Steam gizlenen oyunlar: Steam gizli oyunları görme

Steam’de gizlenmiş oyunları görmek istiyorsanız, bu kılavuzu takip ederek Steam gizli oyunları nasıl göreceğinizi öğrenebilirsiniz. Steam’de gizlenen oyunu geri getirmek ve gizlenmiş oyunları bulmakla ilgili öğrenmek isteyeceğiniz her şeyi burada bulabilirsiniz.

Popüler oyun satış ve oyuncu platformu Steam’de uzun zamandır beklenen ve yeni kütüphane tasarımı, 2019 yılının sonlarına doğru kullanıma sunuldu. Yeni arayüz, daha şık bir tasarıma sahip olmasıyla dikkat çekerken ‘Gizlenen Oyunlar’ kısmını görüntülemenin yolu değişti. Özellikle eski tasarıma alışanlar için ilk başlarda zor olabilir.

Steam’de gizlenen oyunları görme

Yeni tasarıma geçtikten sonra kütüphanede gizli oyunları bulmak için Steam’in üst menüsündeki Görünüm seçeneğinden Gizlenen Oyunlar‘a tıklamanız gerekiyor. Steam’de gizlenen oyunları görmek için izlemeniz gereken yol aşağıda gösterilmiştir.

  1. Steam istemcisinde ana menüde “Görünüm”ü seçin.
  2. Açılan menüden “Gizlenmiş Oyunlar”ı seçin.
  3. Artık gizlenmiş oyunları görebilirsiniz ve onlara sağ tıklayıp geri getirebilirsiniz.
gizlenen oyunlar

Ayrıca Steam’in yeni temasında oyun kategorileri sistemi de büyük değişikliğe uğradı. Artık oyun koleksiyonları oluşturmak mümkün. Kategorileriniz içinde oyun yoksa da silinmiyor. Silmek istediğiniz kategoriyi sizin silmeniz gerekli.

Ayrıca hesabınıza eklediğiniz ücretsiz oyunlar da kütüphanede görünür. Bunları kaldırmak için oyuna sağ tıklamanız ve oyunu hesaptan kaldırmak için hesaptan kaldırma seçeneğini seçebilirsiniz.