Train World inceleme

Ukraynalı stüdyo Turn Point Games’in tren simülatörü Train World, geçtiğimiz yaz Steam ve Epic Games Store’da yayınlandı. Train World, geleneksel bir demiryolu ağı stratejisi/simülatörüdür. Peki almaya değer mi? Gelin bu incelememizde görelim.

Train World inceleme

Oyuncular, oyunda raylar inşa ediyor, lokomotifler ve vagonlar satın alıyor, rotalar belirliyor ve mal ve yolcu taşıyor olacak. Ayrıca yeni tren türleri keşfediyor, yeni çağlara geçiyor vb. Train World’ün bir özelliği, bölgelere ayrılmış büyük bir harita ve dinamik bir ekonomidir.

Geliştirici, trenleri tamamlamak için çok sayıda lokomotif ve vagon vaat ediyor; ayırt edici görsel unsurlara sahip üç dönem var. Ayrıca nakliye için 30’dan fazla kargo türü; araştırma ağacı; çeşitli köprüler, tüneller ve raylar; yolcu ve özel yük istasyonları; ek para kazanmak için bir görev sistemi ve daha fazlası oyuncuları bekliyor.

Train World inceleme 2

Oyunda kendi tren ağınızı tasarlarken, yönetirken ve işletirken yüzyıllar süren bir demiryolu simülatörü olan Train World’de demiryolu öncüsü olmaya çalışıyorsunuz. Demiryolu teknolojisinin en altında başlayıp karmaşık, modern bir demiryolu şirketine dönüşebilirsiniz.

Train World inceleme 3

Train World oynanış

Ağınızı planlayın, yeni istasyonlar inşa edin, tren hatlarınızı yönetin ve yeni teknolojileri ve tren türlerini araştırın! Genişlemeye devam ettikçe, ağınızı büyütmenize ve güzel konumlara, ek yolculara ve kargo türlerine erişmenize olanak tanıyan yeni bölgelerin kilidini açın!

Trenlerinizi temel buharlı lokomotiflerden karmaşık, çok motorlu taşıyıcılara sürekli olarak yükseltirken demiryolu ağınızı zamanın geçişine karşı test edin. Yolcuları taşıyın, binlerce ton kargo taşıyın ve yüzyıllar geçtikçe giderek yoğunlaşan ağınızı yönetin!

Train World inceleme 4

Train World, 3 zaman dilimini kapsayan tam teşekküllü bir araştırma sisteminden, kendi tren setlerinizi inşa etmek için düzinelerce farklı lokomotif ve vagondan ve dinamik bir ekonomi sisteminden lojistik ve strateji özelliklerine sahiptir. Train World, tamamlamanız için size isteğe bağlı hedefler veren bir başarı sistemine sahiptir.

Train World, küçük 33X33 km’den büyük 197X197 km’ye kadar değişen haritalara sahiptir ve demiryolu ağınızı oluşturmak için bolca alana sahiptir. Farklı biyomlar ve kabartma türleri güzel manzaralar sağlar. Haritalar, oyun sırasında açılabilecek bölgelere ayrılmıştır. Her bölgenin kendi endüstrisi vardır ve oyuna başka bir stratejik bileşen ekler.

Train World’ün bir demo sürümü vardır, böylece oyunu kendiniz deneyebilirsiniz.