The Wizards – Dark Times inceleme

The Wizards – Dark Time, 2018 oyununun devamı niteliğindedir. Carbon Studio’nun devam oyunu gerçekten büyüleyici mi yoksa sihrin bir kısmını kaybediyor mu? Bu hızlı incelemede oyunla ilgili bilmek istediklerinizi öğrenin.

The Wizards – Dark Times inceleme

The Wizards – Dark Times’ın hikayesine aşina olmamama rağmen, görseller ve jest tabanlı büyü sistemi oldukça çekici görünüyor. Büyüye çok fazla odaklanan bir oyunla, büyülerin kendileri bu incelemeye başlamak için en iyi yer gibi görünüyor.

Oyun boyunca, mermi ateşleyen toplardan buzdan yapılmış bir yaya kadar on bir büyünün kilidi açılır. Oyun dünyasında, değişen tetikleri tutarak ve kontrolleri belirli yönlerde hareket ettirerek, sihirli bir şekilde ortaya büyü çıkarabilirsiniz.

Bir şekilde örtüşmeyen jestlerle on bir büyü oluşturmak zor, bu yüzden Wizards’ta örneğin bir kalkan oluşturmaya çalıştığım ve bunun yerine ellerimin alev aldığını gördüğüm zamanlar oldu. Yine de, bu jestler işe yaradığında; gerçekten büyülüydü.

the-wizards-dark-times-inceleme-2

The Wizards – Dark Times oynanış

Wolverine benzeri kristal pençeler oluşturmak için ellerimi omuzlarıma doğru hareket ettirmek ya da güçlü bir hava patlaması yaratmak için geri çekip ileri itmek inanılmaz sanal gerçeklik deneyimleriydi. Standart zorlukta oynadım ve oyunun ilk üçte ikisinde gerçek bir meydan okuma vardı. Oyunun ilerleyen bölümlerinde, birkaç çok güçlü yeni büyünün kilidi açılır.

Oyunu tamamlarken yaklaşık dört saat süren yolculuk boyunca çeşitli düşmanlarla karşılaştım. Yakın mesafede patlayan mantar benzeri yaratıklardan uzaktan ateş eden okçulara kadar farklı “standart” düşmanlar var. Bu düşmanları sihir ile yok etmek ayrı eğlenceli.

Tipik fantastik düşmanlara ek olarak, temel yardımcılar da vardır. Bunlar, nadiren mini boss gibi görünen uçan figürlerdir. Bu düşmanlar, tipik düşmanların tam tersi şekilde büyü kullanılarak yok edilmelidir. Bu mini boss’larla savaşmak çok eğlenceli ve becerilerimi gerçekten test etti.

Oyunda açık hareket kullanılır, böylece dokunmatik kumandanın joystick’i ve kafaya bakan konumu ile nereye gittiğinize karar verirsiniz.

the-wizards-dark-times-inceleme-3

The Wizards – Dark Times grafik ve atmosfer

Grafik ve seviye tasarımı açısından Dark Times harika. Bataklıklardan küçük mağara tünellerine kadar bu büyücülük dünyasını keşfetmeyi çok sevdim. Bu doğal, çevreci alanların yanı sıra devasa insan yapımı yapılar da bulunmaktadır.

Muazzam taş levhalardan yapılmış büyük salonlarda yürümek gerçekten etkileyiciydi. Oyunun sonundaki bir alanda, yerlerin ölçeğinden o kadar etkilendim ki, aşağıdaki boşluğa ve yüzlerce metre yukarımdaki çatıya baktım.

the-wizards-dark-times-inceleme-4

Ayrıca oyunda, duvarlarda nereye tırmanılacağını gösteren sarı kulplar bulunan birkaç tırmanma bölümü var. Yukarıdan sarkmak istemiyorsanız bu bölümler atlanabilir ama ben bu anlardan keyif aldım.

Grafiksel olarak, oyunun bazı muhteşem efektleri var. Alev alev bir ateş topu tutarken etrafımdaki karanlık mağaraları aydınlattığını gördüm. Güneş köylere parlak bir şekilde parlıyor, ışınları ağaçların arasından parlıyordu. Müziğin orkestral düzenlemesi ve bu inanılmaz mekanlar ve grafiklerle Dark Times’da geçirdiğim zaman baştan sona büyük bir macera gibi geldi.

Genel olarak, The Wizards – Dark Times kısa ama tamamen ödüllendirici bir deneyim sunuyor. Muhteşem bir tasarım ve sezgisel jest tabanlı büyülerle, geliştiriciler bu oyunla sihir yarattılar.