Kartalspor’un Bölgesel Amatör Lig grubu ve rakipleri

Kartalspor 2023-2024 sezonunda Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) mücadele edecek. Kartalspor’un yeni sezonda BAL ligi grubu ve rakipleri belli oldu. Kartalspor’un yer aldığı grup ve ilk maçını oynayacağı rakibi, yapılan kura çekilişi ile belli oldu.

Bölgesel Amatör Lig’de yer alan Kartalspor’un grubu belli oldu. Bu sezon BAL’da İstanbul takımları aynı grupta yer alırken, Kartalspor’un rakiplerine karşı ne yapacağı şimdiden merak konusu.

Kartalspor’un grubunda yer alan takımlar, yapılan kura çekiminin ardından belli oldu. BAL ligi 14-15 Ekim 2023’te başlayacak. Yapılan kura çekilişi sonucunda Kartalspor 1. grupta yer aldı. Kartalspor’un grubunda yer alan takımlar şu şekilde:

 1. Alibeyköyspor
 2. Anadolu Futbol Yatırımları
 3. Bayrampaşa
 4. Beykoz İshaklıspor
 5. Beylerbeyi FK
 6. Beylikdüzüspor
 7. Gema Polimer Şile Yıldızspor
 8. Haliçspor
 9. İnkılapspor
 10. Kartalspor
 11. Küçükçekmece Sportif Faaliyetleri
 12. Maltepespor
 13. Nişantaşıspor
 14. Sarıyer Yenimahalle
 15. Vefa
 16. Yeni Ufukspor

Kartalspor eğer bir üst lige çıkarsa 3. Lig’e yükselmiş olacak, eğer küme düşerse İstanbul Süper Amatör Lige düşmüş olacak. Kartalspor’un 3. Lig’e yükselmek grubunu birinci bitirmesi ve ardından yapılacak Play-Off’lardan galip çıkarak 3. Lig’e çıkacak takımlar arasında yer alması gerekecek.

Kartalspor, geçtiğimiz sezon Bölgesel Amatör Lig 10. Grubu 5. sırada tamamlayarak bu sezon da BAL liginde mücadele etme hakkı kazandı.