Kartal Belediyesi İşçi Komiteleri’nden “İz” filmi gösterimi

- Yorumlar

Kartal Belediyesi İşçi Komitesi, bir açıklama yayımlayarak 12 Eylül askeri darbesinin işkencelerinin en ağır halinin yaşatıldığı Diyarbakır 5 Nolu zindanını anlatan İZ belgeselinin gösterimini yapacağını duyurdu.

Kartal Belediyesi İşçi Komiteleri yaptıkları açıklamalarında, “Biliyorsunuz, Ankara Cumhuriyet başsavcılığı 12 Eylül askeri darbesini gerçekleştiren ve sonrasında görev alan isimler hakkında yürütülen soruşturmaya “zaman aşımı” gerekçesiyle takipsizlik kararı verdi. Bu karar ile 12 Eylül artık yargılan(a)mayacak! Bizler, İstanbul Kartal Belediyesi İşçi Komitesi olarak, Genel olarak 12 Eylül’ü ve uygulamalarını, özel olarak da dönemin Diyarbakır 5 No’lu cezaevini konu alan, Yapımcı ve Yönetmenliğini Hakan Gürer’in yaptığı İZ isimli belgesel filmin, güncel gelişmeleri ve süreci kapsadığını düşündüğümüz için gösterimini gerçekleştireceğiz” dedi.

Ayrıca belgesel filmin gösteriminin ardından, kısıtlı zaman içinde 12 Eylül askeri darbesi ve günümüzdeki uygulamalara ve insan hakları ihlallerine ilişkin çeşitli kurumların temsilcileri ile panel yapılacağını belirten Kartal Belediyesi İşçi Komiteleri, “Kartal Belediyesi-İşçi Komitesi olarak 1 Haziran 2017 tarihinde düzenleyeceğimiz bu etkinliğimize davetlisiniz, katılmanız bizleri mutlu edecektir. Kartal işçisinin kimlik kazanma mücadelesinde gerçekleştirdiği bu organizasyondaki varlığınız bizleri var edecektir” diyerek çağrıda bulundu.

Etkinlik bilgileri şöyle:

Tarih : 1 Haziran Perşembe 2017
Adres : Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi / İstanbul-Kartal
(Kordonboyu Mahallesi, Hürriyet Cd. No:56, 34860 Kartal/İstanbul)
Saat : 17:00-20:00

kartal-bel-isci-komitileri-afis

x