Kartalspor galibiyete kenetlendi

- Yorumlar

Kartalspor PTT 1.Lig’de bugün saat 14:00’te Radyo Seymen Kartal Stadyumunda konuk edeceği Erciyesspor maçına hazır.

Kartalspor teknik direktörü Özcan Kızıltan yaptığı açıklamada şunları belirtti:

K.Erciyesspor karşılaşmasının hazırlıklarını çok iyi geçirdik. Zaten geldiğimiz ilk günden bugüne kadar oyuncularımız gerek antrenmanlarda gerekse maçlarda çok iyi, çok özverili hareket ediyorlar. Bu haftada K.Erciyesspor karşılaşmasının hazırlıkları oldukça olumlu geçti, tabi ki rakibimiz K.Erciyesspor şuan lider ve grubun en formda takımlarından biri. Bizde iyiyiz, aldığımız sonuçlar belki istikrarlı olmayabilir ama futbol olarak çok istikrarlıyız, her geçen gün daha iyi oynayıp daha etkili olmaya çalışıyoruz.

Cumartesi günü her iki takım için de kolay bir maç olmayacak, biz içerdeki Konyaspor ve dışarıda oynadığımız Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçında kaybettiğimiz puanları telafi etmek için var gücümüzle oynayacağız. İnanıyorum ki oyuncularım gerekeni yapacaklardır.

Onur ve Olgay’ın dışında tam kadro maça hazırız, kolay olmamakla beraber zoru başaran tarafın biz olacağız diye düşünüyorum.

Öte yandan Kayseri Erciyesspor teknik direktörü Osman Özköylü ise galibiyetten emin konuştu:

19 Kasım’da maç yapıyoruz, daha toparlanmaya fırsat bulamadan 24 Kasım Cumartesi günü maça çıkıyoruz. Bu ikinci defa bizim başımıza geliyor. Bu anlamda yapılan maç planlamasının da doğru olmadığını düşünüyorum. Bizi çok sıkıntıda bırakıyor. Kaldı ki Kartalspor maçının iki gün sonrasında kupa maçı oynayacağız. Yani arka arkaya bu maçları sıkıştırmanın bir anlamı olmadığını düşünüyorum. Bu konuda Türkiye Futbol Federasyonu’na da gerekli başvuruyu da yaptık. Bizim oyuncularımızın toparlanmaya ihtiyacı var. Sakat oyuncularımız var. Oyuncularımızı yeni bir maça hem fiziksel hem zihinsel olarak hazırlamak için zamana ihtiyacımız var. Fakat maalesef yapılan maç programı bizi ciddi anlamda sıkıntıya sokuyor. Niye bu yapılıyor anlamış değilim.

Kartalspor’un deneyimli futbolcusu Gökhan Güney şu açıklamaları yaptı:

Rakibimiz lider olduğu için söylemiyorum ama bu lig’in oyun olarak en iyi takımıyla oynayacağız, bu zaten puan durumundaki yerlerinden de belli. Rakibimiz Erciyesspor lider ve iyi bir gidişatları var. Bizde üç, dört haftadır 5’te 5 yapabilecek kalitede oynadık ama başarılı olamadık. Çok iyi mücadele ediyoruz, Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’dan aldığımız mağlubiyet biraz moralimiz bozdu ama bu hafta inşallah Erciyesspor’u yenip üst sıralara tırmanmak istiyoruz.

Hedefimiz ilk on içerisinde olmak bu hedef doğrultusunda çalıştık ve çalışmalarımız oldukça olumlu geçti. Yarın sahada en az rakibimiz kadar mücadele edip, geçen haftaki şanssızlığımızı kırıp bulduğumuz pozisyonları değerlendirirsek galip gelebiliriz diye düşünüyorum.

Milli futbolcu Ethem Pülgir yaptığı açıklamada şansın bizden taraf olmasını diledi:

Bu hafta Radyo Seymen Kartal Stadı’nda zorlu bir 90 dakika oynayacağız. Rakibimiz K.Erciyesspor bu lig’in en iyi takımlarından biri, şuan lider durumdalar bizde çıkış arayan bir takımız, alt sıralardan kurtulmak istiyoruz.

Bir hafta boyunca hocalarımız bizi çok iyi hazırladı, iyi bir hazırlık dönemi geçirdik Erciyesspor karşılaşmasında elimizden gelenin en iyisini yaparak taraftarımızı sevindirmek istiyoruz. Bu maçtan alacağımız galibiyetle haftaya deplasmanda oynayacağımız Adanademirspor karşılaşmasına daha iyi hazırlanacağız diye düşünüyorum. İnşallah Erciyesspor karşılaşmasında futbol şansıda yanımızda olur.

x