Tamamen ücretsiz VPN servisleri

Tamamen ücretsiz VPN servisi arıyorsanız, doğru yerdesiniz. Windows için ücretsiz sınırsız VPN söylemi aldatmaca olsa da, hiçbir maliyeti olmayan çok sayıda veri sınırı içermeyen VPN vardır. Bu makale en iyilerini listeler. Ancak, ücretsiz VPN’ler çoğu zaman sonsuza dek öyle kalmaz. Bazen önceden ücretsiz teklifler bir abonelik modeline dönüşür. Bazıları freemium moduna geçer. Bazıları aktif olarak gizliliğinizi tehlikeye atıyor gibi görünüyor.

Çevrimiçi yaptığınız her şeyi güvence altına almanın en iyi yollarından biri, bir VPN servis sağlayıcısı (veya sanal özel ağ) kullanmaktır. Bir VPN, hangi siteleri ziyaret ederseniz edin veya indirdiğiniz dosyalar ne olursa olsun, anında tüm verileri şifreleyerek İnternet bağlantınızı korur. VPN, dizüstü bilgisayarınızda, masaüstünüzde, akıllı telefonunuzda veya tabletinizde ve hatta yönlendiricinizde çalışan önemli bir araçtır.

Ancak gizliliğinizi aynı anda güvenilir bir şekilde koruyacak ücretsiz VPN var mı? Kesinlikle. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin. Bu kapsamlı kılavuzu oluşturduk ve günlük yaşamınız için en uygun olanı seçmenize yardımcı olacak bu 8 güçlü VPN uygulamasını vurguladık.

1. Speedify

speedify

Speedify bir şekilde eşsiz bir hizmettir. İnternet bağlantısının zayıf olduğu bir bölgede yaşıyorsanız, kesinlikle sizin için en doğru VPN’dir. Evinizdeki tüm gelen bağlantıları (hücre ve Wi-Fi sinyalleri dahil) tek, sabit, daha hızlı ve daha güvenli bir erişim noktasında birleştirebilir. Bu kombinasyon, tüm VPN kullanıcılarının katlanmak zorunda kaldığı hız kaybının bir kısmını telafi etmek için iyi çalışır.

Şirketin Başlangıç Planını kullanmak tamamen ücretsizdir. Size ayda 5GB veri hakkı verir. Tüm trafiğiniz ChaCha veya AES kullanılarak şifrelenir (aygıta bağlı olarak) ve şirket günlük kayıtları tutmaz.

Diğer güvenlik özellikleri arasında paket kaybı ve hata düzeltme koruması ve otomatik bir yük devretme bulunur.

Speedify ayrıca verilerinizi asla satmaz.

2. Chrome için CyberGhost

cyberghost

CyberGhost, VPN endüstrisinde uzun yıllardır ön saflarda yer almaktadır. Çeşitli premium modeller sunar, ancak reklam destekli ücretsiz sürüm çoğu sıradan kullanıcı için yeterlidir.

Ücretsiz sürüm yalnızca Chrome’da kullanılabilir ve bant genişliği sınırlıdır. Çok fazla Netflix izliyorsanız veya kabloyu kesmeyi düşünüyorsanız, o kadar kullanışlı değil.

Sunucularının çoğu Avrupa’da, ancak birçok ABD merkezli sunucusu var. İlginç bir şekilde, uygulama Ethereum blockchain üzerinde çalışıyor. Gizlilik ihlallerine, sansür, dolandırıcılık ve üçüncü tarafların müdahalesine karşı korur.

3. VPNBook

VPNBook

VPNBook tamamen ücretsizdir, bant genişliği sınırlamaları veya servis sınırlamaları yoktur ve premium servis yoktur.

Bu, bilgisi az olanlar için pek uygun değil. Yükleyici yok, yazılım yok ve çok az rehberlik var. Size basitçe bir sunucu listesi verilir ve gerisi size bağlıdır.

PPTP VPN veya OpenVPN seçeneğiniz vardır. PPTP VPN hemen hemen tüm platformlarda desteklenir, ancak hükümetlerin ve içerik sağlayıcıların engellenmesi daha kolaydır. OpenVPN daha güvenlidir, ancak VPNBook’un yapılandırma ve sertifika paketleriyle birlikte bir OpenVPN istemcisi indirmenizi gerektirir.

Şirketin Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere ve anakara Avrupa’daki sunucuları var.

4. Windscribe

windscribe

Windscribe bir Chrome tarayıcısı VPN ve bir Windows masaüstü sürümü sunar.

Açıkçası, ana özellik VPN ağı, ancak gizlilik açısından bakıldığında, bazı harika araçlar sunuyor. Bağlantınızı kaybetmeniz durumunda IP adresinizin kullanılmasını önlemek için bir güvenlik duvarı, bir reklam ve izleyici engelleyici ve bir Güvenli bağlantı oluşturucu içerir. Ücretsiz paket hepsini içerir.

Ücretsiz sürüm sınırlı bir indirme sınırına sahiptir ve yalnızca Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Kanada, Hong Kong, Fransa, Almanya, Lüksemburg ve Hollanda’daki sunucuları sunar. Aylık 7.50 dolarlık pro sürüm 40 ülkeye daha ekliyor.

5. Hide.me

hide.me

Hide.me, Malezya merkezli bir proxy servisidir ve Kanada, Hollanda ve Singapur’da ücretsiz sunucular sunar. Ücretsiz servis PPTP, L2TP, IPsec (IKEv1 ve IKEv2), OpenVPN, SoftEther, SSTP ve SOCKS’leri destekler.

2015 yılının ortalarında, şirket herhangi bir kayıt tutmama kararı aldı. Gizlilik açısından bakıldığında, bu büyük bir artı nokta; Eğer günlük kaydı yoksa, güvensiz otoritelerin seni izlemeye çalışmaları durumunda yakalayabilecekleri hiçbir şey yoktur.

İlginçtir ki, şirket ayrıca bir şeffaflık raporu yayınlar; onlardan bilgi isteyen tüm makamları listeler.

6. Opera VPN

opera vpn

Opera VPN, Opera tarayıcısının bir parçasıdır. Tamamen ücretsiz; veri sınırı veya rahatsız edici reklam yoktur.

Üç ana özelliğe sahiptir:

  • Gizli IP Adresi: Yazılım, gerçek IP adresinizi sanal bir IP adresi ile değiştirerek sitelerin sizi izlemesini zorlaştırır.
  • Güvenlik Duvarlarının ve Web Sitelerinin Engelini Kaldırma: Yöneticiler ofisinizdeki veya okulunuzdaki bazı siteleri veya içerik türlerini engelledilerse, Opera VPN kısıtlamaları aşar.
  • Genel Wi-Fi Güvenliği: VPN, halka açık ağlardaki koklayıcıların verilerinize erişmesini önler.

Servisi açmak için, Menü> Ayarlar> Gizlilik ve Güvenlik> Ücretsiz VPN’e gidin.

Not: Nisan 2018’den bu yana, Android ve iOS’daki Opera VPN uygulaması artık mevcut değildir.

7. Hotspot Shield (pango)

hotspot shield

AnchorFree’nin Hotspot Shield’ı uzun yıllardan beri var. Hala kullanıcılar arasında en popüler ücretsiz VPN servislerinden biridir. Hotspot Shield, güçlü ve güvenilir bir VPN’dir. Bu derlemedeki en iyi VPN uygulamalarının birçoğu gibi, şirket İnternet faaliyetleriniz için günlük tutmadıklarını söylüyor. Hotspot Shield ayrıca 1Password şifre yöneticisine ücretsiz erişim sağlar.

Coğrafi kısıtlı içeriğin kilidini açmak ve gizliliklerini artırmak isteyen kullanıcılar için uygun değildir. Ücretsiz sürüm yalnızca ABD merkezli sunucular sunar ve Netflix, Hulu ve BBC iPlayer gibi servislere erişim yalnızca premium kullanıcılar tarafından kullanılabilir.

Ancak, gizlilik perspektifinden bakıldığında, harika. AnchorFree “dünyanın en büyük internet özgürlüğü ve gizlilik platformu” olarak kendini tanıtıyor. VPN’ye ek olarak birçok gizlilik aracı sunarlar, böylece emin ellerdesiniz.

8. ProtonVPN

ProtonVPN

Verilerinizin hükümetlere ve ISS’lere sızdırılmasından endişe ediyorsanız, ProtonVPN etkili bir çözüm sunar. Kimliğinizin her zaman güvende olmasını sağlamak için normal VPN sağlayıcılarından daha fazla adıma sahiptir.

Örneğin, “Secure Core” mimarisine sahiptir. Bu, tüm (şifreli web trafiğinin önce İzlanda ve İsviçre gibi gizlilik dostu ülkelerdeki sunucularından daha geniş bir ağa yönelmeden önce geçirildiği anlamına gelir. Örneğin, bir VPN uç nokta sunucusu tehlikeye atılsa bile, saldırganlar hala IP adresinize erişime sahip olmayacak. Beklediğiniz gibi, şirket kayıt tutmuyor.

Şirket ayrıca şifrelerinde “Perfect Forward Secrecy” kullanıyor. Bu, şifreleme anahtarı bir şekilde bir bilgisayar korsanı tarafından gelecekteki bir tarihte tehlikeye atılsa bile, trafiğinizin hiçbir zaman şifrelenemeyeceği anlamına gelir.

Son olarak, ProtonVPN bir Tor bağlantısı sunan az sayıdaki VPN servisinden biridir. ProtonVPN uygulamasında tek bir tıklamayla tüm trafiğinizi Tor ağı üzerinden gönderebilirsiniz.

ProtonVPN’in 40 ülkede yaklaşık 500 sunucusu var. Desteklenen ülkeler arasında ABD, İngiltere, Kanada, Avustralya ve Hindistan bulunur.