Hürriyet Yazarından Ciddi İddia: Sarıgül CHP’ye Yakın

Hürriyet yazarı Şükrü Küçükşahin bugün yazdığı köşe yazısında CHP’nin İstanbul adaylığını ve Mustafa Sarıgül seçeneğini değerlendirdi.

Küçükşahin yazısında Sarıgül ile yaptığı sohbetten alıntılarda bulundu.

“Sadece iki hemşeri olarak konuşalım. Daha 16 ay var, çok şey değişir”

Adaylık sorusu gündeme gelince Sarıgül’ün daha zaman var cevabını alan Küçükşahin, Sarıgül hakkında şu değerlendirmeleri yapıyor:

Kendisinin AK Parti’yi eleştirmediği de haksız bir değerlendirme. Çünkü siyasette, başından itibaren bu partiye karşı mücadele veriyor, ancak farklı üslup kullanıyor, örneğin AK Parti demiyor, AK Parti diyor. Bunu saygı gereği yapıyor, bunu o partiye gönül vermiş insanları kazanmak, onlardan oy almak için doğru bir yöntem sayıyor.Bu tarzını sürdürecek, çünkü karşılığını gördüğüne ve göreceğine inanıyor.  Ayrıca kavga siyasetinin ne kadar yanlış olduğunu Baykal’a karşı adaylığını koyduğu CHP kongresindeki dersten öğrenmişti, artık o üslup geride kalmıştı.

Sarıgül’ün adaylığı ise şartlarının kabulüne bağlı göründüğünü Küçükşahin şöyle ifade ediyor: Baykal döneminde CHP’den ihraç edilmiş 8 bin Türkiye Değişim Hareketi (TDH) üyesine af zorunluluğu, Kazanma garantisi görmeden aday olmayacak, Şişli’yi elden çıkarmak istemeyecek, Aday olursa da kazanacağına emin.

Kaynak: Hürriyet Gazetesi

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar