CHP Pendik Adayı Tarık Balyalı kimdir?

CHP İBB Grup Başkanvekili ve Pendik Belediye Meclis üyesi olarak görev yapan Tarık Balyalı, CHP’nin Pendik adayı oldu. Peki Tarık Balyalı kimdir? Burada Balyalı hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenebilirsiniz.

1973 yılında Pendik’te doğan Tarık Balyalı, doğma büyüme Pendikli. Aynı zamanda ilkokulu, Ortaokulu ve Liseyi Pendik’te okudu. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinde Lisans, Okan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Muhasebe ve Denetim dalında yüksek lisansını yaptı.

Tarık Balyalı kimdir?

1995 yılından beri CHP’de siyaset yapan Balyalı, 1996’da CHP Pendik Gençlik Kolu Başkanı, 1998-1999 yılları arasında da CHP İstanbul İl Gençlik Kolu Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.

2009 yerel seçimlerinde Pendik Belediye Meclis Üyesi seçildi. 2 dönem CHP Grup Başkan Vekilliği ile 3 dönem Denetim Komisyonu üyeliği ve Plan Bütçe Komisyonu üyeliği yaptı. Belediye Meclis Grup Başkan Vekilliği görevi halen sürmektedir.

Pendik’te Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak kendisine ait büroda mesleğini icra etmeye devam etmekte olup, evli ve bir kız çocuğu babasıdır.