Halk TV frekans 2024 – Halk TV uydu ayarları

Haber kanalı Halk TV’nin frekansı değişti. Sevilen haber kanalı Halk TV’nin Türksat 4A uydusundaki yeni frekansı belli oldu. Halk TV’yi izlemek için Türksat 4A uydusunu aşağıda belirtilen frekanslarla beraber kullanabilirsiniz. Halk TV’nin yeni uydu frekansı belli oldu.

Bir süredir yeni bir yapılanma içine giren ve daha güçlü bir kadro ile yoluna devam eden kanal, aynı zamanda Digitürk ve D-Smart’tan da izlenebiliyor. Halk TV’nin 24 Ekim 2019 itibariyle yeni frekansı açıklandı. Halk TV son olarak HD yayına da geçti.

Halk TV’yi izleyebilmeniz için çanak anteninizin Türksat 4A uydusuna ayarlı olması gerekmektedir. Halk TV’yi hangi frekans değerlerini kullanarak televizyonunuza ekleyebileceğinizle ilgili tüm bilgiler bu sayfada verilmektedir.

Halk TV HD frekansı

 • Uydu: Türksat 4A
 • Frekans: 12685
 • Polarizasyon: Vertical-V (Dikey)
 • Sembol Oranı: 30000

Halk TV SD frekansı

 • Uydu: Türksat 4A
 • Frekans: 12422
 • Polarizasyon: Vertical-V (Dikey)
 • Sembol Oranı: 27500

Ayrıca HALK TV’yi alttaki TV platformları üzerinden de izleyebilirsiniz:

 • D-Smart: 272. Kanal
 • Digitürk: 53. Kanal
 • Tivibu: Yok
 • Türkcell TV Plus 41. kanal
 • Teledünya / Türksat Kablo TV: 74. Kanal

HALK TV uydu alıcıya nasıl eklenir?

HALK TV, habercilik anlayışı ile öne çıkan bir televizyon kanalıdır. Halk TV’yi izlemek için ister HD televizyonunuz olsun, ister HD olmayan televizyonunuz olsun, tüm televizyonlarda izleyebilirsiniz. Yukarıdaki frekansları kullanarak kanalı uydu alıcınıza eklemeniz gerekiyor.

Bunun için uydu alıcınızın kumandasında menüye gelin, menüden TV ekleme kısmını bularak frekans ekleme seçeneğini bulun. Frekans ekleme kısmından frekans değerini yukarıda yazdığı frekans değerini girin. Bunun için kumandanızdaki rakamları kullanabilirsiniz. Ardından dikey, yatay, vertical veya horizontal seçeneklerini göreceksiniz. Burada dikey veya vertical olan seçeneği seçin. Daha sonra sembol değerini soracaktır. Doğru sembol oranını girerek aramayı başlatabilirsiniz. Aramayı başlatmak için genelde kumandanızdaki OK tuşu yeterlidir. Ancak bazı kumandalarda renkli tuşları kullanmanız gerekebilir.

Halk TV HD yayına geçti

Halk TV’nin HD yayını hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar merakla araştırıyor. Halk TV’nin yıllarca SD olarak yayın yaptıktan sonra HD yayına geçmesi, henüz herkesin televizyonda güncellenmemiş olabilir. Halk TV HD yayına geçti. Halk TV’nin HD yayını ile daha kaliteli izlemek mümkün. Ancak burada unutulmaması gereken nokta, HD yayın izlemek için televizyonunuzun HD yayına göre çözünürlüğe sahip olması gereklidir. Ayrıca yayınları aldığınız uydu alıcının da HD destekliyor olması lazım. Tüm bunlar gerçekleştiği durumda Halk TV’yi HD olarak izleyebilirsiniz.

Muhalif yayınlarıyla dikkat çeken Halk TV’nin HD kaliteli yayınlarını izlemek için yapmanız gereken, yukarıda anlatılan şartları tamamladığınızdan emin olduktan sonra uydu alıcınıza 12685 frekansını girmek, sembol oranına 30000 değerini girmek ve son olarak polarizasyonu dikey olarak ayarlamak gereklidir. Bu ayarları yaptıktan sonra kanal aramaya basarak Halk TV’nin HD versiyonunu televizyonunuza ekleyebilirsiniz. İşte bu kadar kolay. Size adım adım HD yayını nasıl kurmanız gerektiğini anlattık.

Halk TV Canlı Yayını İzle

Halk TV Canlı Yayını İzle aracını kullanarak kesintisiz olarak Halk TV canlı yayınını izleyin. Halk TV Canlı Yayını İzle Canlı İzle ücretsiz televizyon web yayını.

Halk TV Canlı Yayını İzlemek için yukarıdaki canlı TV oynatıcısını kullanabilirsiniz. Kesintisiz olarak canlı yayın izleyebilmeniz için Canlı TV özelliği ile yukarıdaki video oynatıcı ile Halk TV Canlı Yayını İzlemek için canlı takip edebilirsiniz.