Philips kumanda çalışmıyor, kumanda eşleştirme

Philips Android TV uzaktan kumandanın televizyonda tanıtılamaması, yani pair olamayarak bağlanamaması hatasının çözümü için birkaç yol mevcut. Philips Android TV’lerde uzaktan kumanda hem Wi-Fi ile hem de kızılötesi olarak çalışıyor. Kumandanın ön tarafı ile kızılötesi komutlarla TV’de işlem yapılırken, arka tarafındaki klavye ve kumandanın sesli komut özelliği ise Wi-Fi üzerinden çalışıyor.

Çeşitli nedenlerle kumanda TV’de tanıtılamıyor, pair sorunu oluyor veya tanıtılsa da daha sonra tekrar tanıtma ihtiyacı doğuyor. Bunu gerçekleştirmek bazen sancılı bir sürece dönüşebilir. Burada yer alan işlemleri yaparak kolayca kumandanızı pair edebilirsiniz.

  1. Pilleri kontrol edin. Kumandaya lityum pilleri yerleştirin. Pillerin (+) ve (-) uçlarının pil bölmesinin içinde işaretlendiği gibi doğru yerleştirildiğinden emin olun.
  2. Uzaktan kumanda ve TV’deki uzaktan kumanda sensörü penceresini temizleyin.
  3. TV güç kablosunu kontrol edin. TV’nin fişini çekin, 10 saniye bekleyin, ardından fişi prize tekrar takın ve GÜÇ düğmesine tekrar basın. (bu genellikle çok işe yarayan bir yöntemdir)
  4. Kullanılıyorsa, sigortanın AC güç şeridi üzerinde yanmadığından emin olun.
  5. TV çıkışının bir duvar şalterinde olmadığından emin olun
  6. Uzaktan kumandanın doğru işletim modunda olduğundan emin olun.
  7. Uzaktan kumandanın TV’deki Uzaktan Sensör Penceresinde gösterildiğinden emin olun.

Philips Android TV’ler ve kumanda sorunu

Televizyonlar, bildiğimiz kadarıyla, 90’larda olduğundan çok daha gelişmiştir. Teknolojinin gelişmesi, televizyonları Smart TV adı verilen daha gelişmiş bir forma getirdi. Akıllı TV’ler internette gezinebilir, film izleyebilir veya video oyunları oynayabilir.

Bununla birlikte, Akıllı TV’ler akıllı telefonlar gibidir, çeşitli model, marka ve özelliklerde gelirler. Markalardan bahsetmişken, Smart TV dendiğinde akla gelen bir marka Philips. Merkezi Hollanda’da bulunan Hollandalı bir şirket, sağlık hizmetleri teknolojisi, aydınlatma çözümleri ve yaşam tarzı ürünlerinde uzmanlaşmıştır.

Philips, önceden yüklenmiş farklı İşletim Sistemi veya İşletim Sistemlerini kullanan bir Smart TV serisi sunar. Smart TV bir bilgisayar gibidir. Kendilerini oldukları gibi yapan bir işletim sistemi olan Smart TV üzerinde çalışıyorlar. Android TV’ler için, bir Android işletim sistemi üzerinde çalışan Akıllı TV’lerdir. Bazen televizyonun kumandası bu işletim sistemi ile çalışmayı durdurur. Bu, donanım veya yazılım sorunudur. Yazılım sorunuyla kumandanızı değiştirmeden sorunu çözebilirsiniz. Eğer kumanda bozuksa yapmanız gereken şey yeni bir kumanda almaktır.