Binali Yıldırım’ın yeğeni Cem Murat Yıldırım kimdir?

Binali Yıldırım’ın yeğeni olarak tanınan Cem Murat Yıldırım, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürü olarak görev almıştır. Cem Murat Yıldırım’ın 31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti’nin Kartal Belediyesi başkan adayı olacağı iddia edildi.

Cem Murat Yıldırım kimdir?

Cem Murat Yıldırım, Erzincanlı bir isimdir. AK Parti’den İstanbul Büyükşehir Belediyesi adayı olmasına kesin gözüyle bakılan Binali Yıldırım, kulis bilgilerine göre Kartal için Erzincanlı yeğeni Cem Murat Yıldırım’ı seçti.

Kartal’da aday olmak için Yıldırım’ın bürokrat yeğeni istifa ettiği belirtildi. Yıldırım’ın yeğeninin yerel seçimlerde İstanbul’un Kartal ilçesinden aday olacağı iddia edildi. Genel merkezin planladığı bazı ilçe adaylarına karşı çıkan ve “Benim bazı ilçelerle ilgili önerim var” diyen Yıldırım, kendine yakın bürokratları da istifa ettirdi.

Yıldırım’ın yeğeni olan Cem Murat Yıldırım, Ulaştırma Bakanlığı Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürlüğü görevinden istifa etti. Kulis bilgilerine göre Cem Murat Yıldırım’ın İstanbul’un Kartal ilçesinden belediye başkan adayı gösterileceği öğrenildi. Yeğen Yıldırım, Binali Yıldırım ile birlikte siyaset yapacak.

AK Parti genel merkezinin hazırladığı 39 ilçedeki aday adayları konusunda Binali Yıldırım’ın itirazları bulunuyor. Bazı ilçelere isim öneren Yıldırım’ın bu taleplerinin de değerlendirildiği öğrenildi.