Kartal sahil yolunda trafik kazası

Kartal sahil yolunda zincirleme trafik kazası meydana geldi. Çok sayıda otomobilin karıştığı kazada ortalık dehşet yerine dönerken, ölü ve yaralı olmaması sevindirdi. Kaza nedeniyle vatandaşlar panik dolu anlar yaşadı.

Kaza saat 20:00 sıralarında Kartal sahil yolu, Turgut Özal Bulvarı’nda Atalar mevkiinde, Pendik istikametinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre süratli şekilde giden otomobillerin birbirini sıkıştırması sonucu kaza meydana geldi. Kaza sırasında çarpışan otomobiller nedeniyle sahil yolunda spor yapanlar da korku dolu anlara tanıklık etti.

Birbirine çarpan iki otomobil daha sonra diğer araçların da kaza yapmasına neden oldu. Kaza yapan araçlar daha sonra yol kenarında park halinde bulunan ve bir şeridi bloke eden araçlara da çarptı ve kazaya karışan araç sayısı 10’u buldu.

kartal-sahil-trafik-kazasi 2
Fotoğraf lisansı: Kartal 24

Kaza sırasında bir araç arada kalarak sıkıştı. Araçta sıkışanlar panik yaşarken, kaza nedeniyle can kaybı ve yaralı olmadı. Kaza nedeniyle bazı araçlar kaldırıma savruldu. Olay yerinde ortalık panik haline dönerken, sahilde keyif yapan yüzlerce kişi kaza alanına koşarak olayı izledi.

kartal-sahil-trafik-kazasi 3
Fotoğraf lisansı: Kartal 24

İhbar üzerine kaza mahalline çok sayıda polis ekibi, itfaiye ve sağlık ekipleri intikal ettirildi. Kısa sürede olay yerine gelen trafik polisleri hızla güvenlik şeridi çekti. Kaza nedeniyle sahil yolunun iki şeridi bölgesel olarak kapandı. İtfaiye ekipleri çalışmalarını tamamlayarak olay yerinden kısa sürede ayrıldı. Şok geçirenlere sağlık ekipleri müdahale etti.

Kazanın Atalar’daki trafik ışıklarının ve yaya yolunun hemen ilerisinde gerçekleşmesi, sahil yolunda sürücülerin ne kadar tehlikeli araç kullandığını da bir kez daha gösterdi.

kartal-sahil-trafik-kazasi 4
Fotoğraf lisansı: Kartal 24

Polisin kaza ile ilgili soruşturma başlattığı öğrenildi. Polisin olay yerinde gerçekleştireceği işlemlerin tamamlanmasıyla beraber otomobillerin çekilmesi ve trafiğin normale döndürülmesi bekleniyor.