Kartal’da zenginler nereye gider?

Kiraların nispeten düşük kaldığı ve altyapı ve belediyecilik anlamında ileri seviyelerde olan Kartal’a zengin semtlerden taşınanların sayısındaki artış sürüyor. Bununla beraber, Kartal’da her sokakta nerdeyse devasa rezidanslar inşa edildi ve bu rezidanslara taşınan zengin Arapların sayısında da artış var. Peki zenginler Kartal’da nereye gider? Kartal’a sonradan taşınan zenginler için eğlence, alışveriş, yeme ve içme rehberi…

Zengin semtlerden Kartal’a göç sürüyor. Kadıköy, Ataşehir ve Maltepe gibi ilçelerin pahalı semtlerinde oturan vatandaşlar, evlerini kiraya verip Kartal’a taşınıyor. Kartal’da da altyapı ve belediyecilik imkanlarının lüks semtlerdeki gibi ileri seviyelerde olması, kiralık ev fiyatlarının da nispeten düşük olması, Kartal’ı istek listesinde en üst sıraya yükseltiyor.

Kartal’da son yıllarda nerdeyse her sokağa bir rezidans yapıldı. Rezidansların sayısı artıyor. Arap emlak sitelerinde ve ucuzluk sayfalarında Kartal’daki konutlar pazarlanıyor. Hatta bazı vatandaşlar emlak sitelerinde Arapça ilan vererek evlerini kiraya ve satışa koyuyor.

zenginler kartal ev aliyor

Alışveriş olanakları

Kartal’da zenginler genellikle alışverişlerini AVM’den yapıyor. Zenginlerin en çok tercih ettikleri AVM ise denize sıfır olması nedeniyle lüks bir mekan olan İstMarina AVM. Onu Piazza AVM takip ediyor. Hatta bu mekanları ziyaret etmeye yakın çevrede oturan ünlü isimler de geliyor.

Eğlence olanakları

Zenginler için Kartal’da çeşitli eğlence olanakları mevcut. Sinema, konser, vur patlasın çal oynasın mekanları, gece kulüpleri, barlar ve daha fazlası.

Sinemaya gitmek isteyen zenginler, Maltepe Piazza’daki Paribu Cineverse’de bir bilete 130 TL vererek film izleyebilir. Bu ücret 4 kişilik bir aile için 520 TL tutuyor. Ayrıca yanına patlamış mısır isterlerse biletin ücreti 280 TL’ye çıkıyor.

İstMarina’daki Jolly Joker’de konsere gitmek isteyen zenginler, sahne önündeki bir bilete yaklaşık 850 TL ödeyebilir. VIP müşteriler ve LOCA’da için bilet fiyatı 10 bin TL’yi aşıyor. Sahne önü istemeyenler için en ucuz bilet ise 500 TL seviyelerinde.

Yeme & içme olanakları

Kartal, yeme içme olanakları konusunda İstanbul’un en zengin mutfaklardan birine sahiptir. Çok sayıda lüks restoran bulunur.

Zenginler döner yemek isterse İntiba, Dönerci Celal Usta; kebap ve dünya mutfağı için Magic Akademi, Kumluk, Köz Kanat ve Vesta gibi lüks mekanları tercih eder. Kartal’da sadece restoranlar değil, Starbucks ve Lily gibi bazı kafeler de dolup taşıyor ve önünde her zaman sıra oluyor.

İntiba’da bir porsiyon iskender 300 TL. Dönerci Celal Usta’da ise 257,50 TL. Yanına ayran isterlerse 30 TL, soğan tabağı isterlerse 70 TL ödemeleri gerekiyor.

zengin et doner

Dünya mutfağına meraklı iseler Magic Akademi’de köri soslu tavuk için 232 TL, Monster Burger için 301 TL, etli wrap 249 TL, combo tabak için 232 TL, yanına 33 cc kutu kola için 42 TL vermeleri yeterli. Zenginler için çok uygun bir yeme içme imkanı.

Akşam yemeği yemek isteyenler ise genellikle Atalar sahildeki ve Yakacık eteklerindeki lüks restoranları tercih ediyor. Bu restoranlarda da oldukça zengin bir menü mevcut. Mangaldan balığa kadar her şey var.