Ümraniye Mesire Alanı nerede, nasıl gidilir?

Ümraniye Mesire Alanı hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

İstanbul Ümraniye’de mangalcıların uğrak yeri olan Ümraniye Mesire Alanı, Ümraniye Millet Bahçesi olarak yenilendi. Vatandaşları yeşilin en doğal haliyle buluşturan ve şehrin stresinden uzaklaştıran Ümraniye Mesire Alanı yenilenen yüzüyle hizmete açıldı.

Yoğun iş temposundan sıkılan ve rahat bir nefes almak isteyen vatandaşlar, Ümraniye Mesire Alanı’na akın ediyor. Ümraniye Belediyesi de, vatandaşların daha temiz ve konforlu bir ortamda eğlenceli vakit geçirmeleri için bakım ve onarım çalışmalarını tamamladı.

323 bin metrekarelik alanda; 2700 metre koşu parkı, 5 adet oyun alanı, 2 voleybol sahası, 1000 araçlık otopark, 2 adet büfe 2000 metre bisiklet yolu bulunuyor. Doğalgaz ile çalışan ve tek seferde 240 kişinin mangal yapılabilmesine imkan sağlayan barbekü alanlarında görevli personel tarafından vatandaşlara yardımcı oluyor.

Ümraniye Mesire Alanı’na nasıl gidilir?

Adres: Saray Mahallesi, Küçüksu Caddesi No:2010, 34768 Ümraniye / İstanbul. Telefon numarası: +90 216 443 56 00.

Küçüksu Caddesi’ndeki Hacegan Ormanı durağına 100 metre uzaklıktadır. Duraktan 11H Ortaçeşme – Ümraniye ve 20 Ortaçeşme / Kavacık – Ümraniye EAH İETT otobüsleri geçer. Küçüksu Caddesi ile İstanbul Çevreyolu arasında kalan kısımda yer alır.

Ümraniye Mesire Alanı’na ulaşım

1. Kartal, Pendik, Tuzla ve Maltepe’den ulaşım: Marmaray ile Bostancı’ya gidin. Trenden indikten sonra 10D Elmalıkent otobüsüne binin. Otobüsten İşkur Ümraniye durağında inin ve 11H Çifteçınarlar otobüsüne aktarma yapın. Otobüsten Hacegan Ormanı durağın inin.

2. Kadıköy’den ulaşım: Haydarpaşa Numune Hast. durağından 14D İETT otobüsüne binip Vatan Caddesi durağında inerek 750 metre yol yürümek suretiyle ulaşabilirsiniz.

3. Üsküdar’dan ulaşım: Üsküdar – Çekmeköy metrosuna binip Yamanevler Metro durağında inin ve 11H İETT otobüsü ile aktarma yapın.