Kurtköy Dereyolu ıslahı ile Çamlık ve Sülüntepe’den havalimanına kesintisiz yolculuk

İstanbul Pendik’te yapımı bir süredir devam eden Kurtköy Dereyolu projesinin ilk etabı tamamlandı. Dere ıslah çalışmasına paralel 2 ve 3. etabın da tamamlanmasıyla Çamlık ve Sülüntepe bölgelerinden havaalanı yoluna kesintisiz ulaşım sağlanacak.

Tamamlandığında Çamlık ve Sülüntepe Mahallelerinden havaalanı yoluna kesintisiz ulaşım sağlayacak olan Kurtköy Dere Yolu’nda çalışmalar sürüyor. Pendik Belediyesi, İSKİ’nin dere ıslah çalışmalarını yüzde 90 seviyelerine çıkarmasıyla tamamlayıcı yolların yapımını hızlandırdı. Proje kapsamındaki işlerin ilk etabı tamamlanırken, 2. etabı da bitirmek üzere. Yaklaşık 200 metrelik son etapta ise yol yapım çalışmaları önümüzde haftalarda başlayacak.

Derenin her iki yanına yol yapılıyor

İSKİ’nin derede yaptığı ıslah çalışmalarına paralel olarak derenin her iki yanına yol inşa ediliyor. 6’şar metre genişliğinde inşa edilen yolun uzunluğu tamamlandığında toplam 1.600 metre olacak.

Kurtköy Dere Yolu’nun tamamının hava şartlarına bağlı olarak bahar aylarında tamamlanması planlanıyor. Proje adı “Kemiklidere 3.Yan Kol” olan yolunhavaalanı yoluna ulaşımı kolaylaştırmanın yanı sıra mahalleler arasındaki geçişleri de önemli ölçüde konforlu hale getirmesi bekleniyor.