Yeşile ve doğaya doyacağınız Sarıyer’in parkları

Yaz geldi, güneş yüzünü gösterdi. İçinizden gelen “Haydi kalk, hafta sonu gezelim” sesine kulak verin. Bütün kış evde oturdunuz, e biraz da sıkıldınız. Ama şimdi dışarı çıkmanın tam zamanı. Rotayı belirlemek bizden, hafta sonu kaçamağı sizden. Ailenizle birlikte doyasıya vakit geçirmeniz için Sarıyer’in birbirinden keyifli parkları sizleri bekliyor.

- Yorumla

Sarıyer’de son bir yılda 14 yeni park ile birlikte toplamda 310 bin metrekare alan üzerinde, 200’ü aşkın park ve yeşil alan hizmete girdi. Ağaçları, çocuk oyun alanları, havuzları, spor alanları, yemyeşil çimenleri ve yürüyüş yolları ile gürültüden uzak bu parklar, gün boyu dinlenmek isteyen, kitap okumak ya da spor yaparak vakit geçirmek isteyenlerin vazgeçilmezi haline geliyor.

Stresi, sıkıntıyı ve iş hayatının getirdiği tüm yorgunlukları unutup arınacağınız en ideal Sarıyer parklarını sizler için derledik.

İşte Sarıyer’de doğa ile baş başa kalabileceğiniz huzur dolu o parklar:

Mangal’ın Sarıyer’deki tek adresi

İlk sırayı Sarıyer’in manzarasıyla gelenleri kendisine hayran bırakan Çamlık Parkı’na veriyoruz. Sarıyer’in mangal yakılabilen tek parkı olma özelliğini taşıyan Çamlık Parkı, yeşil alan bakımından da oldukça zengin. Gün içerisinde Sarıyerlilerin uğrak yerlerinden biri haline gelen parkta oyun ve spor alanları ile yürüyüş parkuru yer alıyor. Siz de manzara karşısında yemeklerinizi yiyip, çayınızı kahvenizi içebilir, yazın kavurucu sıcağından uzakta sevdiklerinizle keyifli vakit geçirebilirsiniz.

NOT: Sarıyer’i ve doğal ortak kullanım alanlarımıza zarar vermemek için belirtilen yerler dışında mangal yakmayınız.

x
Yorumlar