Kartal Atalar Kurs Merkezi ve Kütüphanesi nerede, nasıl gidilir?

Kartal Atalar Kurs Merkezi ve Kütüphanesi hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Kartal’da Atalar Mahallesi’nde faaliyet gösteren Atalar Kurs Merkezi ve Kütüphanesi çeşitli eğitim faaliyetlerine ev sahipliği yaparak bölge halkına hizmet veriyor.

Kartal Belediyesi bünyesinde hizmet veren merkezde okuma yazma, el sanatları, giyim, makine nakışı, satranç, gitar, diksiyon, İngilizce, keman kursları veriliyor.

Atalar Kurs Merkezi ve Kütüphanesi’ne nasıl gidilir?

Adres: Atalar Mahallesi, Çanakkale Caddesi, No:57 Kartal / İstanbul. Telefon numarası: +90 216 280 66 40.

Halit Paşa Caddesi’ndeki Halit Paşa Caddesi otobüs durağına 400 metre uzaklıktadır. Duraktan KM30 İETT otobüsü geçer.

Tesis Çanakkale Caddesi ile Doğu Caddesi’nin kesiştiği yerdedir ve Doğu Caddesi’nden geçen Kartal – Esenkent minibüsü ile ulaşılabilir.

Tecerdağı Caddesi’ndeki Hazal Sokak otobüs durağına 200 metre uzaklıktadır. Duraktan KM34 İETT otobüsü geçer.

Atalar Kurs Merkezi ve Kütüphanesi’ne ulaşım

1. Kartal içi D100 (E-5) altı ulaşım

  • Kartal Merkez: KM34 İETT otobüsü veya C-90 Esenkent / C86 Soğanlık minibüsü ile gidebilirsiniz.
  • Atalar – Orhantepe: Çanakkale Caddesi’nin tam orta mesafesinde. Tecerdağı Caddesi’ne yakın.
  • Cevizli – Esentepe: Üsküdar Caddesi’ne yakınsanız Marmaray ile Atalar durağında inip yürüyerek gidebilirsiniz veya cadde üzerinde başka bir araca binip Çanakkale Caddesi’ne inebilirsiniz. Ayrıca Cevizli – Esentepe içinden geçen KM34 İETT otobüsü veya C-90 Esenkent / C86 Soğanlık minibüsünü kullanabilirsiniz.
  • Topselvi – Yalı: KM34 İETT otobüsüne binerek gidebilirsiniz.

2. Kartal içi D100 (E-5) üstü ulaşım

  • Uğurmumcu – Gümüşpınar – Yakacıkyeni: KM35 / 17S İETT otobüsü ile Tugay Yolu Caddesi’nde inip C-90 Esenkent minibüsü ile gidebilirsiniz. 132S İETT otobüsü ile Kartal Merkeze gidip C-90 Esenkent minibüsü ile gidebilirsiniz.
  • Hürriyet (Kurfalı) – Cumhuriyet, Yakacık: Kartal – Hürriyet minibüsü ile Kartal Merkeze inip buradan KM34 İETT otobüsü veya C-90 Esenkent minibüsü ile gidebilirsiniz.
  • Soğanlık: C-81 Kartal Soğanlık minibüsüne binip ulaşabilirsiniz.

3. Pendik’ten ve Kartal Yunus’tan ulaşım: Marmaray’a binip, Kartal durağında KM34 İETT otobüsü veya C-90 Esenkent minibüsü ile gidebilirsiniz.

4. Kuzey’den ulaşım (Sultanbeyli, Sancaktepe, Çekmeköy): 132M İETT otobüsü ile Mustafa Kemalpaşa Caddesi’nde inerek 10 dakika yürüyerek gidebilirsiniz.

5. Batı’dan ulaşım (Kadıköy, Maltepe): Metro ile Gülsuyu’nda inip KM34 ile aktarma yaparak gidebilirsiniz veya Marmaray ile Atalar’da inip 10 dakikalık mesafeyi yürüyerek gidebilirsiniz.

6. Doğu’dan ulaşım (Tuzla, Gebze): Marmaray’a binip, Atalar durağında inip Çanakkale Caddesi’nde 10 dakika yürüyerek ulaşabilirsiniz.

7. Kuzey Batı’dan ulaşım (Beykoz, Ataşehir, Ümraniye): 500T İETT otobüsüne binip, Gülsuyu Metro’da inip, KM34 ile aktarma yaparak gidebilirsiniz.