Starship Troopers: Extermination inceleme

Starship Troopers: Extermination, Offworld Industries’in 17 Mayıs 2023’te Steam Erken Erişim olarak piyasaya sürdüğü çevrimiçi eşli FPS bilim kurgu temalı oyundur. Starship Troopers: Extermination birçok yönden askeri nişancı oyunları için son evrimi temsil ediyor. Offworld Industries, Squad’ın olağanüstü temelini kullanarak, modern FPS oyunlarıyla her şeyi doğru bir şekilde özetleyen bir şey yarattı. Bu incelemede, Starship Troopers: Extermination’ın nasıl bir oyun olduğuna derinlemesine bir şekilde bakıyoruz.

Starship Troopers: Extermination inceleme

Mobil Piyade’de bir asker olarak oynarken, her kısa imha turundaki amacınız, bir avuç hedefi tamamlamak için yeterli AI örümceği öldürmek ve Roger Young’ın tıbbi bölmesinde birkaç hafta geçirmeye gerek kalmadan tamamlamaktır. Zorunlu bir seviye atlama sistemi ve kazanılacak ekipmanları da içeren bu oyun döngüsü, çok benzersiz değil. Ancak, benzerlerinin aksine, oldukça keyifli.

Extermination ile aynı motoru kullanan yukarıda bahsedilen Squad’ı oynamadıysanız, oyunun temel oyun öğeleri şaşırtıcı olmaktan başka bir şey değil. Morita Taarruz Tüfeğinizi veya oyundaki diğer birkaç silahtan birini kullanmak ağır ve etkili hissettiriyor. Hareket hızlıdır ve AI, böcekleri öldürmekle ilgili bir oyunda beklediğiniz kadar akıllıdır.

Starship Troopers Extermination 2

Starship Troopers: Extermination oynanış

Tamamladığınız hedefler nispeten basit olsa da ve genellikle bir yere taşınmaktan ve düşman dalgalarını savuşturmaktan biraz daha fazlasını yapmayı gerektirse de, dövüşler inanılmaz derecede yoğun ve iyi bir şekilde kaotiktir.

Tüm bunlar, herhangi bir sayıda sürü tabanlı nişancı oyunu için de söylenebilir, ancak Starship Troopers: Extermination’ı türün zirvesine yükselten şey, atış yapmayan unsurlarıdır. Bu unsurlardan en önemlisi oyunun ortamı ve onunla birlikte gelen sesli sohbettir.

Çirkin bir böcek gezegenine düşmek ve 1997’nin en iyi filminden alıntılar yaparken ikiden fazla bacağı olan her şeyi vurmak, oldukça sürükleyici hissettiriyor. Oyun kendi başına yoğun ve eğlenceli olsa da, yarı modern bir çatışmada sadece bir asker olmayan biri gibi davranırken diğer oyuncularla konuşabilmek, en hafif tabirle mutlak bir zevktir.

Starship Troopers Extermination 3

Starship Troopers: Extermination grafik ve ses

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, görkemli ve sık sık bahsedilen Squad’a dayanan bir oyun için grafikleri, animasyonları, sesi ve görsel-işitsel tasarımı fantastikten başka bir şey değil; Böcekler tatmin edici ezmelerle sıçrıyor, düşük verimli nükleer patlamalar neredeyse retinanızı kavuruyor ve tüfeğinizi yeniden doldurmak kadar basit şeyler yapmak bile harika hissettiriyor. Ayrıca tüfeğinizin yardımı olmadan öldürülemeyecek çok fazla böcek yok.

Öyleyse, Starship Troopers: Extermination’ın şu anki durumunda harikadan başka bir şey olmadığını ve ancak zaman geçtikçe daha iyi olabileceğini söylemeye gerek yok. İçinde nispeten düşük maliyetini haklı çıkarmak için yeterli içerik var. Yerleşik bir formülü sürükleyici bir şekilde oynamak veya daha fazla Starship Troopers içeriği için can atıyorsanız, satın alarak oyun hakkında daha fazla bilgi edinmeyi kendinize borçlusunuz.