ForeVR VR oyunları incelemesi

Geliştirici ForeVR Games’in gündelik VR spor oyunları koleksiyonundaki en güzel VR oyunlarına göz attık. İncelediğimiz ForeVR oyunları arasında ForeVR Darts, ForeVR Bowl, ForeVR Pool, ForeVR Cornhole yer alıyor. Tüm bu tatlı oyunlar hakkında kısa bir özet ile bilgi sahibi olabileceğiniz incelememize davetlisiniz. Oyunları Meta Quest 3 cihazımızda test ettik.

ForeVR Bowl inceleme

ForeVR Bowl VR

ForeVR Bowl, hareket ve kontrollerin temelleri olan bir öğretici ile başlar. Top dönüşünden topu nasıl alacağınızı ve koridordan nasıl atacağınızı öğrenirsiniz. Bowlingin ayrıntılarına veya kurallarına girmez. Varsayılan ışınlanma hareketi ile serbest hareket ve ayarlar aracılığıyla dönme arasında seçim yapabilirsiniz.

ForeVR Bowl’un bowling mekaniği oldukça basittir. Temel olarak topu ileri yöne atarsanız, bazı topları devirme şansınız oldukça yüksektir. Oyunda ilerledikten ve daha rahat hale geldikten sonra, biraz daha gerçekçi fiziğe sahip olmak için ayarları değiştirebilir ve daha gerçekçi ayarları açabilirsiniz. Hatta herhangi bir geliştirmenin olmadığı profesyonel bir seviyeye bile yükseltebilirsiniz.

Bowling’i gerçekçi bir şekilde VR’de oluşturmak zordur, çünkü birçok bowling spin ve topların ağırlığı ile ilgilidir. ForeVR, toplar hakkında görsel istatistikler sağlayarak bunu telafi eder. Bir süre oynadıktan sonra, sayıların topun nasıl atıldığına nasıl dönüştüğünü öğreneceksiniz. Daha ağır toplar daha düz gitme eğilimindedir.

ForeVR Darts inceleme

ForeVR Darts

ForeVR Dart’ın harika bir hissi var. Ekip, ortamları yaratmada başarılı oldu ve bowlingde olduğu gibi, her alanda yer alan müzik atmosfere uyuyor. Oyuncular müzik ayarlarını yapmak isterse, her oyun alanında bir müzik kutusu da bulunur. Her ortamın kendine özgü bir hissi ve tema müziği vardır. Solo eğlence oynarken her alanda farklı AI karakterlerine meydan okuma seçeneğini buldum. Diğer oyunculara/AI karakterlerine dart atabilmek hoştur.

Dart atıldığında iyi hissettirir ve ağırlıklarına bağlı olarak farklı performans gösterir. Bazı dartların oldukça benzer şekilde gittiğini fark ettim. Oyunun üç zorluk seviyesi vardır. El takibinin uygulanması iyi hissettiriyor.

ForeVR Pool inceleme

ForeVR Pool VR

ForeVR Pool, oyuncuların bilardo masasında dolaşmaları, atışlarını sıralamaları ve mükemmel vuruşu gerçekleştirmek için spin ve güç uygulamaları gereken gerçekçi bir bilardo deneyimi sunar. Topa nereye vurduğunuza ve ne kadar sert vurduğunuza bağlı olarak gerçekçi top fiziğini kullanırken, top çarpışmaları beklediğiniz gibi tepki verir. Şut yörüngesini göstermek için sunulan çeşitli yardım ayarları vardır, böylece oyunu öğrenirken deneyiminize ince ayar yapabilirsiniz.

ForeVR Pool, başkalarıyla oynandığında harikadır. Diğer tüm ForeVR oyunlarında olduğu gibi, çok oyunculu gerçek bir hit ve kendimi hem arkadaşlarımla hem de yabancılarla oynarken saatler kaybederken buldum. Kilidini açabileceğiniz çeşitli bilardo salonları, deneyime gerçekten eğlenceli bir atmosfer katar. ForeVR Pool, bir oyun deneyimi olduğu kadar sosyal bir deneyimdir ve sanal gerçeklikte arkadaşlarınızla vakit geçirmenin mükemmel bir yolu gibi hissettirir.

ForeVR Cornhole

ForeVR Cornhole VR

Cornhole’un kuralları basittir. Her oyuncu, ortasında bir delik bulunan dikdörtgen bir şekil olan Cornhole tahtasından belirli bir mesafede yan yana durur. Oyuncular bir puf fırlatarak ve tahtaya inmesini sağlayarak puan kazanırken, pufu deliğe soktukları için ek puanlar ödüllendirilir.

Yine de dikkatli olun: diğer oyuncular atışlarıyla pufunuzu tahtadan vurabilir, bu yüzden onu deliğe mümkün olduğunca yaklaştırmak isteyeceksiniz. Her oyuncu belirli miktarda puf atar ve işleri bittiğinde puanları karşılaştırır, puan farkı önde gelen oyuncuya galibiyet verilir. Bu basit bir oyundur, ancak özellikle rakip oyuncuların puflarını tahtadan veya deliğe düşürmek söz konusu olduğunda şaşırtıcı derecede stratejik olabilen bir oyundur.