TELE 1 kanalının sahibi kim, TELE 1 kimin?

TELE 1 televizyonu yayın hayatına başladı. Türkiye’deki haber kanallarının arasına katılan yeni haber kanalı TELE 1 bomba gibi girdi. Gazeteci Merdan Yanardağ’ın sahibi olduğu TELE 1 TV, haber kanalı olarak yayına başladı.

Tele 1 kanalı, Turksat uydusunda ‘Kültür Türk’ adıyla yayın yapan bir televizyon kanalının adının değiştirilmesiyle kendi yayınlarını yapmaya başladı. Kanalın genel yayın yönetmeni ve sahibi Gazeteci Merdan Yanardağ oldu. Yanardağ Twitter’dan yaptığı açıklama ile TELE 1’in yayın hayatına başladığını duyurdu.

Tele 1’in sahibi Merdan Yanardağ

Yanardağ yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin yeni haber kanalı Uydu ve D-Smart üzerinden yayında. Şimdilik Kültür Türk adıyla yayın yapan televizyonun adı ‘TELE 1’ olacak. Ben de Türkiye’nin yeni haber kanalında ben de olacağım. Genel Yayın Yönetmeni, programcı ve yorumcu olarak görev yapacağım.” dedi.

Yanardağ, “Yeni ve muhalif haber kanalında merkez medyanın ekran vermediği çok önemli ve sürpriz isimler olacak. Türkiye’nin demokratik dengelerini kuracağız. Hayırlı olsun! Merkez medyanın sinsi yandaşlığını, korkaklığını, gerici medyanın kuşatmasını kıracağız. Yeni haber kanalını lütfen bütün çevrenize duyurun.” dedi.

Kanalın haberci kadrosunda çok sayıda tanınmış gazeteci bulunuyor. Tele 1’de program yapan gazeteciler arasında Emre Kongar, Tuncay Mollaveyisoğlu, Merdan Yanardağ, Yılmaz Polat, Namık Koçak, Zeynel Lüle, Gökhan Zeybek, Betül Begümhan Aydoğan, Tuba Emlek, Hakan Aksay gibi isimler bulunuyor.