyebileceğiniz özel bir tablete erişebileceksiniz. Oyunun hava durumu, havacılık endüstrisinde hava durumu bilgilerini raporlamak için yaygın bir format olan METAR hava durumu raporu sistemi kullanılarak hesaplanır.

AirportSim 5

AirportSim grafik ve ses

Geliştiriciler, oyundaki tüm havaalanlarını ve uçakları yeniden yaratma konusunda olağanüstü bir iş çıkardılar ve hepsi gerçek hayattaki hallerinin harika bir kopyası oldular. Oyun grafiksel olarak tüm bu derinliğe iyi uyuyor. Oyundaki sesler de havalimanında çıkması beklenen seslerin bir özeti gibi çalışıyor.

AirportSim 6

AirportSim’in hem deneyimli uçak meraklıları hem de hareketli bir havalimanının iç işleyişini merak edenler için eğlenceli olacağından emin olabilirsiniz. İster havacılık endüstrisinde uzman olun, ister sadece öğrenmeye hevesli olun, simülasyon oyunlarının hayranıysanız, AirportSim’in kaçırılmaması gereken ilgi çekici bir oyun deneyimi sunacağından emin olabilirsiniz.