The Ascent inceleme

The Ascent, Neon Giant’ın ilk oyunudur ve distopik bir Cyberpunk dünyası sunar. Bu, RPG unsurlarıyla karıştırılmış üçüncü şahıs perspektifli silah oyunu, benzersiz bir karanlık gelecek fantezi macerası yaratmak için yola çıkıyor, peki almaya değer mi? Sizin için burada The Ascent’i inceledik.

The Ascent İnceleme

The Ascent, vatandaşların büyük çoğunluğunun esasen devasa mega şirketlere ait olduğu, küçük ve büyük için bir hayat borcu ödeyen sözleşmeli hizmetkarların olduğu karanlık bir gelecek dünyasında geçen bazı aksiyon RPG unsurlarına sahip yukarıdan aşağıya bakışlı ikiz çubuk tarzı bir nişancı oyunudur. Bildiğiniz tüm yaşam, içinde yaşayanların en azından bazı yaşam gereksinimlerini sağlamak için şirketlerin kurduğu bir dizi döngüye, hassas bir kontrol ve denge sistemine bağlıdır. Ama “iyi” şeyler sonsuza kadar süremez, değil mi? Oyun, Ascent Group’ta kaos ortaya çıktıkça sistemin başarısız olmasıyla açılır. Bu olaylar dizisine neyin sebep olduğunu bulabilecek misiniz, yoksa bölgenin etrafınızda parçalanmasına izin verebilecek misiniz?

the-ascent-inceleme-2

Oynanış açısından, olan en büyük şeylerden biri, daha izometrik bir görüş açısından bile siper kullanmanıza izin vererek, yüksek veya alçak nişan alabilmenizdir. Ayakta dururken ve yüksek nişan alıyorsanız daha küçük düşmanlar vurulamaz, tıpkı bir çatışma sırasında çömeldiğinizde düşmanların sizi ıskalayabilmesi gibi, sizi düşük atışlardan korumak için bir koruma kullanıyorsanız iki kat etkilidir. Normal zorluk seviyesinde oynarken, bu oyunda sunulan zorluk seviyenizi, dövüş karşılaşmaları seviyenizin içinde olduğunuz sürece beğendim. Bir karşılaşmada siperden yararlanmazsanız çabucak parçalanabilirsiniz ve düşmanlar genellikle sizi kuşatır veya el bombaları ve diğer yeteneklerle sizi siperden çıkarmaya çalışır. Solo veya Co-op, düşmanları kuşatabileceğiniz veya teraziyi lehinize çevirmek için akıllı silah, eşya veya güç kombinasyonları kullanabileceğiniz için karşılaşmalara yaklaşma şeklinizi gerçekten değiştirecek.

the-ascent-inceleme-3

The Ascent oynanış

Bunlardan bahsetmişken, size güçlü bir yumruk kadar temel şeyler veya etraflarındaki her şeyi ezmek için küçük kara delikler oluşturan mermileri veya el bombalarını yavaşlatan alanlar gibi daha Cyberpunk’a uygun bir parça bombası vermek için farklı araçları ve siber yazılım güçlerini donatabilirsiniz. Bunların ve diğer niteliklerin etkileri, beceri puanlarıyla seviyelendirilebilir veya ekipman, çok çeşitli farklı istatistikleri de etkileyebilir.

the-ascent-inceleme-4

Bütün bunlar kulağa hoş geliyor, birkaç saat içine konan bir şey için sağlam bir temel gibi. Ayrıca alanlar arasında neredeyse çorak arazilerden geçen uzun mesafeler, ilk kez bazı harika manzaralara bakmanıza neden olabilir.

the-ascent-inceleme-5

Bu deneyime, daha harika Cyberpunk dünyaları, teknolojisi ve ilmi için heyecanlı ve olumlu bir şekilde girdim. Bu oyun hakkında sevilecek çok şey var, denemekten kaçınmayın. The Ascent’i arkadaşlarla oynamak daha iyidir. Bu ekibin bu oyunu parlatmaya ve geliştirmeye devam etmesini umuyorum ve bununla birlikte daha da ilgi çekici bir deneyim sağlayabilir.