Mardin Tanıtım Günleri Atatürk Havalimanı’nda

Mardin Tanıtım Günleri’nin ne zaman ve nerede yapılacağı belli oldu. Mardin Tanıtım Günleri, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yapılacak. Mardin Tanıtım Günleri 25-28 Ocak 2024’te Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi etkinlik alanında yapılacak.

Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nin medeniyetlerin beşik kenti Mardin, il tanıtım günleri kapsamında İstanbul’a geliyor. Mardinli hemşerilerin ve Mardin kültürünü tanımak isteyenlerin merakla bekledikleri Mardin memleket tanıtım günleri Atatürk Havalimanı’nda yapılacak.

Mardin Tanıtım Günleri

Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi etkinlik alanında Mardinli Dernekler Konfederasyonu öncülüğünde düzenlenecek olan Mardin Tanıtım Günleri’ne Mardin Valiliği, Mardin Belediyesi, kaymakamlıklar ve ilçe belediyeleri, spor kulüpleri ile sivil toplum kuruluşlarının destek vermesi bekleniyor.

25 Perşembe günü açılışı yapılacak Mardin İl Tanıtım Günleri, 28 Ocak Pazar günü sona erecek. Etkinlikte Mardin iline özgü kültür, turizm ve sanat faaliyetleriyle ilgili çalışmalar yer alacak ve yöresel sanatçıların sahne performanslarına yer verilecek. Etkinlikte Mardin’in yöresel yiyecekleri de yer alacak.