Kapsamlı Pokémon Go rehberi: İpuçları ve püf noktaları

Pokemon Go’da yapacak çok şey var, nereden başlayacağınızdan emin değilseniz veya oyunun herhangi bir yönüyle ilgili yardıma ihtiyacınız varsa, o zaman doğru yere geldiniz. Pokemon Go kılavuzumuz, Pokedex’ten ve oyundaki tüm parlak Pokemonlardan Team Rocket’e, baskınlara (Raids), takasa ve daha fazlasına kadar her şeyi kapsar. Eksiksiz ve kapsamlı en geniş Türkçe Pokemon Go kılavuzu için okumaya devam edin.

Pokemon Go İpuçları ve Püf Noktaları

Pokemon Go’da hiç kimsenin olmadığı kadar iyi olmak istiyorsanız, o zaman bu alandaki uzmanlardan bazı ipuçları almalısınız. Tüm Pokemonları yakalamanıza yardımcı olmak için bilmeniz gereken temel Pokemon Go ipuçlarını size sunmak için yüzlerce saat harcadık.

Pokemon Trading – Takas ve Ticaret

Pokemon takası, oyun ilk piyasaya sürüldüğünden beri istenen bir özellikti. Pokemon Go’da takas mümkündür, ancak arkadaşlarınızla takas yapmaya başlamadan önce belirli kriterleri karşılamanız gerekir. En iyi Pokemonu almaktan belirli bir Pokemon’u ücretsiz olarak geliştirmeye kadar, Pokemon Go’da ticaretin tek bir engeli vardır; ticaret yapmak için yakınınızda bir arkadaşa ihtiyacınız var!

  • Seviye 10 veya üstü olun
  • Ticaret yaptığınız kişiyle Pokemon Go’da arkadaş olun
  • Gerçek hayatta onlara 100 metre yakın olun

Pokemon Go Community Day – Topluluk Günü

Her ay, belirli bir Pokemon’un üç saatlik bir süre boyunca oldukça yüksek bir sıklıkta görüneceği belirlenmiş bir Pokemon Go Topluluk Günü vardır. Pokemon Go dünyasında yeniyseniz, Pokemon Go Topluluk Günü ayda bir gerçekleşen özel bir etkinliktir. Normalde, Topluluk Günü hafta sonu gerçekleşir ve üç saatlik bir süre boyunca her yerde görünen bir özellikli Pokemon’a sahiptir. Bu, etkinlik sırasında Kuluçka makinelerine yerleştirilen Yumurtalarda çifte Stardust yakalama, çift XP ve iki kat kuluçka ilerlemesi (yarıya kadar mesafe) gibi ekstra bonusların yanı sıra baskın ve Yumurta bonusları da vardır.

Pokemon Go Field Research – Saha Araştırması

Temelde PokéDurak’ları döndürerek elde ettiğiniz görevlerden oluşan bir dizi Saha Araştırması görevi bulunmaktadır. Bu görevlerden yeterince tamamlayarak, efsanevi bir Pokemon ile karşılaşmak için bir Araştırma Atılımı elde edeceksiniz ve Pokemon Go Saha Araştırma kılavuzumuzu mevcut tüm görevler ve ödüller ile düzenli olarak güncelliyoruz.

Pokemon Go Raids – Baskınlar

Baskınlar, Spor Salonunda gerçekleşen büyük bir ‘boss’ Pokemon ile yapılan savaşlardır ve onları yenmek için bir grup arkadaşınızla takım kurmanız gerekebilir. Bu baskın patronları her ay değişiyor, bu yüzden şu anda hangi savaşların mevcut olduğunu öğrenmek ve bu zorlu düşmanlar için ipuçları almak için Pokemon Go baskınları rehberimizi ziyaret edin.

Pokemon Go’da takım değiştirme

Pokemon Go’da ilk başladığınızda, Mystic, Valor veya Instinct takımları arasında zor bir seçim yapmanız gerekiyordu. Çünkü ilk başta takım değiştirmek mümkün değildi. Takım Madalyonunun tanıtımı sayesinde artık isterseniz taraf değiştirebilirsiniz. Takım Madalyonunun nasıl alınacağı ve bununla ne yapmanız gerektiğiyle ilgili tüm ayrıntılar için, Pokemon Go’da takımı nasıl değiştireceğiniz burada.

Pokemon Go Team Rocket – Roket Takımı

2019’un sonlarına doğru, Roket Takımı oyunu istila etti ve bir grup PokéDurak’ı ele geçirdi. Pokemon Go Team Rocket’e karşı nasıl mücadele edeceğiniz konusunda ihtiyacınız olan tüm ayrıntılara sahibiz.

Pokemon Go Team Roket istilası bir süredir devam ediyor ve herkesin en iyi çabalarına rağmen hala ortalıkta dolaşıyorlar. Jessie ve James gitti, ancak Rocket Grunts and Leaders hala Pokemon Go dünyasında sıcak hava balonları ve PokéDurak’ları dolduruyor.

Bilmeniz gereken ilk şey, Pokemon Go’da Team Rocket’i nasıl bulacağınızdır. Esasen, dünyanın dört bir yanındaki PokéDurak’ı istila ediyorlar, ancak bulmaları özellikle kolay değil. Haritada, biraz daha koyu mavi tonuyla titreyen herhangi bir PokéDurak arayın. Onları uzaktan fark edebilirsiniz. Evden oynamayı yaygınlaştırmak için bir süredir sıcak hava balonlarıyla etrafımızda dolaşıyorlar.

Pokemon Go Mysterious Components – Gizemli Bileşenler

Team Rocket’in yanı sıra, artık bir Rocket’e inşa edebileceğiniz Pokemon Go Mysterious Components’ı da edinebilirsiniz.

Pokemon Go Mysterious Components, Team Rocket işgalinden kısa bir süre sonra oyunda görünmeye başladı. Pokemon Go’da Rocket Grunts yenilerek Gizemli Bileşenler elde edilir. Üç Rocket liderinin izini sürmek için kullanılabilirler; Cliff, Sierra ve Arlo, sonunda sizi büyük kötü boss Giovanni’ye götürecek.

Pokemon Go’da Pokemonlar ve Yakalama İpuçları

Pokemon Go Pokedex

Üç yıldan fazla bir süredir Pokemon Go, Pokedex’te genişlemeye devam etti, şimdi sekiz nesli kapsıyor ve toplamda 600’den fazla Pokemon var.

Pokemon Go Shiny Pokemonlar

Parlak bir Pokemon yakalamak, çok nadir oldukları için herhangi bir eğitmen için önemlidir, yakaladığınız bir Pokemon’un parlak olması ihtimali sadece 450’de 1’dir. İyi / kötü haber (nasıl baktığınıza bağlı olarak), bulmanız gereken 150’den fazla parlak Pokemon vardır.

Pokemon Go Bölgesel Pokemonlar

Pokemon Go’da bölgesel pokemonlar, dünyanın belirli bölgelerine özel Pokemonlardır. Uluslararası bir jet sosyete uzmanı değilseniz, bu Pokemon Go bölgesel Pokemonlarının çoğuyla karşılaşmayabilirsiniz, ancak kolayca takas edilebilirler.

Pokemon Go Legendaries – Efsaneler

Efsaneler, yakalanması en zor Pokemon’lardan bazılarıdır ve deneyimli eğitmenler için pek de sürpriz olmamalıdır. Koleksiyonunuzu tamamlamayı daha da zorlaştırmak için, tüm Pokemon Go Efsaneleri aynı anda mevcut olmaz.

Pokemon Go’da Ditto nasıl yakalanır?

Ditto, denemek ve yakalamak için gerçekten sinir bozucu bir Pokemon olabilir, sanki sizin şansınız yokmuş gibi hissedersiniz, o zaman başarıyı bulmak uzun zaman alabilir. Bu, Ditto’nun kılık değiştirerek kendini gizlemesinden kaynaklanmaktadır, bu yüzden onu diğer formlarda olduğu gibi vahşi ortamda göremezsiniz, ancak Pokemon Go’da bir Ditto’yu nasıl yakalayacağınızı bilmek istiyorsanız, o zaman onun hakkında pek çok bilgiye sahibiz. Açık söylemek gerekirse Ditto’yu yakalamak için çok uğraştığımı belirtmeliyim.

Pokemon Go’da Mew ve Mewtwo nasıl yakalanır?

Orijinal 151 Pokemon koleksiyoncusu olsaydınız, Mew ve Mewtwo’yu Pokedex’inize eklemenin ne kadar önemli olduğunu bilirsiniz. Ancak bu, Mew’i ele geçirmek için sekiz aşamalı bir görevi içeren zorlu bir süreçtir, ancak rehberimiz size Pokemon Go’da Mew ve Mewtwo’yu tam olarak nasıl yakalayacağınızı gösterecektir.

Pokemon Go’da Celebi nasıl yakalanır?

Güçlü Celebi’yi Pokedex’inize eklemek, onu izlemek için Özel Araştırma görevlerinin sekiz aşamasını tamamlamanız gereken başka bir çok adımlı süreçtir. Yapacak çok şey var ve bolca zamana ve mesafeye ihtiyacınız olacak, bu yüzden yürüyüş ayakkabılarınızı giyin ve size Pokemon Go’da Celebi’yi nasıl yakalayacağınızı gösterelim.

Pokemon Go’deki Çelebi adresine nasıl gidebileceğinizi mi merak ediyorsunuz? Merak etmeyin, tek değilsiniz; Pokemon Go’da zaman yolculuğu Pokemonu vahşi doğada yakalanamaz, sadece özel yöntemlerle elde edilebilir. Zamanında Dalgalanma adlı araştırma görevini aldıktan sonra, burada listelediğimiz tüm hedefleri tamamlamanız gerekecek. Devam edin ve Pokedex’inizi tamamlamanıza yardımcı olması için Pokemon Go Celebi’yi edinin!

Pokemon Go’da Meltan nasıl yakalanır?

Gen 8 Meltan’ı almak istiyorsanız, kullanabileceğiniz birkaç yöntem var. Pokemon Let’s Go’nuz varsa, Pokemon Go’dan herhangi bir Pokemon’u aktararak Meltan’ı alabilirsiniz veya Switch oyununa erişiminiz yoksa bunun yerine dokuz aşamalı bir özel görevi tamamlayabilirsiniz. Her iki durumda da, Pokemon Go’da Meltan’ı nasıl yakalayacağınız rehberimiz size ihtiyacınız olan tüm bilgileri verecektir.

Pokemon Go Meltan’ı nasıl yakalayacağınızı merak ediyorsanız, kesinlikle tek değilsiniz. Meltan, Gen 8’de ortaya çıkan ilk Pokemon’du ve tüm dünyadaki oyuncular için gizemli bir siluet olarak Pokemon Go aracılığıyla tanıtıldı. Pokemon Go’da Meltan’ı almak artık basit bir iş değil, ancak vahşi doğada yakalanamadığından, onu size takas edebilecek birinin yardımına ihtiyacınız var!

Pokemon Go’da Leafeon ve Glaceon nasıl edinilir?

Leafeon ve Glaceon, iki dördüncü nesil Eevee evrimidir, ancak bunlar diğerleriyle aynı yöntemle edinilmemiştir. Pokemon Go’da Leafeon ve Glaceon’u nasıl edineceğinizi merak ediyorsanız, bu konuya adanmış tam bir rehberimiz var.

Pokemon Go’da Smeargle nasıl yakalanır?

Bu arsız köpek, resimlerinizi bombalamayı çok seviyor, bu yüzden onu vahşi doğaya çekmek için Anlık Görüntü Modunu kullanmanız gerekecek ve Pokemon Go’da Smeargle’ı nasıl yakalayacağımızla ilgili tüm ayrıntılara sahibiz.

Pokemon Go Smeargle bir süredir oyunda ama Pokedex’inizdeki sanatsal yavruları henüz işaretlemediyseniz, vahşi doğada biriyle karşılaşmayacaksınız. Bunun nedeni, bazı özel bilgiler gerektiren Pokemon Go’da Smeargle’ı yakalamak için çok benzersiz bir yöntem olmasıdır.

Pokemon Go’da Smeargle’ı yakalamak, Anlık Görüntü Modu özelliğini kullanmayı içerir. Sevdiğiniz Pokemon’larınızdan birinin fotoğrafını çektikten sonra, çılgın köpek gibi Smeargle elde etme şansı var.

Pokemon Go’da Spinda nasıl yakalanır?

Spinda, farklı desenleri sayesinde 20’den fazla varyasyona sahip olan zor bir Pokemon’dur, bu aşırı gelebilir ancak ana oyunlarda açıkçası çılgın dört milyar varyantla karşılaştırıldığında okyanusta bir damladır. Başlamak için belirli bir Saha Araştırması görevi bulmanız gerekir ve Pokemon Go’da bir Spinda’yı nasıl yakalayacağınıza dair tüm ayrıntılara sahibiz.

Pokemon Go Spinda, birkaç nedenden dolayı oyundaki en nadir ve en eşsiz Pokemonlardan biridir. Birincisi, vahşi doğada yakalanamaz ve bunu her ay mevcut olan farklı modellerle birleştirdiğinizde, Pokemon Go’da izini sürmek için en zor cep canavarlarından biri haline gelir. Amacınız Pokedex’i tamamlamak ve her farklı Pokemon Go Spinda modelini elde etmekse, oyuncak ayı benzeri Pokemon’a yönelik eksiksiz kılavuzumuza yardımcı olmak için buradayız.

Pokemon Go’da bir Spinda yakalamak için, PokéDurak’tan doğru Alan Araştırma Görevini bulmanız gerekir. Spinda, bir PokéDurak döndürmenin ve “Arka arkaya 5 Harika Dönen Top Atışı Yap” görevini almanın ödülüdür.

Pokemon Go’da Aerodactyl nasıl yakalanır?

Let’s Go Meltan görevinde yolunuza devam ediyorsanız, Pokemon Go’da bir aerodaktili nasıl yakalayacağınızı merak ediyor olacaksınız. Teknik olarak zor olmasa da araştırma görevinin aşamalarından biridir, acı çektirici olabilir, bu yüzden hayatı kendiniz için kolaylaştırmak için burada sahip olduğumuz her şeyi okuyun.

Pokemon Go’da Aerodactyl’i nasıl edineceğinizden emin değil misiniz? Pokemon Go Aerodactyl, yakalanması en sinir bozucu Pokemon’lardan biridir çünkü çeşitli özel araştırma görevlerinde sık sık bir hedef olarak ortaya çıkar, ancak vahşi doğada çok nadiren görürsünüz.

Pokemon Özellikleri Evrimler

Pokemon Go tüm evrim öğeleri

Evrim eşyaları veya özel eşyalar altı farklı çeşitte gelir: Metal Coat, Sun Stone, Dragon Scale, King’s Rock, Up-Grade ve Sinnoh Stone. Spesifik Pokemon’u bol miktarda candy ile birlikte yeni formlara dönüştürmek için kullanılırlar ve Pokemon Go evrim öğeleri kılavuzumuz bu öğelerin her birinin nasıl kullanıldığını açıklayacaktır.

Pokemon Go Sinnoh Stones

Sinnoh Taşları, normalde yalnızca Araştırma Görevlerini tamamlayarak veya PvP savaşlarında elde edilebildikleri için, elde edilmesi oldukça zor olan bir tür özel eşya türüdür, ancak bazı Topluluk Günü etkinlikleri de bunları vermiştir. Belirli Gen 4 Pokemonları geliştirmeleri gerekir, bu yüzden onları nasıl elde edeceğinizi ve hangi evrim için kullanıldıklarını görmek için Pokemon Go Sinnoh Stones rehberimize bakın.

Pokemon Go Unova Stones

Sinnoh Taşları Gen 4 için iken, Pokemon Go Unova Taşları Gen 5 Pokemon için kullanılıyor ve nasıl çalıştıkları ve onlarla hangi Pokemon’u geliştirebileceğinizle ilgili detaylara sahibiz.

Pokemon Go “Apraise” özelliği

Pokemonların değerlerini gösteren Apraise özelliği hakkında bilmeniz gereken her şey bu kılavuzda toplanmıştır.

Pokemon Go “Pırify” özelliği

Team Rocket mücadelelerinde elde edilen Pokemonlar’da bulunan Purify (saflaştırma) özelliği hakkında bilmeniz gereken her şey bu kılavuzda toplanmıştır.

Pokemon Go “New Attack” özelliği

Pokemon Go’da Eevee evrimi

Farklı bir evrim sistemine sahip olan Eevee için evrim bilgileri, bu kılavuzda yer alıyor.

Pokemon Go Diğer Kılavuzlar

pokemon go kilavuz

Pokemon Go’daki Poke Topların renkleri hakkında bilmeniz gereken tüm bilgiler, bu kılavuzda toplanmıştır.

Pokemon Go’da CP nedir ve CP sistemi hakkında bilmeniz gereken her şey bu kılavuzda toplanmıştır.

Pokemon Go’da Buddy sisteminin detayları ve Pokemon arkadaşınızla Best Buddy olabilmek için gerekli kalp sayısına bu kılavuzdan ulaşabilirsiniz.

Pokemon Go’da trainer seviyeleri ve leveller hakkında bilgileri bu kılavuzdan alabilirsiniz.

Oyunda önemli ek özellikler elde edebilmenizi sağlayan PokeCoin ile ilgili bilmeniz gereken her şey ve nasıl bedava PokeCoin kazanacağınız.

Pokemon Go hesabınızı başka bir telefona veya iPhone’a aktarma hakkında bilmeniz gereken her şey.