Dünyanın en pahalı meyveleri

Çoğumuz için yemek mümkün olmayabilir, ancak Dünyanın en pahalı meyvelerinin hangileri olduğunu bilmek, geneli kültürümüzü geliştirebilir. Burada Dünyada şu anda en pahalı fiyatlarla satılan meyvelere bir bakış atıyoruz.

Dünyanın en pahalı 5 meyvesi

1. Yubari Kavunu

yubari-kavun

Yubari Kavunlar, dünyadaki herhangi bir meyvenin en pahalı türüdür. Bir çift Yubari Kavun, 2014 yılında 26.000 dolara açık artırmaya çıkarıldı. Bu kavun, Sapporo yakınlarındaki Hokkaido Adası’nda yetişir ve diğer tatlı kavunların melez bir çeşididir. Bu kavunu satın almak için ancak bir açık arttırma olmasını beklemelisiniz. Bir ev fiyatına satılıyor.

2. Densuke Karpuzu

Densuke karpuzu

Bu özel karpuz siyahtır. Özellikle Japonya’nın kuzeydoğusunda yetişen bir meyvedir. 2008 yılında bu karpuz açık artırmada 6.100 dolardan fazla satıldı. Yani bu karpuzu pazarda satın almayı beklemeyin. Araba fiyatına karpuz ister misiniz?

3. Kırmızı Roma Üzümleri

kirmizi-roma-uzumu

Kırmızı Roma Üzümlerinin yetiştirilmesi ilk olarak 2008 yılında Japonya’nın Ishikawa Eyaletinde başlamıştır. Bazı kaynaklara göre, bir demet Kırmızı Roma üzümünün fiyatı 910 dolar. Kulağa pahalı gelmiyor mu, alt tarafı üzüm.

4. Tyo no Tamago mangosu

tyo no tamago mango

Büyük bir yumurtaya benzeyen bu mango da Japonya’da üretilmektedir. Bu meyveler yaklaşık 3.000 dolara satıldı. Evet Tyo no Tamago mangosu binlerce dolar değerinde harika bir meyvedir.

5. Kayıp Heligan Bahçesi Ananası

Kayip Heligan Bahcesi

İngiltere, Heligan’ın Kayıp Bahçesi’ndeki ananaslar dünyanın en pahalısıdır. 1.600 dolara kadar getirirler. Heligan Bahçesi Ananasları aynı zamanda ülkedeki en pahalı meyve türlerinden biridir.