Süet botların bakım ve temizliği nasıl yapılır?

Bu sonbahar klasiğini korumak kafa karıştırıcı olabilir. Uzmanlar süet botlarının yeni gibi görünmesini nasıl sağlayacağınızı anlattı.

Mevsimlerin değişmesi ayakkabının değişmemesini gerektirir ve sonbaharın başlamasıyla en iyi süet ayakkabılarınızı ortaya çıkarmanız gerekir. Bu sonbahar klasiğini korumak kafa karıştırıcı olabilir. Bu yüzden süet ayakkabılarının nasıl temizleneceği hakkında daha fazla bilgi için ayakkabı uzmanlarına başvurduk.

Süet botlarının nasıl satın alınacağından su hasarlarına ve tuz lekelerine karşı nasıl koruyacağına kadar; uzmanlarımız süet çizmelerinin yenisi kadar nasıl iyi görünmesinin sağlanacağını anlattı.

Süet Bot Nasıl alınır

Süet bot seçimi: İnek süeti genellikle daha rahat ve daha ağır olmakla birlikte, keçi veya koyun süetleri genellikle daha hafif ve şıktır.

Topuğu kontrol et: Yığılmış deri topuklu ayakkabılar süet kaplı topuklulardan daha uzundur ve bu da daha kolay kopabilir.

Ton seçimi: Dünyevi taupe ve zeytin bu sezon trendde; siyah ve koyu kahverengi zamansızdır ve lekelenmeye daha az eğilimlidir.

Süet Bot Temizlik Bakımı Nasıl Yapılır?

Ön işlemden geçirin. Giymeden önce en ucuzu ortalama 20-30 TL aralığında satın alabileceğiniz süet koruyucu suya dayanıklı bir sprey uygulayın. Eğer botlar işlemden önce ıslanırsa, su lekeleri sızdırmaz hale gelebilir.

Fırçalayın. Kir ve kusurları gidermek için süet fırçası kullanarak haftada bir kez botları fırçalayın.

Uygun şekilde saklayın. Sezon dışı dönemlerde, toz birikmesini ve solmasını önlemek için botlarınızı serin ve karanlık bir alanda toz torbalarında tutun.

Süet Bot Tamir ve Onarımı Nasıl Yapılır?

Su hasarını silin. Bir süet fırçasını, kuruduğunda etkilenen bölgeye dairesel hareketlerle hafifçe sürün. Bu renk bozulmasının düzeltilmesine yardımcı olacaktır.

Ters tuz lekeleri. Noktayı dairesel hareketlerle ovalayın; zar zor nemli bir sünger ve süet fırçası kullanarak arasında geçiş yapın. Gazete ile çizmeyi kurulayın. (Evde onarım teknikleri işe yaramazsa, ayakkabı tamircilerine giydirin.)

Tabanı koruyun. Ayakkabıcıdan, mevcut ince deri tabanlara dayanıklı kauçuk tabanlar eklemesini bile isteyebilirsiniz.