Depremi önceden haber veren uygulama

Depremi önceden haber veren uygulama yüklemek isteyenler için depremi önceden bildiren uygulamaların bir seçkisini hazırladık. Bu uygulamalar sayesinde deprem olmadan saniyeler önce bildirim alıp önlem alabilirsiniz. Türkiye’nin farklı bölgelerinden fay hatları geçiyor ve her an bir deprem veya tsunami meydana gelebilir. Neyse ki teknoloji, herhangi bir felaket veya acil durum karşısında güncel kalmamızı sağlıyor ve bunun kanıtı, depremleri haber veren uygulamalar.

Depremi önceden bildiren uygulama arayışında olanlar için deprem olduğunda depremin oluşturduğu titreşim dalgasının size ulaşmasından saniyeler önce haber veren birkaç uygulama var. Bu uygulamalar her türlü felaket riskine karşı hayatınızı kurtarabilir, gerektiğinde erken uyarı, güvenli nokta ve değerli bilgiler almanızı sağlar. Her durumda, size Play Store ve App Store’da bulabileceğiniz en iyi alternatifleri içeren bir liste bırakıyoruz.

My Earthquake Alerts & Feed

My-Earthquake-Alerts-Feed

My Earthquake Alerts & Feed, temiz, basit ve kullanımı kolay bir arayüzle push bildirimleri aracılığıyla gerçek zamanlı bilgi sağlayabilen, deprem izlemeye odaklanan ücretsiz bir uygulamadır. Ana özellikleri arasında, canlı aktiviteler, deprem uyarıları, bulunduğunuz yere göre mesafe, derinlik, tam konum ve çok daha fazlasını içeren bir deprem haritası ile gelir. Uygulamayı telefonunuza kurmak için aşağıdaki mağaza bağlantılarını kullanabilirsiniz.

Rasathane

rasathane

Rasathane mobil uygulamasında Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi (BDTİM) tarafından çözümü yapılan sismik olaylar yayınlanır. Derinliği 0 (sıfır) kilometre olan olaylar, taşocağı, maden veya şantiyelerde yapılan insan kaynaklı yapay patlatmaları da gösterir. Uygulamayı telefonunuza kurmak için aşağıdaki mağaza bağlantılarını kullanabilirsiniz.

Earthquake Network

Earthquake-Network

Adından da anlaşılacağı üzere Earthquake Network, dünyanın çoğu ülkesinde meydana gelen depremleri bildirme konusunda uzmanlaşmış bir uygulamadır. Herhangi bir anormallikten haberdar olmanızı sağlamak için son teknoloji gerçek zamanlı erken uyarı sistemine sahiptir. Ana özellikleri arasında bulunduğunuz yere yakın gerçek zamanlı uyarılar, merkez üssünden uzakta yaşıyorsanız ikincil uyarılar ve güncellemeler, gerçek zamanlı kullanıcı raporları ve 21 sismik ağdan gelen bilgilere erişim yer alır. Uygulamayı telefonunuza kurmak için aşağıdaki mağaza bağlantılarını kullanabilirsiniz.

Google Deprem Ağı

google deprem agi

Google Deprem Ağı, Android telefonlarda bulunan yerel bir özelliktir. Deprem olduğu zaman depremin yer yüzüne verdiği ttreşimler ve dalgalar size ulaşmadan önce bildirim vererek önlem almanıza yardımcı olur. İnsanlara yararlı deprem bilgileri sağlamanın yanı sıra, gerektiğinde kendilerinin ve sevdiklerinin güvenliğini sağlamak için birkaç saniyelik uyarı sağlar. Birkaç saniyelik uyarı, sarsıntı gelmeden önce çökmeniz, saklanmanız ve tutunmanız için size zaman kazandırmada fark yaratabilir. Özelliği kullanmaya başlamak için ayarlardan aktif etmeniz gerekiyor.

Earthquake

Earthquake-alerts-and-map

Earthquake, çeşitli kaynaklardan en son verilere erişmenizi ve dünya çapındaki başlıca hava durumu kaynaklarından gerçek zamanlı anlık bildirimler almanızı sağlar. Olayın zaman içindeki gelişimini bilmek için bir zaman çizelgesi, 2013’ten bu yana tüm kurumlardan tarihe, yere veya raporlama ajansına göre bir deprem kataloğu, olayın ayrıntılı bir görünümü ve depremle ilgili her yönüyle ilgili ayrıntılı bilgi içeren haritalara sahiptir. Uygulamayı telefonunuza kurmak için aşağıdaki mağaza bağlantılarını kullanabilirsiniz.

Earthquake+ Alerts, Map & Info

Earthquake-Alerts-Map-Info

Earthquake+ Alerts, Map & Info, tüm dünyadaki ve ilgilendiğiniz yerdeki depremleri ilgili bilgilerle gösteren ve her olayın son ayrıntılarını içeren push bildirim sistemi olan bir uygulamadır. Dünyadaki başlıca meteorolojik ve sismolojik ajansların desteğine sahiptir, böylece her zaman göreceğiniz bilgileri ve bu organizasyonların her biri tarafından yayınlandıkları anda anında alacaksınız. Uygulamayı telefonunuza kurmak için aşağıdaki mağaza bağlantılarını kullanabilirsiniz.

AccuWeather: Weather Alerts

AccuWeather

Arayüzü, tasarımı, bilgi ve uyarı sistemi sayesinde en popüler hava tahmin uygulamalarından biridir. AccuWeather: Weather Alerts size yerel hava durumu ve gelişmiş tahminler için 7/24 canlı hava durumu tahminleri ve depremler hakkında uyarıları verir. Hassas hava durumu radarı sayesinde, sıcaklık, deprem, kar yağışı, fırtına ve diğer doğa olaylarındaki değişiklikler hakkında güncellemeler alırsınız. Uygulamayı telefonunuza kurmak için aşağıdaki mağaza bağlantılarını kullanabilirsiniz.

Göreceğiniz gibi, depremi önceden haber veren uygulamaya sahipseniz, depremi önceden bildiren uygulama sayesinde güvende kalmak mümkündür ve bu deprem haber verici uygulamalarla her zaman kendinize ve sevdiklerinize göz kulak olabilirsiniz.