0-4 yaş arası çocuklu annelere ücretsiz ulaşım ‘Anne Kart’ detayları

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun seçim vaatlerinden olan 0-4 yaş arası çocuklu annelere ücretsiz ulaşım vaadinin İBB Meclisinde onaylanmasının ardından ücretsiz ulaşımdan yararlanmak isteyen anneler son durumu merak etmeye başladı. İşte Anne Kart hakkında detaylar…

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinin almış olduğu 17 Temmuz 2020 tarihli karar doğrultusunda, İstanbul’da ikamet eden 0-4 yaş arası çocuk sahibi anneler, İstanbul il sınırları içerisinde toplu ulaşımda ücretsiz olarak seyahat edebilecekler.

İBB Anne Kart Başvurusu

Anne Kart başvurunuzu https://www.istanbulkart.istanbul/anne-kart adresinden sistem aktif olduğunda yapabilir ve tercih edeceğiniz, size en yakın İstanbulkart Başvuru Merkezi’nden Anne Kart’ınızı teslim alabilirsiniz.

Anne Kart’ınızla şehir içi ulaşımda ücretsiz seyahat etmenin yanı sıra içerisine bakiye yüklemeniz durumunda; Beltur, BNB (bisiklet), Sosyal Tesisler, İspark, İsper, Migros, A101, Hamidiye Otomatları ve İtaksi gibi sosyal alanlarda harcama ya da ödeme işlemlerinizi kolaylıkla yapabileceğiniz para kart’ı olarak da kullanabilirsiniz.

Anne Kart başvuru sistemi aktif edildi, hememn başvuru yapabilirsiniz.