Emniyet müdürü Kenan Kurt kimdir ve yeni görevi

Uzun süre İstanbul’da görev alan Emniyet müdürü Kenan Kurt, İstanbul’da tanınan ve bilinen emniyet müdürlerinden biridir. Son olarak İstanbul Emniyet Müdürlüğünde emniyet müdürü olarak görev alan Kenan Kurt, Temmuz 2021’de yayınlanan atama kararı ile Erzincan İl Emniyet Müdürü oldu.

Kenan Kurt, İstanbul ilçelerinde görev yapmış, bir dönem evinde düşüp kafasını çarpması sonucu hastanede yatmış, Sivaslı ve memleketinde de sevilen bir isimdi. En son Kadıköy İlçe Emniyet Müdürü olarak görev yapan Kenan Kurt, 2013’te Sancaktepe İlçe Emniyet Müdürü olarak atandı. Daha sonra yapılan değişikliklerle bir süre daha bu görevi yürüten Kurt, 2018 yılında birinci sınıf emniyet müdürlüğüne terfi ettirildi.

Kenan Kurt kimdir?

Kenan Kurt, Sivas Zara doğumlu bir isimdir. 1972’de Sivas’ın Zara ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Zara’da tamamlayan Kenan Kurt, daha sonra 1991’de polis akademisine katıldı. 1995 yılında akademiden mezun olan Kurt, komiser yardımcısı olarak görevine başladı. Emniyetteki kariyerine komiser yardımcısı olarak başlayan Kenan Kurt, sırasıyla Yalova, Artvin Hopa, Ankara ve İstanbul’da görev yaptı.

Kenan Kurt’ın görev süreci boyunca İstanbul’da üç yıl Beyoğlu, iki yıl Kağıthane, bir yıl Sarıyer, bir yıl Tuzla, üç yıl Kadıköy ve son olarak 2016’da Sancaktepe ilçelerinde İlçe Emniyet Müdürlüğü görevleri bulunuyor. Sancaktepe’deki görevini tamamladıktan sonra İl Emniyet Müdürlüğünde emniyet müdürü olarak görevine devam etmiştir.