Instagram story kaydetme

Instagram Stories (Hikayeleri), ilk zamanlarda Snapchat’in çok benzer bir özelliği olarak başladı, ancak dünya çapında 500 milyondan fazla günlük aktif Stories kullanıcısı ile inanılmaz derecede popüler hale geldi. Size bu rehberde Instagram story kaydetme hakkında tüm bilgileri veriyoruz.

Hikayeler, Instagram’daki ana sayfa yayınlarınızda kalıcı olarak kalmayan, arkadaşlarınız ve takipçilerinizle içerik paylaşmanın geçici ve daha rahat bir yolunu sunar. Hikayeler, tüm takipçilerinizle veya yakın arkadaş seçeneği ile seçilen birkaç kişiyle paylaşılabilir. Instagram’ın Facebook’a ait olması nedeniyle, arkadaşlarınıza her iki platformda da ulaşmak için Instagram hikayenizi doğrudan Facebook hikayenizle paylaşabilirsiniz.

Hikayenize gönderilen resimler ve videolar 24 saat boyunca görünür durumda kalır; ondan sonra sonsuza dek ortadan kaybolurlar – ancak onlara özel arşivinizden erişebilir ve hatta profil sayfanızda seçkin hikayeleri kalıcı olarak “vurgulamalar” olarak göstermeyi seçebilirsiniz.

Ayrıca, her bir görüntüyü veya videoyu bağımsız olarak kaydederek veya tüm hikayeyi tek bir video olarak indirerek hikayelerinizi telefonunuzun fotoğraf kitaplığına kaydedebilirsiniz. İçeriği Twitter gibi başka bir sosyal medya platformuyla paylaşmak istiyorsanız bu kullanışlıdır. Ancak, başka birinin hikayesini kaydetmek istiyorsanız, durum biraz daha karmaşıktır.

Hareketsiz görüntüler için, bir hikayeyi kaydetmenin en kolay yolu, sadece bir ekran görüntüsü almaktır. iOS ve Android’de ekran görüntüsü almak oldukça kolaydır, ancak Instagram Hikayeleri’nin özelliği ilk önce parmağınızı veya baş parmağınızı ekranda tutmaktır – bu, hikayenin ilerlemesini engeller. Ekran görüntüleri video hikayeleri için çalışmıyor; diğer kişilerin videolarını kaydetmek istiyorsanız, üçüncü taraf bir uygulamaya ihtiyacınız var.

iOS’ta Instagram Hikayeleri indirmek

App Store’dan Repost Story for Instagram uygulamasını indirin. Uygulama oldukça basittir, sadece fotoğraf kitaplığınıza erişmesine izin verin ve ardından Instagram kullanıcı adını arayın. Bu uygulama aynı zamanda anonim olarak Hikayeleri izlemenizi sağlar, böylece aşkınız izlenmekte olduğunuzu asla bilemez. Öykü Oluşturucu aracı ayrıca eski fotoğraflarınızı veya videolarınızı yeni bir tarihle yeniden oluşturmanıza yardımcı olur.

Android’te Instagram Hikayeleri indirmek

Bu iş için kullandığımız Android uygulamasına Google Play mağazasından ücretsiz olarak sunulan Story Saver adı verilir. iOS’taki Repost Story’de olduğu gibi, başlamak için Instagram hesabınıza giriş yapmanız gerekecek. Ana sayfa, takipçilerinizin gönderdiği tüm Hikayeleri gösterir, ancak arama çubuğunda diğer kullanıcıları da arayabilirsiniz. İstediğiniz fotoğrafı veya videoyu seçin ve ardından Kaydet’e dokunun. Fotoğraflarınız, Story Saver klasöründe görünecektir.

PC’de Instagram Hikayeleri indirmek

Hikayeleri bilgisayarınıza kaydetmeyi tercih ediyorsanız, bunu yapmanın birkaç yolu vardır. Belki de en kolayı, adından da anlaşılacağı gibi, göreve adanmış bir web sitesi olan StoryDownloader’ı kullanmaktır. Ayrıca Story Saver, StoriesIG ve Weynstag’ı da denemek isteyebilirsiniz. Bu tür indirici siteleriyle, bir kullanıcı adı girmeniz yeterlidir ve bu kullanıcının güncel hikayelerini getirecektir. Bilgisayarınıza kaydetmek için indirme düğmesine dokunun.