Trinity Fusion inceleme

Metroidvania konseptinin ve roguelite niteliklerinin harika bir şekilde yeniden birleştiği Trinity Fusion, Angry Mob Games’in geliştirdiği bir oyun ve bizi çoklu evrenin karmaşık dokusuna, farklı alter egolarımıza ve aksiyon ile platformlar arasındaki kötü şöhretli bir karışıma davet eder.

Trinity Fusion inceleme

Trinity Fusion, roguelike kadar popüler bir türde karşımıza çıkıyor. Oyun, Dead Cells’e o kadar çok benziyor ki, oynarken onu hatırlamak kaçınılmaz. Oyun çok ilginç bir evren ve durum sunarak başlıyor. Barış ve uyum içinde bir arada var olan üç dünya var. Çoklu evren bugünlerde popüler kültür tarafından biraz boğulmaya başlasa da burada yaklaşım ilginç, çünkü çoklu evreni kurtarmanız gerekiyor ve bu kulağa çok iyi geliyor. Kesinlikle kimseyi şaşırtmayacak şekilde, işler ters gider, kahraman ölür ve her şeyi yoluna koymak için bu üç dünyaya üç avatar yüklenir.

Her dünyada var olan farklı katmanlardan veya seviyelerden geçmeye başladığımızda, hepsinin birbirinden farklı olduğunu keşfederiz. Hepsinin kendi düşmanları, kendine özgü kimlikleri vardır. Ama onların içinde roguelike’da yapmanız gerekeni yapmalısınız, yani düşmanları yenmek, güçlendirmeler ve beceriler almak, seviyenizi yükselten özü toplamak, silah aramak. En önemli şey ilki olsa da, acımasızca öldürmek ve bunun için ikincisini de hesaba katmanız gerekir; Aslında bunu yapmak için olmazsa olmaz bir koşuldur, çünkü elimiz boş kimseyi öldürmeyeceğiz.

Trinity Fusion 2

Trinity Fusion oynanış

Silahlar iki tane vardır, kare birincil ve üçgen ikincil. İkincisinin bir kullanım sınırı vardır ve birincisine vurularak şarj edilir; bu nedenle, ikincil silahlar ateşli silahlar, ağır bıçaklı silahlar veya güçlerdir; ve birincisi, katanalar, tırpanlar, çifte kılıçlar veya pençeler gibi silahlar. Mağazalardan satın alınabilir veya sandıklarda veya düşmanlarda bulunabilirler. Silahın seviyesi ne kadar yüksekse, o kadar iyi niteliklere ve özelliklere sahip olacaktır (zehir, donma veya zayıf gibi durumlar; daha fazla kritik hasar; daha fazla sırt hasarı…).

Beceriler yön düğmesi düğmelerine atanır ve farklıdır; Bazıları sağlığı yeniler, diğerleri füzeleri püskürtür veya özel darbelerden korur, diğerleri engeller oluşturur veya bize görünmezlik verir. Tıpkı güçlendirmeler gibi kategorilerine göre renklere göre gruplandırılırlar. Ve “küreler”, ölümden sonra devam eden ve gelecek girişimler için karakteri kalıcı olarak geliştiren unsurlardır.

Trinity Fusion 3

Oyun, seviyelerinin açık uçlu doğasının yanı sıra, Dead Cells’i çok andırıyor. Daha güçlü veya daha hızlı olması gereken mavi kürelerin şüpheli bir şekilde Motion Twin tarafından icat edilen mavi hücreleri anımsatmasının yanı sıra, seviyeler boyunca sizi haritada hareket ettiren taşıyıcılar bulabiliriz, keşfedilmemiş bir alana geri dönmek istemeniz veya küçük şeylerin geldiğini hissettiğiniz için hayatı kurtarmak istemeniz durumunda işe yararlar.

Ayrıca, yukarıda bahsedilen oyuna çok benzer şekilde, karakterimizin belirli bir varyantını iyileştiren, renklerle temsil edilen güçlendirmeler de dağıtılmıştır (yeşil olanlar, nesneler tarafından geri kazanılan sağlık miktarında sağlık artışları bulabilirken, kırmızı olanlar genellikle daha fazla hasar vermeye odaklanır ve mavi olanlar yer değiştirmeye odaklanır).

Trinity Fusion 4

Oyunun ruhunun, farklı dünyaları oluşturan farklı biyomlarda veya alanlarda, hepsi tanınabilir unsurlarıyla ve avatarları birleştirme olasılığında olduğunu söyleyebiliriz. Bir avatar menzilli silahlarda, diğeri ise güçlerde uzmanlaşmıştır. Mevcut karakterimizi ikincisiyle birleştirerek, güçlere sahip olmak için yeni bir yuvanın kilidini açıyoruz. Bunları birleştirme fikri, sadece bu özellikten daha fazlasını eklediyse, harika.

Görsel düzeyde süper güzel ve animasyonlar, özellikle kahramanların ana silahlarla, yani kılıçlarla, tırpanlarla ve tüm bunlarla yaptığı saldırılar çok ayrıntılı. Beceriler, güçlendirmeler ve silahlar işe yarar çünkü oyun tarzınızda ince ayar yapmanıza izin verirler.