İstanbul’da Tatil Çarşamba Gününe Uzayabilir İşte Son Açıklamalar

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada, kar yağışı nedeniyle ana okulları, ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

Valilik açıklamasında şunlar denildi:
‘Meteorolojik tahminler doğrultusunda şehrimizde görülen zaman zaman etkili kar yağışının halen kesintilerle birlikte devam ettiği ve bu gece görülecek etkili don ve buzlanma sebebiyle 8 Ocak 2013 Salı günü anaokulları ile ilk, orta ve liselerde eğitim ve öğretime 1 gün süreyle ara verilmesi uygun görülmüştür.”

Afet Koordinasyon Merkezi’nde (AKOM) basın toplantısı düzenleyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ise, İstanbul’dakikar yağışını takip ettiklerini ve ekiplerinin İstanbul’un her bölgesinde konuşlandığını belirterek, ‘Meteorolojinin bize verdiği bilgiye göre, kar yağışı Çarşamba gününe kadar devam edecek” dedi.

Kadir Topbaş’ın yeni açıklamalarına göre büyük ihtimal okullar yarın da tatil edilecek. Kartal 24 Haber Merkezi açıklamaları ve AKOM’u takipte. En yeni açıklamaları son dakika olarak duyuracağız.

İstanbul’da Okullar Yarın Tatil! – Kartal24.com – 24 Saat Kartal Haberleri http://www.kartal24.com/istanbulda-okullar-yarin-tatil/

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar