Sancaktar Caddesi’ne aydınlatma müjdesi

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, muhtarlarla yapılan toplantıda Kartal’daki aydınlatma sorunlarının giderileceğini ifade etti. Caddelerin aydınlatılması ile ilgili bir seferberlik başlattıklarını belirten Yüksel: “Seçimden öncede söz verdiğim Abdi İpekçi, Gökhan Yavuz ve Kubilay Caddeleri ile ilgili harekete geçtik. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz ve AYEDAŞ işbirliğiyle; İstasyon Caddesi, Abdi İpekçi ve Gökhan Yavuz Caddeleri elden geçirilerek aydınlatıldı. Kadın cinayetlerinin ve kadınlara yönelik şiddetin konuşulduğu bir dönemde caddelerimizin gece karanlığından kurtarılarak en azından kötü niyetli kişiler açısından caydırıcı olmasını diliyorum. ” dedi.

Sancaktar Caddesi aydınlanacak

Kartal 24’de daha önce haberi yapılan Sancaktar Caddesi’ndeki aydınlatma problemine de değinen Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, “Çalışmaları devam eden Kubilay Caddesi ile ilgili çalışma AYEDAŞ’ın programı gereği 2020 yılına sarktı, şimdi ona Sancaktar Caddesi’ni de ekliyoruz. Kartallı Kazım Meydanı’ndan inen bu cadde, daha aydınlık bir hale getirilecek. Asfalt ile ilgili gerekli yamalar mutlaka yapılacak; ama büyük tadilatlar Mayıs ile beraber bir program dâhilinde başlayacak” dedi.

sancaktar-caddesi-aydinlatmaFotoğraf lisansı: Kartal 24

Sancaktar Caddesi, sabahları çocukların okula gitmek için kullandıkları önemli bir cadde. Caddede hiçbir trafik önlemi ve aydınlatma bulunmuyor. Özellikle saatlerin 1 saat geri alınmamasından dolayı karanlık saatlerde okula gidecek öğrenciler için kış aylarında büyük tehlike yaratacak. Vatandaşlar, akşamları da iş ve okul geliş saatlerinde sorun teşkil eden caddenin bir an önce aydınlatılması için çalışmalarının tamamlamasını istiyor. Vatandaşlar ayrıca caddenin bağlantı sokaklarına hız düşürücülerin de bir an önce yapılmasını istiyor.