Men of War II inceleme

Men of War 2, Best Way tarafından geliştirilen ve Fulqrum Publishing tarafından yayınlanan bir RTS savaş oyunudur. Oyun, Amerikan, Sovyet ve Alman kuvvetlerinin bakış açısından birleşik silahlar, cephe hatları ve hikaye kampanyaları gibi çeşitli modlar sunuyor. Men of War 2’yi keşfe çıktık ve oynamaya değer olup olmadığını belirlemek için bilmeniz gereken her şeyi ele alacağız.

Men of War II inceleme

Men of War 2, oyunculara çeşitli kampanyalarda, oyun modlarında ve çok oyunculu modlarda Amerikan, Alman ve Rus (Sovyet) askeri kuvvetlerine komuta etme fırsatı sunarak bizi II. Dünya Savaşı’nın zorlu savaş alanlarına götürüyor. Bu oyunun boyutu, emrinizde yüzlerce piyade birimi, savaş aracı, tank ve savaş uçağı ile gerçekten etkileyici. Ayrıca, görseller yerinde ve yıkılabilir arazi, göz ardı edilmesi zor bir tür gerçekçilik katmanı ekliyor, ayrıca tankların kokpitine atlayabilir ve aksiyona birinci şahıs bakış açısıyla katılabilirsiniz, bu harika bir özellik.

Oyun zorluk konusunda acımasız olabilir. Piyade birimleri tepeden tırnağa silahlıdır ve yollarına çıkan her şeyi alt edebilirler. Havan topları, makineli tüfekler, uçaksavar silahları ve toplar, savaş alanını cehennem gibi bir manzaraya dönüştürebilir. Bu, türdeki daha bağışlayıcı oyunlardan sert bir geçiş ve neyse ki geliştiriciler bize bir can simidi attı. Geliştiriciler, çok oyunculu modlara bazı özelleştirme seçenekleri ekleyerek oyuncuların zorluğu kendi beğenilerine göre ayarlamalarına olanak tanıdı. İster klasik Men of War deneyimini, ister daha bağışlayıcı bir meydan okumayı isteyin, burada herkes için bir şeyler var.

Oyun modlarından bahsetmişken, Men of War 2’nin bazı ilgi çekici seçenekleri var. Combined arms, kaotik bir savaş alanı deneyimi sağlayan özelleştirme olanakları sunan üçe üç moddur. Front Line, çevre durumlarına karşı oyuncuları tercih edenler için bölgesel kazanımlara odaklanarak maçlara yeni bir dokunuş katıyor.

Oyun, her biri Dünya Savaşı’na benzersiz bir bakış açısı sunan üç ana hikaye kampanyasına sahiptir. Amerikan kampanyası “The Falaise Pocket” sizi Almanlarla karşı karşıya getiriyor. Sovyet harekâtı “Thwarted Blitzkrieg”, Almanların İlerlemesini yavaşlatmanız için sizi zorluyor. Alman kampanyası “On their own soil”, Üçüncü Reich’ın çöküşünü deneyimlemenizi sağlar. İki ek tarihi kampanya, Men of War 2’nin karışımına daha da fazla çeşitlilik katıyor ve ayrıca tek oyuncular için Baskınlar ve Fetih modları sunuyor. Baskınlar rastgele oluşturulmuş 16 savaş içerirken, Conquest Ordunuzun bölgeyi fethetme yolunu şekillendirmenize olanak tanır.

Men_of_War_II 1

Men of War II oynanış

Men of War II’de üs inşası yok, kaynak toplama yok ve tonlarca birim veya oluşumu kontrol etmeye gerek yok. Bunun yerine, bir seferde sadece birkaç birimi kontrol edersiniz, bu nedenle uzmanlığınıza bağlı olarak bazı piyade mangaları, birkaç tank veya benzer birimlerin bir karışımı olabilir ve her birim, ortalama strateji oyununuzdan çok daha ayrıntılı kontrole sahiptir.

Örneğin tanklar söz konusu olduğunda, mürettebat gerektiğinde araçtan çıkarılabilir. Kuleleri gövdeden ayrı olarak kontrol edebilirsiniz. Silahları değiştirebilir ve özel yetenekler kullanabilirsiniz. Ayrıca zırh ve delme değerleri modellemesi de vardır ve bireysel mürettebat üyeleri ve tankınızın işlevleri savaşta devre dışı bırakılabilir. Yani bir paleti, bir tareti veya nişancınızı bile kaybedebilirsiniz.

Men_of_War_II 2

Tüm bunlar, bu araçların mikro yönetimini çok fazla iş haline getiriyor ve bunlardan bir avuç dolusu endişelenmenin neden bir kabus olacağını anlayabilirsiniz. Piyade, duruşlar, konumlandırma, siper, el bombaları, silahlar vb. için kontrollerle benzerdir. Bunları mayınlar, dikenli teller yerleştirmek, hendek kazmak, bu tür şeyler yapmak için kullanabilirsiniz. Birimleriniz kademe sistemi üzerinden talep edilir. Kullanabileceğiniz üç kademeli birim vardır ve her biri giderek daha güçlü ve daha pahalı hale gelir.

Bunlar, oyun geliştikçe çevrimiçi hale gelir ve her birimde belirli sayıda kullanılabilir. Yani kaynaklar sınırlıdır ve üçte biri kalan bir oyun zamanlayıcısında hiç birim kalmaması için bunları akıllıca kullanmanız gerekir.

Men of War 2’nin en önemli özelliği ve şüphesiz serinin en ikonik özelliği, komutanız altındaki herhangi bir birimin doğrudan kontrolünü ele geçirme yeteneğidir. Bu moda girdikten sonra bunları kontrol etmenin birden fazla yolu vardır.

Men_of_War_II 3

Oyun, saldırı ve savunmayı aynı anda oynamak etrafında döner. Ayrıca, kullanıcı arayüzü berbat ve hangi birlikleri veya tankları seçtiğinizi görmek gibi temel şeyleri yapmak çok zor. Ana menü bile kafa karıştırıcı ve seslendirme hala korkunç. Savaşlar çok hızlı, araçlar çok tuhaf hissettiriyor, çok hızlı sürüyorlar.

Ancak pozitiflerin negatifleri yendiğini söyleyebilirim. Oyunun değiştirilebilir araziye sahip gerçekçilik seçeneği, oyunu daha ilgi çekici hale getiren harika bir eklentidir. Ve burada gerçekçi olalım, Men of War 2, RTS (gerçek zamanlı strateji) oyunlarının eş anlamlısıdır! İlk günden itibaren kişiselleştirme ve yaratıcılık için sonsuz olanaklar vaat eden tam mod desteği bile var.

Sonuç olarak, Men of War 2, çeşitli oyun modları, ilgi çekici kampanyaları ve dinamik savaş alanı uyarlanabilirliği ile zorlu ve sürükleyici bir II. Dünya Savaşı RTS deneyimi olacak şekilde şekilleniyor. Sonunda, ister yoğun çok oyunculu savaşların hayranı olun, ister tek oyunculu bir kampanyayı tercih edin, dişlerinizi batıracak çok şey olduğunu biliyoruz, bu oyunda herkes için bir şeyler var.