Aziz Hortoğlu kimdir, vefat etti

İş adamı Aziz Hortoğlu vefat etti. Peki Aziz Hortoğlu kimdir ve neden gündeme geldi. Kedisine mezar yapan Hortoğlu gündeme geldi ve tanındı. Aziz Hortoğlu, 29 Temmuz 2018’de vefat etti.

İstanbul’da ikamet ettiği sırada işadamı Aziz Hortoğlu, 16 yıl önce sokakta bulduğu kedisi ile yakın arkadaş oldu. Kedisine Panter ismi ile seslenen Hortoğlu Ocak ayında kedisi yaşama veda edince tüm yaşam sevincini kaybetti.

Aziz Hortoğlu kimdir?

Aylardır kedisine uygun doğal bir anıt mezar alanı arayan Hortoğlu İstanbul’daki hiçbir alanı beğenmedi. En sonunda aradığını Kırklareli’nin Demircihalil Köyünde bulan Hortoğlu dev bir arsa satın alarak arsa üzerinde anıt mezarı kurdu.

Tarlaya “Penter’in Yeri” ismini veren Kurtoğlu artık içinin rahat olduğunu söyledi. Demircihalil Köyü’nde tarlasını kedi mezarı için satan 85 yaşındaki Halil Demirtaş ise hayatında şimdiye kadar böyle birşey görmediğini belirtti.

Köy imamı ve cemaat ise duruma tepkili. Kırklareli Hızırbey Cami imamı Ali Kutlugün ise kedilerin etinin yenmediğini belirterek mezar yapılamaması gerektiğini belirterek durumu eleştirdi.