Dyson elektrikli süpürge hangi modeli almalı?

Dyson, elektrik süpürge konusunda bir referans markadır. Dyson elektrik süpürgesi ucuz olmamasına rağmen İngiliz firmasının elektrikli süpürgeleri, kalite ve dayanıklılık arayan birçok kullanıcının favori seçeneği. Dyson markalı pilli dikey elektrikli süpürge satın almayı düşünüyorsanız ve hangi modelin sizin için en iyi olduğundan emin değilseniz, bu satın alma kılavuzunda mevcut tüm modelleri ve ne tür bir kullanıcı için en uygun olduklarını bulacaksınız.

Dyson V15

dyson-elektrikli-supurge-1

Dyson V15, İngiliz firmasının şu anki amiral gemisi, kabloları olmayan dik bir elektrikli süpürge biçiminde. Bu nedenle, daha fazla menzile sahip en güçlü modeldir. Bozulduğunda başka bir pille değiştirmenize izin verecek çıkarılabilir bir pile sahip olmasının yanı sıra çok sayıda özellikle gelir.

Ayırt edici özelliği, arzu ettiği şeyi algılamasına, analiz etmesine ve nicelleştirmesine izin veren, gücünü otomatik olarak ayarlamaya yarayan ve dolayısıyla menzilini optimize eden bir lazer sensöre sahip olmasıdır. Gerçek zamanlı olarak menzili ve mevcut gücü ve ayrıca vakumlama sırasındaki diğer şeyleri görüntüleyebileceğiniz bir ekrana sahiptir.

Bu, genel kullanıcı için önerilen, aksesuarlar ve arazi koşulları açısından çok eksiksiz bir dikey elektrikli süpürgedir. Farklı kullanım senaryolarında, en temel versiyonda bile çok kullanışlıdır: zeminler, halılar ve diğer tekstiller, minderler ve şilteler ve hatta araba (arabanız çok kirliyse ve/veya evcil hayvanlarınız varsa). Ayrıca orta derecede hafif ve kullanışlıdır, bu da zor veya dar köşelerde kullanmanıza olanak tanır.

Türkiye’de iki versiyonda mevcuttur: Dyson V15 Detect ve Dyson V15 Detect Slim. Her iki modelde de var olan lazer, mikroskobik tozları açığa çıkarır. Derinlemesine temizlik sağlar. Anti-tangle teknolojisine sahiptir. (Auto modda) emiş gücünü akıllıca ayarlar uygulanır. Çalışma süresi geri sayımı vardır. Bakım uyarıları vardır. 0,3 mikron kadar küçük partiküllerin %99,99’unu hapseder.

Dyson Outsize

dyson-elektrikli-supurge-2

Eviniz özellikle büyük olabilir veya depo, ofis veya dükkan gibi geniş alanların zeminini temizlemeniz gerekebilir. Durum buysa, Dyson Outsize, öncekiyle hemen hemen aynı güce ve aynı menzile sahip bir modeldir, ancak daha büyük bir tank, daha az yapmanızı sağlayacak bir zemin fırçası entegre etme avantajına sahiptir. İhtiyacınız olursa menzili iki katına çıkarmak için ekstra bir yedek pil ile birlikte gelir.

Tabii ki, karşılığında biraz daha hantal ve ağır. Bir fırça ve dokuz aksesuar içerir.

Dyson V12 Slim

dyson-elektrikli-supurge-3

Bunlar hatlara ve ergonomik tasarıma sahip kablosuz dik elektrikli süpürgeler olsa da, gerçek şu ki, kolumuz zayıfsa, eklemlerimiz ağrıyorsa veya sık sık kullanırsak, kolu tutmak ve tetiğe basmak rahatsız edici olabilir. Daha hafif ve daha kolay yönetilebilir bir model arıyorsanız, Dyson V12 Slim Absolute sizin adayınız.

Tabii ki, ödenecek ücret daha az, alınacak güç daha küçük, çok kirli alanları süpüreceksek veya evcil hayvanlarımız varsa dikkate almamız gereken iki özellik. İyi olan şey, menzilin korunmasıdır. Çok kirli olmayan veya çok leke yapmayan yerlerin sık sık temizlenmesi için hafif bir elektrikli süpürge istiyorsanız, bu iyi bir seçenektir. İki fırça ve sekiz aksesuar içerir.

Dyson V11

dyson-elektrikli-supurge-4

Dyson V11 firmanın önceki amiral gemisidir, aksesuarlar, güç ve ayrıca ekran açısından da oldukça eksiksiz bir modeldir, V15’e göre temel farkı, ölçüm sensörüne sahip olmamasıdır. Model aynı zamanda Türkiye’de de satılır.

Bunlar sizin için vazgeçilebilir iki özellik ise, kullanım ve sonuçlar açısından fark çok fazla farklılık göstermez, daha ucuza bulabileceğiniz avantajı ile güçlü ve her türlü araziye uygun dik bir elektrikli süpürgedir.

Dyson Ciclone V10

dyson-elektrikli-supurge-5

Çok yönlü, derinlemesine temizlik için iyi menzile ve oldukça yüksek güce sahip bir Dyson kablosuz elektrikli süpürge arıyorsanız, ancak en modern modellerin maliyetine yatırım yapmak istemiyorsanız, deneyimli Dyson Ciclone V10 harika bir seçenek. Türkiye’de de satılan bir modeldir.

Maksimum menzil saatini korur ve sık kullandığınızda fark edeceğiniz V15 ve V11’den önemli ölçüde daha hafiftir. Bu modelin artık bir ekranı, sezgisellik kazandığınız ancak performansını hiç etkilemeyen bir ekstrası yok. Sekiz aksesuar ile gelir. LED batarya seviyesi göstergeleri ve tıkanıklık uyarıları vardır. 0,3 mikron kadar küçük partiküllerin %99.97’sini hapseder.

Dyson V8

dyson-elektrikli-supurge-6

Tam olarak aradığınız şey, Dyson’ın karakteristik dayanıklılığına ve iyi performansına sahip, kablosuz, dik bir elektrikli süpürgeyse veya çok fazla yatırım yapmak istemiyorsanız, o zaman Dyson V8 kullanın. Türkiye’de satışı olan bir üründür.

En modern versiyonlardan daha az güçlüdür ve menzili biraz daha düşüktür; derin temizlik veya geniş yüzeyleri temizleme fikriniz varsa, bunun karşılığında daha hafif olmasına rağmen dikkate almanız gerekir. Ayrıca mevduatlarının daha küçük olduğunu unutmayın. İki fırça ve altı aksesuar ile gelir.

Dyson Omniglide

dyson-elektrikli-supurge-7

Dyson dik elektrikli süpürgelerin güçlü yönlerinden biri, çok yönlü olmalarıdır; bu, bir yandan zorlu temizlik için yeterli güç ve menzil (özellikle en modern ve gelişmiş seri) ve diğer yandan kablosuz ergonomik tasarımı sayesinde daha rahat olmak.

Bununla birlikte, tasarımları ve ağırlıkları nedeniyle onları yine de biraz rahatsız edici bulabilirsiniz. En kolay yönetilebilir ve hafif olanın yanı sıra basit bir temizlik senaryosu (küçük ve çok kirli olmayan bir ev) arayanlar için Dyson Omniglide elektrikli süpürge formatı iyi bir adaydır.

Motorlu bir mini fırça, kabarık fırça, aralık aksesuarı ve tezgah için alet ile birlikte gelir ve güç, aksesuarlar ve menzil nedeniyle özellikle zemin temizliği için ilginç bir modeldir.

Dyson Micro

dyson-elektrikli-supurge-8

Küçük ve spesifik, hızlı ve sığ temizlik yapacaksanız (ya da sadece temiz bir alan sağlamak için kullanacaksanız), Dyson Micro her yönden en kompakt ve en küçük versiyondur. Dikkatli olun çünkü gücü ve menzili sınırlıdır, bu nedenle kolayca yetersiz kalabilir. Döner başlıklı yumuşak fırça, mini motorlu fırça, birleşik aralık aracı ve köşe aracı içerir.