Atalar Spor Tesisi nerede, nasıl gidilir?

Atalar Spor Tesisi hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Kartal’da Atalar Mahallesi’nde faaliyete geçirilen Atalar Spor Tesisi, yürüyüş yolları, halı sahası, çocuk parkı ile mahalleye yepyeni bir spor alanı olarak kazandırıldı. Kartal Belediyesi bünyesinde hizmet veren park ve spor tesisi, 2020 yılı Kasım ayında açıldı.

Atalar Spor Tesisi, içinde 250 metreden uzun koşu ve yürüyüş pisti ve aynı zamanda çocuk parkı bulunan merkez, aynı zamanda hafta sonu açık hava spor etkinliklerine de ev sahipliği yapacak. Eskiden toprak saha olarak kullanılan alana 32×59 metre ebatlarında inşa edilen halı saha, federasyonun standartlara göre hazırlandı.

Atalar Spor Tesisi’ne nasıl gidilir?

Adres: Atalar Mahallesi, Sultan Ahmet Sokak, 34862 Kartal / İstanbul.

Atalar Spor Tesisi’nin tam adresi, Atalar Mahallesi, Halitpaşa Caddesi ile Manolya Sokak’ın kesiştiği yerde.

Halitpaşa Caddesi’ndeki Sultan Ahmet Sokak otobüs durağına 100 metre uzaklıktadır. Duraktan KM30 İETT otobüsü geçer.

Üsküdar Caddesi’ndeki Atalar Mahallesi otobüs durağına 300 metre uzaklıktadır. Duraktan 16, 16A, 17, 133G, 133N, 133T İETT otobüsleri geçer. Caddeden ayrıca Kartal – Kadıköy ve Pendik – Kadıköy minibüsleri geçer.

Atalar Spor Tesisi’ne ulaşım

1. Kartal merkezden ulaşım: Üsküdar Caddesi üzerinde 16, 17, 133N İETT otobüslerinden birine veya bir minibüse binip Atalar Mahallesi durağında inin. Gökçe Sokağı’ndan yukarı doğru çıkın. Ayrıca Esenkent minibüsüne binip Şehit Timur Akdemir Ortaokulu önünde inerek de ulaşabilirsiniz.

2. Uğur Mumcu’dan ulaşım: 134YK İETT otobüsüne binin ve Saraylar Caddesi durağında inin. Bankalar Caddesi’nden aşağıya inin ve Kaşkar Sokak’a girin.

3. Topselvi ve Yunus’tan ulaşım: KM34 İETT otobüsüne binin ve Cevizli Anadolu İmam Hatip Lisesi durağında inin. Şehit Hakan Kurban Caddesi üzerinden aşağıya doğru inin.