Nurteks Tekstil sahibi İbrahim Nalbant kimdir?

Nurteks Tekstil’in sahibi İbrahim Nalbant’tır. Şirketi 1972’de İstanbul’da kurmuştur. Nurteks Halı Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi; 1972 yılında İstanbul/Eminönü’nde kurulan ve kuruluşundan bugüne kadar çim halı, duvardan duvara halı üretimi yapan bir Türk şirketidir. Üretim tesisleri Çorlu ve Çerkezköy’de bulunmaktadır. Distribütör ağıyla 56’dan fazla ülkeye ihracat yapan Nurteks, Avrupa’nın en büyük 2. ve dünyanın en büyük 4. Halı üreticisi ünvanına sahiptir.

Nurteks Halı; Ulusal ve uluslararası standartlara uygun, en üst düzeydeki teknolojik şartları sağlar. Hızlı, çevre ve insana duyarlı üretim politikasına sahiptir. Önceliği müşteriyi doğru ürün ile buluşturmak olan Nurteks, Uluslararası kalite standartlarını sağlayarak müşteri beklentilerini en yüksek düzeyde karşılamaktadır.

İbrahim Nalbant kimdir?

“Dünya’da henüz Çim Halı duyulmamışken Frankfurt’ta İleri Tekstil ile ilgili bir fuara katıldım. Yeni gelişmelerin yer aldığı bu küçük fuarda Çim Halı’yı gördüm ve dikkatimi çekti. Üretimi için harekete geçtim, gerekli makinaları alarak ilk defa Güney sanayi fabrikasında çim halı üretimini gerçekleştirdik. Daha sonra Dinarsu’da üretim yaptık ve sonrasında Çim Halının sanayisini kurduk. 1982’de Çim Halıyı ülkemize tanıttık ve o günden bu yana Nurteks olarak Çim Halı üretimini gerçekleştirmekteyiz.”

Nurteks’in ürettiği suni çim halıları, birçok kalite belgesine sahiptir. Müşteri beklentilerine uygun, güvenilir, kaliteli ve ekonomik ürünler üreten Nurteks için, hızlı teslimat da en önemli özelliklerdendir. Verimliliği ve kaliteyi artırmak için sürekli olarak çalışmalar yapan halı şirketi; tedarikçiler ile iş birliği yaparak iç ve dış müşteriyi memnun etmeyi hedefler. Çalıştığı çevrenin korunmasını ve kaynaklarının verimli kullanılmasını amaç edinen Nurteks; her yıl rutin takip ve kontroller, her üç yıllık periyotlarda da detaylı belge yenileme kontrolleri yaptırmaktadır.

Nurteks Tekstil hakkında bilgiler

Nurteks; yıllık 10 milyon m2 üretim kapasiteli Çorlu Tesisi’nde futbol sahaları, tenis kortları, golf hokey, basketbol, voleybol, Landscape, dekorasyon ve çocuk oyun alanları için sentetik çim halı üretimi yapmaktadır. Fifa Kalite Standartları’nda üretim yapan Nurteks’in 2001 yılında bu yana Fifa ile lisans anlaşması bulunmaktadır.

Çim halı üreticisi Nurteks, birçok ürün alternatifi ile kullanıcısının karşısında. Çim halı ürünlerini iki kategori altında toplayan şirket; Spor Zeminler Kategorisinde; Futbol, Hokey, Golf, Multisport, Rugby, Tenis için suni çim üretimi yaparken, Landscape kategorisinde de dekoratif çim ürününe yer veriyor. Bu ürünleri farklı ağırlık, yükseklik ve sıklık gibi teknik özellikler ile kullanıcısına sunan Nurteks, her alan için ürünlerini farklı sistemler ile üretiyor.

Duvardan duvara halı üreticisi Nurteks; kullanım alanı yoğun olan; otel, ofis, lobi gibi alanlar için uzun ömürlü kullanım sunan halılar ile kullanıcısının karşısında. Farklı üretim teknikleri kullanılarak üretilen Nurteks duvardan duvara halıları için üretimde ilk öncelik; amacına uygun ip ve diğer materyallerin seçilmesidir. Amacına uygun olarak dokunan halılar uygun kullanım alanları için tasarlanır.