En iyi VPN uygulamaları 2024

Dijital güvenlik söz konusu olduğunda, herkese açık Wi-Fi ağları yeterince güvenli olmadığından bilgisayar korsanlarının kişisel verilerinize erişmesini çok daha kolay hale getirir. İster bir kütüphanede çalışıyor olun, ister bir kafede Facebook’ta geziniyor olun, cihazınızda bir VPN kurulu olması çok önemlidir.

İnternet bağlantınızın güvenliğini sağlamak konusunda VPN’ler harikalar yaratır. VPN hizmeti tarafından çalıştırılan uzak bir sunucu arasında şifreli bir tünel oluşturarak, kişisel verilerinizi meraklı gözlerden korurlar. İnternette çeşitli VPN’ler mevcuttur ve diğerlerinden öne çıkan en iyi VPN‘lerin bir listesini derledik.

  • Ücretsiz deneme süresi: Ücretsiz denemeler, ürünü risksiz bir şekilde denemenizi sağlar. Aynı fikir teknik olarak 30 günlük tam para iadesi olanlar için de geçerlidir.
  • Hız: VPN’inizin evdeki internet hızı kadar hızlı olmasını istersiniz. Kaliteli VPN’ler, bu hızlar arasında çok az fark gördüğünüz VPN’lerdir.
  • Cihaz bağlantısı: Elbette, VPN’lere bağlanabilen cihaz sayısı ne kadar fazlaysa o kadar iyidir. Müşterilerin kapsamını ve ürünün değerini artırır. Ayrıca, daha az VPN yalnızca Mac veya Windows için çalışabileceğinden uyumluluğu da düşünmek istersiniz.
  • Sunucu sayısı: Sunucuların sayısı, siz bağlıyken bir VPN’in ne kadar kapasiteyi idare edebileceğini belirler. Ne kadar çok sunucu varsa, potansiyel bağlantı kesilmelerine veya yavaş hızlara maruz kalmadan o kadar fazla kullanıcı işleyebilir.
  • Kapatma anahtarı özelliği: Bu özelliğe sahip olmak, VPN’in herhangi bir nedenle bağlantısı kesildiğinde IP adresinizin açığa çıkmayacağı anlamına gelir. Bir VPN için ödeme yapmanızın tüm nedeni, diğer şeylerin yanı sıra IP adresinizi gizlemek olduğu için, bu özelliğin olması çok önemlidir.

Aşağıda yer alan özenle seçilmiş VPN’lerimiz inanılmaz derecede etkilidir ve size güvenli gezinme sağlayan çok farklı özellikler sunar. Hem hız hem de güvenlik açısından birçok VPN’den daha iyi performans gösterirler. Öncelikli amaçları, size en üst düzeyde güvenliği sağlamak, böylece internette güvenli bir şekilde gezinmenizi sağlamak ve herhangi bir potansiyel tehdidin zarar vermesini önlemektir.

En iyi VPN’lerin birçok benzersiz özelliği arasında bölünmüş tünelleme, katı günlük kaydı politikaları, yüksek şifreleme seviyesi ve uluslararası sunucuların kullanılabilirliği bulunur. Okurlarımızı aydınlatmak ve siz bir tane almadan önce en iyi tavsiyeleri sunmak için onları bu makalede bir araya getirdik.

1. NordVPN

NordVPN

Bugünlerde piyasadaki en popüler VPN NordVPN’dir ve nedenini görmek kolaydır. 59 ülkeye yayılan 5.000’den fazla sunucu seçeneği sunan geniş bir kapsama alanına sahiptir. Sunucu sayısının fazla olması nedeniyle hızı evdeki Wi-Fi’nize benzer.

VPN, Netflix ve Fire TV stick ile de mükemmel şekilde çalışır. NordVPN ayrıca Mac, Windows ve Linux ile uyumludur. Uygulamayı Chrome, Firefox, Android ve Mac OS’a indirebilirsiniz. Muazzam kapsama alanı sayesinde, bu sunuculara birden fazla cihaz bağlamak kolaydır.

Fiyatlandırma açısından, NordVPN’in ücretsiz deneme süresi olmamakla birlikte, planlarının rakiplerinden çok daha ucuz olduğunu savunuyorlar. Örneğin, ExpressVPN için bir yıllık plan aylık 8,32 ABD dolarıdır, ancak NordVPN yalnızca aylık 6,99 ABD doları ücret alır.

NordVPN, hız avantajlarına sahip WireGuard’a dayanan NordLynx adında yeni bir protokole sahiptir, ancak hala geliştirme aşamasındadır. Genel kalite ve uygun fiyat arıyorsanız, bu etraftaki en iyi VPN’lerden biridir.

https://nordvpn.com/tr/

2. Windscribe

Windscribe

Windscribe VPN’in kurulumu ücretsizdir ve ücretsiz olarak 10 GB aylık veri sunar. Kullanıcılar, şirket hakkındaki görüşlerini sosyal ağlarda tweetleyerek ayda 5 GB bonus bile kazanabilirler. Askeri düzeyde şifreleme kullanan ve yerleşik bir reklam ve kötü amaçlı yazılım engelleyiciye sahip, kullanımı kolay bir uygulama. Ücretli sürüm sınırsız veri ve 50 ülkedeki sunuculara erişim sunsa da, 10 sunucu konumuyla sınırlıdır.

Windscribe’ı en popüler VPN hizmetlerinden biri yapan şey, şirketin ücretli kullanıcılarla aynı güvenlik garantilerini sunması ve tüm büyük işletim sistemlerinde kullanımını desteklemesidir. Bunun da ötesinde, 10 adede kadar farklı konuma sahiptir ve e-postanızı doğrularsanız ayda 10 GB’a kadar verinin keyfini çıkarabilirsiniz.

https://windscribe.com/

3. ExpressVPN

ExpressVPN

ExpressVPN, internette gezinirken gizliliğinizi korumak için en iyi ikinci seçenektir. Buradaki diğer birçok VPN gibi, IP adresinizi şifreleyecekler, geniş kapsama alanı sunacaklar ve sunucularına birden fazla cihaz bağlı olabilirler.

NordVPN ile karşılaştırıldığında, fiyatlandırma noktası daha yüksekken, ExpressVPN’in en büyük cazibe noktası, bağlantılarının kapsadığı ülke sayısıdır. Dünyanın neresinde olduğunuza bağlı olarak, sahip olduğunuz tek seçenek bu olabilir. Daha az sunucuları var – kesin olmak gerekirse 160 – ancak 94 ülkeyi kapsayarak düşük sunucu sayısını telafi ediyorlar.

Maliyet açısından en uygun fiyatlı olanı, ayda 8,32 ABD doları ücret aldıkları yıllık plandır. Ayrıca bir ve altı aylık planları var.

https://www.expressvpn.com/tr

4. Surf Shark

surf shark

Surf Shark ile ilgili olarak, sunucularına birden fazla cihaz bağlayabilirsiniz ve Windows, Linux ve Mac ile uyumludur. Ayrıca Android, iOS, Chrome, Firefox ve FireTV’de de mevcuttur.

Dahası, Surf Shark uygulamaları ve siteleri beyaz listeye alarak VPN’yi atlamalarına izin verebilir. Bu, bölünmüş tünelleme hatları ile birlikte, birçok VPN’in sunduğu başka bir özelliktir. Aradaki fark, Surf Shark’ın belirli uygulamaları veya herhangi bir web sitesini beyaz listeye almanıza izin verirken, çoğu VPN tüm siteleri beyaz listeye ekler veya hiçbirini beyaz listeye almaz.

Bu uygulama için bir diğer husus fiyattır. Daha düşük seviyeli planlar diğerlerine göre daha pahalı olsa da, Surf Shark’ın 24 aylık planı ayda 2,69 $ ‘dır, bu nedenle NordVPN’in eşdeğer planından bile daha ucuzdur!

https://surfshark.com/tr/

5. CyberGhost

cyberghost

En çok incelenen bir diğer VPN ise CyberGhost’tur. 15 yıldır ortalıktaydılar ve rekabetçi kalabilmek için tekliflerinde ve özelliklerinde ince ayar yaptılar. İnternette gezinmenin ve hesaplarda güvenli bir şekilde oturum açmanın standart paketini sağlarlar ve bölgesel olarak engellenen içeriğe erişmenizi sağlarlar.

Ağ ayrıca bilgisayar korsanlarına, kötü amaçlı yazılımlara ve kimlik avına karşı güvenliği korur. Bunun dışında, birden fazla cihazı bağlayabilirsiniz ve her tür platformla uyumludur.

CyberGhost’u diğerlerinden ayıran şey, geniş kapsama alanıdır. Birden fazla sunucuları var ve fiyatlandırma noktası hala çok düşük. 88’den fazla ülkeyi kapsar ve aralarından seçim yapabileceğiniz yaklaşık 6200 sunucuya sahiptir ve bunların tümü 18 aylık planları için 2,75 ABD doları ücret alır.

https://www.cyberghostvpn.com/

6. IPVanish

ipvanish

IPVanish’in temel amacı, yüksek hızlar ve özel bağlantılar sağlayarak kullanıcılara çevrimiçi özgürlük vermektir. Rakiplerinden daha önce listelenmiş olan özelliklerin çoğunu sağladıkları için bu sözü tutabilecekleri açıktır.

IPVanish artık SugarSync’in bir parçasıdır. Paylaşım, yedekleme ve çok daha fazlası için dosyaları cihazlar ve bilgisayarlar arasında senkronize eden bulut tabanlı bir hizmettir. Bunun anlamı, belirli VPN’inize bağlı oldukları sürece diğer cihazların çeşitli dosyalara ve videolara erişebilmesidir. Ayrıca, herhangi bir nedenle cihazınızın saldırıya uğraması veya kaybedilmesi durumunda bir yedekleme planı görevi görebilir.

https://www.ipvanish.com/

7. Private Internet Access

private internet access

Private Internet Access (PIA) birçok yönden oldukça cömert bir şirkettir. Bariz özelliklerin yanı sıra, insanlara ürünlerini denemeleri için harika teşvikler ve indirimler sunarlar. Etraftaki en güvenilir VPN olduklarını iddia ediyorlar ve biz buna inanıyoruz.

Dikkate değer bir şey, PIA’nın iki aylık ücretsiz bir deneme sunmasıdır. Bu noktaya kadar diğer VPN’lerle karşılaştırıldığında, hiçbiri ücretsiz deneme sunmadı (ancak hepsi 30 günlük para iade garantisi ile birlikte gelir). Bunun da ötesinde, küçük işletmeler VPN’lerinden indirimli bir fiyata yararlanabilir. Ayrıca, fiyatlandırma planlarının iki yıl boyunca ayda 2,69 $ ‘a kadar düşmesi ve hediye kartlarıyla ödeme yapmanıza izin vermesi gerçeği de var.

Spesifikasyonlar açısından, PIA şu anda 47 ülkeyi kapsayan 2695’in üzerinde sunucuya sahiptir. Bu belirli özellikler PIA’yı benzersiz kılar ve dikkate alınması gereken en iyi VPN’lerden biridir.

https://tur.privateinternetaccess.com/

8. Hotspot Shield

Hotspot Shield

Hotspot Shield, internette gezinirken veya Netflix gibi yayın hizmetlerini kullanırken koruma sağlamakla ilgilidir. Şifreleme askeri düzeydedir ve hızı ultra hızlıdır. Gerçekte, en hızlı VPN’lerden biri olarak pazarlanmaktadır.

Hotspot Shield, aylık 7,99 $ ‘a mal olan bir plan sunar; ancak, hizmetlerini ücretsiz olarak sunan bu listedeki birkaç VPN’den biridir. Diğer Freemium uygulamaları gibi, ücretsiz sürüm sınırlı özelliklerle birlikte gelir. Bununla birlikte, size VPN için çok daha iyi bir his verir.

Ayrıca, ücretsiz plandaki sınırlamalar ABD’deki bir konuma bağlanmayı ve sınırlı akış seçeneklerine ve hıza sahip olmayı içermesine rağmen, şifreleme özelliğinin hala orada olduğunu unutmayın.

https://www.hotspotshield.com/tr/

9. TunnelBear

tunnelbear

Bir çevrimiçi güvenlik koruma hizmeti için bir isim seçimi ne kadar sıra dışı olursa olsun, TunnelBear inanılmazdan başka bir şey değildir. Çeşitli nedenlerle en iyi VPN listemizde yer alır.

En önemlisi, şirketin yıllık olarak bir güvenlik denetiminden geçmesidir. Bu dikkate değer çünkü birçok VPN, sistemlerinin herhangi bir sorundan korunmasını sağlamak için bağımsız denetimlerle uğraşmaz. TunnelBear’ın güvenlik denetimleriyle ilgili gönderisinde belirttiği gibi, VPN’ler yıllar içinde kötü bir itibar kazandıkları için bu kritik önem taşır. Bunu yıllık olarak yapıyor olmaları hiçbir şeyin tehlikeye atılmamasını sağlar.

Ayrıca, TunnelBear ücretsiz olarak sınırlı hizmetler sunar, ancak ücretli planları bile oldukça ucuzdur. Bireysel için ayda yalnızca 3,33 ABD doları ödüyorsunuz. Tek sorun, hangi ücretli planı seçerseniz seçin beş cihazı bağlayabilmenizdir.

https://www.tunnelbear.com/

10. Norton

norton

Norton bir süredir güvenlik sahnesindeydi ve aslında internet güvenliği endüstrisinin kurucularından biri. 1991’de virüs ve kötü amaçlı yazılım koruması ile başladı ve o zamandan beri sektör değiştikçe diğer sektörlere de daldı.

Uzun zamandır etrafta olan bir şirketten bekleyebileceğiniz gibi, Norton mükemmel hizmetler sunar ve diğer hizmetlerinden birkaçı VPN paketine dahil olmuştur. Gerçekte, Norton, şu ana kadar VPN hizmetleriyle bir parola yöneticisi sunan tek uygulamadır. Ayrıca 50GB bulut depolama alanı sağlarlar.

Norton, lüks planlarını yıllık 49,99 dolardan alabileceğinizi düşünürsek en ucuz VPN’lerden birine sahiptir. Bu ayda kabaca 4,17 dolara çıkıyor. Diğer eşdeğer planlardan biraz daha yüksek olabilir, ancak fiyatına değer kılan çok fazla ekstra özellik elde edersiniz.

https://tr.norton.com

11. StrongVPN

strongvpn

Kapsamak istediğimiz son VPN StrongVPN’dir. Diğerleri gibi, gereksiz web trafiğini engellemede ve internette herhangi bir engel olmaksızın hızlı ve basit bir çözüm sağlamada harikadır.

StrongVPN’in 900’den fazla sunucusu vardır. 30’dan fazla ülkede mevcuttur ve tüm cihazlarla uyumludur. Bunun ötesinde, diğerleriyle karşılaştırdığı tek önemli cazibe noktası, seçtiğiniz plan ne olursa olsun, Sugarsync hizmetleri ve 250 GB depolama alanı sunmasıdır. Fiyatlandırmaya gelince, yıllık planları ayda 5,83 dolar, aylık planları ise 10 dolar.

https://strongvpn.com/