The Backrooms: Survival inceleme

The Backrooms: Survival, roguelike unsurlara sahip bir korku oyunudur. Oyuncular kendilerini, bir çıkış yolu bulmak için dikkatlice keşfetmeleri gereken arka odalar olarak bilinen, görünüşte hiç bitmeyen dar koridorlarda bulurlar. Yiyecek ve içecek ararken ve köşelerde gizlenen olası düşmanlıklardan kaçınırken aklı başında kalmaya çalışmanız gerekecek.

The Backrooms: Survival inceleme

Oyun ortamı, her seferinde yeni bir deneyim sağlamak için her yeni oyunda rastgele oluşturulur. Birçok farklı varlık ve öğe türüne sahip farklı temalar/seviye türleri vardır. Farklı düzenler ve birden çok Backroom tema türüne hizmet eder. 1990’larda oyun konsollarından ilham alan grafik sanatı stili benimsenmiştir. The Backrooms: Survival, hayatta kalma korkusunu roguelike unsurlarla birleştiriyor. Susuzluğunuzu, açlığınızı ve akıl sağlığınızı korumaya çalışırken farklı öğeler ve varlıklarla rastgele oluşturulmuş seviyeleri keşfedeceksiniz.

The Backrooms Survival 2

The Backrooms: Survival’daki amacınız basit: koş ve hayatta kal. Farklı bir görünüme ve yaratıklara sahip olacak daha yüksek seviyelere giden yolu bulmalısınız. Akıl sağlığınızı kontrol altında tutmak, yolculuğunuz sırasında meyve ve su bulmak için yiyip içmeniz gerekecek. Kilitli sandıklar ve kapılar anahtarları bulmanızı gerektirir, bazı silahlar bir veya iki varlığı ortadan kaldırmanıza yardımcı olabilir ve hatta yiyecek satın alabileceğiniz bir satıcı makinesi bile vardır. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda başlangıç mesleği var ve her biri bir tür tutkunu temsil ediyor.

The Backrooms Survival 3

The Backrooms: Survival oynanış

Rastgele oluşturulmuş sonsuz labirentleri, çıkmaz sokakları, daha fazla çıkmaza açılan kapıları ve boş odadan sonra boş odayı seviyorsanız, The Backrooms: Survival tam size göre bir oyun olabilir. Çığlık atan yayıncılar için cennet, ancak çekici ve iyi hazırlanmış bir korku deneyimi arayan oyuncuların başka bir yere bakması gerekecek. Ne kadar çok seviye olursa olsun, farklı dokulara ve etrafa dağılmış birkaç nesneye sahip aynı labirentler.

The Backrooms Survival 4

Oyunda çok fazla beceri yok, yakın dövüş hantal, zanaatkarlık sistemi derinden derine ve bir varlık tarafından tespit edildiğinizde, kulaklıklara ulaşmanızı ve onları yere atmanızı sağlayacak sürekli bir döngüde yüksek sesle çığlık sesleri tufanı içindesiniz. Bu arada, ciğerlerinizi çığlık attığınızı ve komik suratlar yaptığınızı duymayı seven popüler bir yayıncı değilseniz, bu olumlu bir şey değil. Oyun, sonsuzluk gibi görünen bir şey için son derece kafa karıştırıcı ve tekrarlayan seviyelerde dolaştığınız bir tıkanıklığa dönüşüyor ve belki de sabrınızı test etmek için her şeyin amacı budur.

The Backrooms: Survival sistem gereksinimleri

Minimum sistem gereksinimleri:

  • İşletim Sistemi *: Windows 7, 8, or 10
  • İşlemci: 2GHZ
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Ekran Kartı: 2GB Nvidia/AMD GPU
  • Depolama: 1 GB kullanılabilir alan
  • Ses Kartı: Herhangi bir.
  • İlave Notlar: En iyi oynanış deneyimi, karanlıkta ve kulaklıkla oynanır.
  • * Steam istemcisi, 1 Ocak 2024’ten itibaren yalnızca Windows 10 ve üstünü destekleyecektir.