Philips Android TV kumanda bağlanmıyor hatası çözümü

- Yorumlar

Philips Android TV uzaktan kumandanın televizyonda tanıtılamaması, yani pair olamayarak bağlanamaması hatasının çözümü için birkaç yol mevcut. Philips Android TV’lerde uzaktan kumanda hem Wi-Fi ile hem de kızılötesi olarak çalışıyor. Kumandanın ön tarafı ile kızılötesi komutlarla TV’de işlem yapılırken, arka tarafındaki klavye ve kumandanın sesli komut özelliği ise Wi-Fi üzerinden çalışıyor.

Çeşitli nedenlerle kumanda TV’de tanıtılamıyor, pair sorunu oluyor veya tanıtılsa da daha sonra tekrar tanıtma ihtiyacı doğuyor. Bunu gerçekleştirmek bazen sancılı bir sürece dönüşebilir. Burada yer alan işlemleri yaparak kolayca kumandanızı pair edebilirsiniz.

  1. Pilleri kontrol edin. Kumandaya lityum pilleri yerleştirin. Pillerin (+) ve (-) uçlarının pil bölmesinin içinde işaretlendiği gibi doğru yerleştirildiğinden emin olun.
  2. Uzaktan kumanda ve TV’deki uzaktan kumanda sensörü penceresini temizleyin.
  3. TV güç kablosunu kontrol edin. TV’nin fişini çekin, 10 saniye bekleyin, ardından fişi prize tekrar takın ve GÜÇ düğmesine tekrar basın. (bu genellikle çok işe yarayan bir yöntemdir)
  4. Kullanılıyorsa, sigortanın AC güç şeridi üzerinde yanmadığından emin
  5. olun.

  6. TV çıkışının bir duvar şalterinde olmadığından emin olun
  7. Uzaktan kumandanın doğru işletim modunda olduğundan emin olun.
  8. Uzaktan kumandanın TV’deki Uzaktan Sensör Penceresinde gösterildiğinden emin olun.

x