Bilmeniz gereken 10 WhatsApp yazı tipi değiştirme hilesi

WhatsApp sesli ve görüntülü aramaları desteklese de, mesajlaşma temel işlevi olmaya devam ediyor. Günaydın derken, şaka yaparken, iletiyor ya da önemli mesajlar yazıyor olsun – insanlar bunları metin üzerinden göndermeyi tercih ediyor. Metin biçimlendirmesini kullanarak onları daha güçlü hale getirmenin daha iyi bir yolu var mı?

Hayır, WhatsApp Durumu’ndaki metni değiştirmekten değil, metin mesajlarından bahsediyoruz. Burada, mesajlarınıza daha dramatik bir etki eklemek için bazı harika WhatsApp yazı tipi ipuçlarını ve püf noktalarını paylaşacağız.

1. METİN KALIN YAPMAK

WhatsApp, mesajlarınızı kalınlaştırmanızı sağlayan yerleşik bir özellik ile birlikte gelir. Kritik bir noktayı vurgulamanız gerektiğinde metni kalınlaştırabilirsiniz.

Bunu yapmak için, iletiden önce ve sonra bir yıldız işareti (*) ekleyin. Örneğin, “Kartal 24, Kartal’ın en çok okunan yerel haber sitesidir” mesajında, Kartal 24’ü daha iyi vurgulamak istiyorsanız, bunu böyle yazmanız gerekir – *Kartal 24*, Kartal’ın en çok. Bunu yaptıktan sonra, metnin artık kalın olduğunu göreceksiniz. Gönder üzerine dokunun.

whatsapp-font-kalin-yazi

2. METİN ITALIC YAPMAK

Benzer şekilde, metni italik yapmak istiyorsanız, bunu da yapabilirsiniz. Metni italik yazmak, önemli bir noktayı vurgulamak istediğinizde yararlıdır.

Bunu yapmak için metnin önüne ve arkasına alt çizgi (_) ekleyin. Örneğin, ne yapmak istediğinizi _dikkatli_ mesajında, italik olarak dikkatli kelimesi görünecektir.

whatsapp-font-italik-yazi

3. ÇEVRESEL MESAJ

Bazen bir düzeltmeyi veya yinelemeyi temsil etmek için metne vurmanın çarpıcı bir etkisini oluşturmak istersiniz. Bu, mesajınıza bir ihtar ekleyerek mümkündür.

Mesajınıza bir satır eklemek için kelimelerin her iki tarafına da yaklaşık işareti (~) koyun. Diyelim ki Instagram yazmak istiyorsun Facebook’u keserek en iyi sosyal ağ. Böyle bir metin girmeniz gerekiyor ~ Facebook ~ Instagram en iyi sosyal ağ.

whatsapp-font-ustu-cizgili-yazi

4. YAZI TİPİ DEĞİŞTİRME

Standart yazı tipinden başka, WhatsApp Monospace yazı tipini de destekler. Ancak, WhatsApp’ta her metnin yazı tipini değiştirmek için genel bir ayar yoktur. Her mesaj için ayrı ayrı değiştirmeniz gerekir.

Yazı tipini değiştirmek için metni üç geri çubuğuna (“ `) yerleştirin. Metin böyle olmalı “ Nasılsın? ”

whatsapp-font-degistirme

5. WHATSAPP SEÇENEKLERİNİ KULLANARAK METİN FORMATINI DEĞİŞTİRİN

Metni biçimlendirmek için kısayolları kullanmak yerine yerleşik ayarları kullanabilirsiniz. Android’de mesaja uzun dokunun ve uygun biçimlendirme seçeneğini belirleyin. Diğer seçenekleri görüntülemek için üç noktalı simgeye dokunun. iPhone’da, metne uzun dokunun ve BIU bildiren seçeneği seçin. Ardından kalın, italik, üstü çizili ve tek aralıklı biçimlendirme seçeneğini belirtin.

whatsapp-font-text-format

6. BİÇİMLENDİRME SEÇENEKLERİ

İster kısayolları ister yerel ayarları kullanın, tek bir kelime veya cümle için farklı biçimlendirme seçeneklerini birleştirebilirsiniz. Yani, aynı metni kalın, italik hale getirebilir ve hatta yazı tipini Monospace olarak değiştirebilirsiniz.

Bunu yapmak için, metni ilgili sembollerin içine alın. Dikkat etmeniz gereken tek şey siparişidir. İlk girilen sembol son olarak kapatılır. Örneğin, bu kelimede * ~ _disney_ ~ *, önce bir yıldız işareti girdik. Şimdi sonuna koyacağız.

whatsapp-font-text-kombine

Alternatif olarak, metin biçimini değiştirmek için dokun ve basılı tut yöntemini kullanın. Önce bir seçenek belirleyin, ardından metni tekrar vurgulayın ve başka bir seçenek belirleyin.

7. WHATSAPP YAZI TİPİ BOYUTUNU DEĞİŞTİRİN

WhatsApp’ın varsayılan yazı tipi boyutu sizi rahatsız ediyor mu? Eh, her zaman boyutunu değiştirebilirsiniz. Yazı tipi boyutunun aygıt yazı tipi ile sınırlı olduğu diğer uygulamaların aksine, WhatsApp metin boyutunu değiştirmek için yerel bir ayar sunar.

NOT: Bu özellik yalnızca Android’de kullanılabilir. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

Adım 1: Android cihazınızda WhatsApp’ı açın ve sağ üst köşedeki üç noktalı simgeye dokunun. Ardından menüden Ayarlar’ı seçin.

whatsapp-font-size

Adım 2: Sohbetler’e gidin ve Yazı tipi boyutuna dokunun. Küçük, orta ve büyük olmak üzere üç seçenekten istediğiniz yazı tipi boyutunu seçin.

whatsapp-font-size-2

PROFESYONELLER İÇİN İPUCU: Aynı ayarda, WhatsApp dilini de değiştirebilirsiniz.

8. RENKLİ MESAJLAR GÖNDERİN

Android cihazlara özel bir başka numara da metin rengini değiştirme yeteneğidir. Ancak, WhatsApp bu özelliği resmi olarak desteklemiyor. BlueWords adlı bir üçüncü taraf uygulaması indirmeniz gerekiyor. Uygulamanın yardımıyla metninizi mavi yapabilirsiniz.

BlueWords’ü İndirin

Uygulamayı cihazınıza indirin ve yazma alanına rengini değiştirmek istediğiniz metni girin. Ardından Mavi seçeneğine dokunun ve kopyalamak için mesaja dokunun. WhatsApp’a geri dönün ve kopyaladığınız metni yapıştırın.

whatsapp-font-renkli

NOT: Alıcının bu uygulamaya sahip olması gerekli değildir.

9. ŞIK YAZI

WhatsApp, Monospace dışında başka bir yazı tipini desteklemese de, yazı tipi stillerini değiştirmek için yukarıda belirtilen üçüncü taraf uygulamasını da kullanabilirsiniz. Uygulamaya birçok seçenek sunar. Metni girin ve kopyalayıp WhatsApp’a yapıştırın.

whatsapp-font-text-degisik