Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na: Yahu sen ne cins adamsın be?

Recep Tayyip Erdoğan - Fotoğraf: REUTERS/Afolabi Sotunde

AK Parti Kastamonu İl Kongresi’nde konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘sivillere ceza muafiyeti’ ve FETÖ sanıklarına tek tip kıyafet uygulaması getiren son KHK’yı eleştirenlere seslendi. Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu’na “Ya sen ne cins adamsın be?” diye sordu, “İçimizden bazıları da bu kampanyaya katıldı. Aynı dava arkadaşı değil miyiz?” ifadelerini kullandı.

Erdoğan şunları söyledi:

Ana muhalefetin maalesef bugün başındaki zatın (CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu) bu 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde şehit edilen 34 vatandaşımızın değil de onları alçakça şehit eden katillerin yanında saf tuttuğunu görüyoruz. Söylediği şeye bak, tek tip elbiseyle ilgili. “Onların yakınları yok mu, onları o halde gördükleri zaman ne yapacaklar, üzülmeyecek mi, şöyle olmayacak mı, böyle olmayacak mı?” diyor. Ya sen ne cins adamsın be?

Sen benim 251 şehidimin yakınlarını düşünmüyorsun, sen benim 2 bin 193 gazimin yakınlarını düşünmüyorsun. ‘Onların acaba yakınları, evlatları, kardeşleri şehit olduğu zaman ne yaptılar, ne yapıyorlar’ diye soruyor musun Bunu düşünüyor musun? Yok. Bir kasetle, CD ile gelmedik, bizim farkımız var.

Milletim seni iyi tanıyor. Nasıl yalancı olduğunu da çok iyi biliyor. Bu kişi hayatının hiçbir döneminde milletimizin, devletimizin hakkını hukukunu savunmamıştır. Hep fitnenin, ayrıştırmanın peşinde olmuştur. Tüm terör örgütlerine destek vermiştir. PKK’nın destek verdikleriyle kol kola yürüyen kişi değil mi? Onlar destek verdi, güya Hakkari’de miting yaptı. Bu iş yürek işi. Bu öyle lafla yürümüyor.