İstanbul’da Pokemon Go oynayanlar

Pokémon Go, ilk çıktığı zamanlar hem Android hem de iPhone kullanıcıları için en çok indirilen uygulama haline gelerek listelerin en üstüne yükseldi ve hala çok popüler bir oyun. Bu oyuna nostalji, merak ya da yeni bir şey denemek için başlasanız, İstanbul’da Pokémon yakalamak için en iyi yerlerin nerede olduğunu merak ediyor olabilirsiniz.

Pokémon Go Türkiye’de resmi olarak yayınlandı. İstanbul’da da çok sayıda Pokémon Go hayranı var. İstanbul’da hangi ilçede yaşıyorsanız yaşayın, özellikle de Anadolu Yakası’nda Kadıköy, Kartal, Maltepe, Pendik gibi ilçelerde ve çevresindeki Tuzla, Sultanbeyli, Sancaktepe gibi ilçelerde yaşıyorsanız, Spor Salonunda ziyaret ettiğiniz zaman çok sayıda trainer’in bu ilçelerde aktif olarak oyunu oynadığını göreceksiniz.

İstanbul’da Pokémon Go nasıl oynanır?

Pokemon Go, Haziran 2021’den itibaren resmi olarak Türkiye’de de yayınlandığı için uyumlu iPhone ve Android cihazlarınızdan App Store ve Play Store üzerinden Pokemon Go’yu arayarak ücretsiz olarak indirebilirsiniz ve oynamaya başlayabilirsiniz.

İstanbul’da Pokemon yakalamak için en iyi yerler

Oyunda Mystic, Instinct ve Valor olmak üzere 3 takım var. Harita üstündeki önemli mekanlar Spor Salonu olarak yer alıyor. Spor Salonunu kontrol etmek çok önemli. Kartal’da çok sayıda Spor Salonu mevcut. Bunlardan en merkezileri, Kartal Belediyesi, Çırçır Cami, Bayır Sokak Parkı, Yukarı Rahman Cami ve Kartal Kilisesi bunlardan bir kaçı. Kartal Belediyesi’ni, Çırçır Camini ve Kartal Kilisesini sarı takım kontrol ediyor.

maltepe-pokemon-go

Kendi takımınızın kontrolündeki Spor Salonunda 15 dakikada bir disk çevirerek ödüller kazanmak mümkün. Diğer takımların kontrolünde Spor Salonunda savaş yaparak kontrolü kendi takımınıza almaya çalışabilirsiniz. Takımınızın kontrolünde Spor Salonunda birer tane Pokemon bırakarak savunmasına destek sağlayabilirsiniz.

pendik-pokemon-go

Pokemonlar genelde ilçede en önemli mekanların etrafında ortaya çıkıyor. Kartal’da en çok Pokemon, Gülistan Parkı, Kartal Belediyesi çevresi, Türk Medeniyetleri Anıtı, Kartal İDO iskelesi civarı ve Kartal Tren İstasyon Meydanında avlamak mümkün.