‘Maltepe’ye eşit hizmet için varız’

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Maltepemizde en büyük parti, hizmettir. Herkese eşit hizmet sunduğumuz ölçüde varız. Birlikte, el ele vererek sorunlarımızı tartışarak çözersek ilçemiz daha da gelişecek” dedi.
Maltepe Belediyesi Başkanı Ali Kılıç, Maltepe Kent Konseyi Yönetim Kurulu, engelli, kadın ve gençlik meclisi üyeleriyle bir araya geldi. Maltepe’ye yakışan bir vizyona ulaşmak adına Kent Konseyi’nin çalışmalarını çok değerli bulduğunu ifade ederek konuşmasına başlayan Kılıç, “Yerel yönetimlerin işleyişi hedefine ulaştığında ilçemizde çok önemli gelişmeler olacağını görüyorum. Demokrasinin ilk ayağı muhtarlıklar, ikinci ayağıysa sivil toplum kuruluşları. Çünkü bu kuruluşlar, toplumun temel sorunlarına daha çok vakıf oluyor. Bu haliyle demokrasiyi de geliştiriyor. Demokrasinin olmazsa olmazı da sağlıklı muhalefettir. Önümüzdeki dönemde oluşacak olan kadro ile Maltepe için daha güzel şeyleri gerçekleştireceğimize inanıyorum” diye konuştu.

“HER STK TEMSİL EDİLEBİLMELİ”

Maltepe’deki her vatandaşıma eşit hizmet götürebildiği ölçüde kendisini başarılı hissettiğini söyleyen Kılıç, şöyle konuştu:

“El ele verip Maltepe için çok daha güzel şeyleri birlikte gerçekleştireceğiz. Ben Maltepe’deki her vatandaşıma eşit hizmet götürebildiğimde başardım diyebilirim. Bunun için önceliğim eleştiri, fikir ve her öneriye açık olmak. Yetişebildiğimiz her kesimi kucaklamak istiyoruz. İlçemiz bir sanayi kenti olmadığı için çok kolayca bazı işler yürümüyor. Her şeyin elbette ki bir maliyeti var. İşte mahalle konakları adını verdiğimiz bir proje var, ancak yol altında alan bulmakta zorlanıyoruz. İlçemizin altyapı sorunları var, bunları çözmek için uğraş veriyoruz. Bir de şunu belirtmek isterim ki aslında E-5 altının da kentsel dönüşüme ihtiyacı var. Bu anlamda vatandaşlarımızı toplumsal çıkarlarını bireysel çıkarların üstünde tutmaya çağırıyorum.”

“HERKESE EŞİT HİZMET SUNACAĞIZ”

Konuşmasını, en büyük partizanlığın Maltepe’ye hizmet etmek olduğunu söyleyerek sürdüren Kılıç, “Maltepemizde en büyük parti hizmettir. Herkese eşit hizmet sunduğumuz ölçüde varız. Birlikte, el ele vererek sorunlarımızı tartışarak çözersek ilçemiz daha da gelişecek. Biz, bizler gibi düşünmeyen, farklı olan herkese, her kesime açığız. Farklılıklarımız bizim zenginliğimiz. Bu kapsamda da her kesime ulaşıyoruz. Özellikle engelli kardeşlerimiz için Üreten Engelliler Merkezi’ni açmış bulunmaktayız” dedi.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar