V Rising 1.0 inceleme

V Rising nihayet erken erişimden ayrıldı ve Stunlock Studios tam 1.0 versiyonunu paylaştı. Şimdi V Rising’i kontrol etme ve doğru ve yanlış yaptığı her şeyi tam olarak alma zamanının geldiğini rahatlıkla söyleyebilirim. V Rising’in temel fikri, kalıcı, çevrimiçi, hayatta kalma işçiliği oyunu olmasıdır. Bununla birlikte, diğer benzer oyunlara göre temel fark, stilden kaynaklanmaktadır. Vampirlere odaklanır, oyuncunun vampir olarak uyanmasına izin verir ve ardından hayatta kalma deneyiminin her yönünü vampir doğanız etrafında toplar.

V Rising inceleme

Her şey, büyüleyici bir izometrik görünüme sahip olan oyun haritasında başlar. Oyuncu, temel bir saldırı ile rakiplerini kesmek için bir ana silah kuşanır. Ancak oyuncuların birkaç saniyede bir kullanabilecekleri, saldırılardan veya güçlü hareketlerden kaçmak için anında ileri atılmak gibi beceriler de vardır. Ayrıca oyuncular, sağlıkları yeterince düştüğünde savaştaki hemen hemen herkesin kanını emebilirler. Bu yetenek, sırayla, oyunun kapsayıcı ilerlemesine ve kilidini açabileceğiniz vampir güçlerine bağlanır. Örneğin, bir hayvanın kanını tüketirseniz, vampiriniz daha canavarca yetenekler geliştirmeye başlayacaktır. Bu aynı zamanda çeşitli insan türleri ve diğer varlıklar için de geçerlidir.

V Rising, günlerce kaybolabileceğiniz ve çok nadiren sıkılabileceğiniz oyunlardan biridir. Başlangıçta vampiriniz için kişiselleştirme için birkaç seçenek vardır, çünkü yalnızca birkaç özellik ve saç modeli arasından seçim yapabilirsiniz. Bununla birlikte, cilt tonu ve saç rengi için seçilebilecek birkaç renk seçeneği var, ancak genel olarak karakter oluşturma bölümü çok cansız.

V Rising 2

Vampiriniz yaratıldığında ve gitmeye hazır olduğunda, yolculuğunuza başlamak için tabutunuzdan görkemli bir şekilde kalktığınızda gerçek eğlence başlar. Başlangıç oynanışı, size nereye gideceğinizi, ne yapacağınızı, her şeyin nasıl çalıştığını ve işçilik sistemini nasıl kullanacağınızı gösterdiği için oyuna ısınmanıza yardımcı olur. V Rising’deki eğitimlerdeki ayrıntı miktarı inanılmaz ve beni bir şeyi nasıl yapacağımı veya bir menüyü nerede bulacağımı sormaya hiç bırakmadı.

Uçsuz bucaksız dünya haritaya bakıldığında küçük görünebilir, ancak sizi temin ederim ki, özellikle hareket hızını artıran farklı formlar veya hızlı seyahat için seyahat noktaları kurmadan önce, bir taraftan diğerine geçmek biraz zaman alıyor. Bu, özellikle gündüze girmeyi seçtiğimde, güneş ışığının vampirimin hassas cildine yandığını hissettim. Bu mekanik, dikkatli olmazlarsa güneş ışığı herhangi bir vampiri kemiğe kadar yakabileceğinden, dünyayı dolaşmayı daha zor hale getirir. Bu hoş bir dokunuş, Vampire ilminden bildiklerimize gerçekten sadık kalıyor.

vrising harita

V Rising oynanış

V Rising, vampirler ve son derece gelişmiş bir dövüş sistemine sahip. Aynı zamanda güçlü bir çok oyunculu ortama da ev sahipliği yapıyor. Oyunda, imparatorluğunuzu yeniden kurmak isteyen bir vampir olarak oynuyorsunuz. Bu basit önermenin ötesinde fazla bir hikaye yok ve bu durum gayet uygun. Daha ne bilmek istersiniz ki? İnsanlar ve canavarlar sizin ölmenizi istiyor ve onların bu isteklerini boşa çıkarmak sizin göreviniz. Ayrıca, kutsal olmayan egemenliğinizi dünyanın dört bir yanına yaymak için elinizden geleni ardınıza koymamanız lazım. Eğer bunu devasa bir kale inşa ederken başarabiliyorsanız, bu daha da harika. Uygun bir hikaye olmamasına karşın, ilerleme hissi oldukça akıcı. Hedefleriniz açıkça belirlenmiş ve gerekli adımlar anlamlı bir şekilde sıralanmış durumda.

V Rising’de savaş, basit fakat etkili bir yapıya sahiptir. Sınırlı hareket setiniz, zamanla genişleyen büyü repertuarınız ve ustalaşmanız gereken bir dizi silahınız bulunmaktadır. Her şey kan üzerine kuruludur, bu da sürekli olarak daha fazla kana ihtiyaç duyacağınız anlamına gelir. Hayatta kalma mekanizması ilginç bir şekilde işler; tüm kan türleri size bonuslar sağlar, fakat bunlar birikmez. Yeni bir kan türü içtiğinizde, kan bazlı istatistikleriniz değişir. Sağlıklı bir kan kaynağı ile daha iyi istatistikler arasında seçim yapmanız gerekir. Seviye atlamak ekipmanınıza bağlı olduğu için, savaşın çoğunlukla beceriye dayandığı sonucuna varılır.

V Rising 3

Burada 1.0 güncellemesinin özelliklerinden biri benim için oldukça faydalı oldu. Artık oyunda bir zorluk seviyesi ayarlayıcısı bulunuyor. Ben de hemen Rahat moduna geçiş yaptım. Mücadele hala zorlayıcı ve keyifli, ancak daha yönetilebilir bir hal aldı. Daha büyük bir meydan okuma peşinde olanlar, oyunun Zor modunda bunu kesinlikle bulacaklardır. Benim için mücadeleler hala çok eğlenceli. Etrafta zıplayıp, beceri zamanlamalarını ayarlıyor ve bolca kan emiyorsunuz. Küçük hatalar yapmak çok da vahim değil, bu kadar. Ayrıca güneş ışığı da sizi eskisi kadar hızlı öldürmüyor, ki bu harika.

İki ayrı hedefe sahip olmak, belirli hedeflere çok daha çabuk ulaşmanızı sağlıyor. Özellikle, sağlam bir kale inşa etmek için saatlerce uğraşmanıza gerek kalmayacak. Güçlü hissetmeye başlamak için de uzun süre beklemenize gerek yok. Bunun yerine, bu hedeflere ulaşmak için yol akıcı bir şekilde tasarlanmış ve yol boyunca küçük başarılarla dolu. Yenmeniz gereken düşmanlarınız, güçlendirmeniz gereken ekipmanlarınız ve genişletmeniz gereken üssünüz var. Aslında, bu iki yol birbiriyle sıkı bir şekilde entegre edilmiş.

V Rising 4

Basit bir kaynak toplama eylemi bile her zaman yararlı olmuştur. Ne de olsa kaleniz her zaman biraz daha büyüyebilir. Ve insanları öldürerek deneyim kazanmazken, onların lezzetli kanlarını toplarsınız. V Rising oldukça iyi optimize edilmiş hissediyor. Bir süredir erken erişimdeydi. Grafikler renkli ve temiz, saldırılar ve geçiş animasyonları ise düzgün bir şekilde pürüzsüz.

Çoğunlukla hayatta kalma simülasyonlarını geride bırakmış olsam da, V Rising farklı hissettiriyor. Vampir kancası bunun bir parçası, ancak oyunun tasarımı büyük bir faktör. İnşa etmek ve öldürmek, hepsi büyük bir ilerleme ağacında birbirine bağlanır. Bir yoldan diğerine geçmek mükemmel bir şekilde pürüzsüz ve sorunsuz hissettirir. Ayrıca, her iki aktivite de oldukça eğlencelidir. Bazen geçişi sevmiyorum ve oyun bazen tek bir oyuncu için çok büyük geliyor. Ancak temel oyun döngüsü bir zevktir. Elbette, ‘inşa etmek’ ve ‘öldürmek’ için yaratılan bir oyun basit bir oyundur. Ama sadelikte zarafet var. V Rising, şiddetle tavsiye ettiğim mükemmel bir hayatta kalma ve işçilik RPG’sidir.