Dawn of Man inceleme

Dawn of Man insanlığın ilk çağlarında geçen strateji, şehir kurma ve hayatta kalma ögelerini iyi bir şekilde birleştiren bir simülasyon oyunudur. Dawn of Man, Taş Devri’nde başlayıp Demir Çağı’na kadar uzanarak, sizi insanlığın 10 bin yıldan fazla geçmişine götürür. Oyuna başlarken mutlaka eğitimi tamamlayıp nasıl oynandığını öğrenmelisiniz.

Dawn of Man inceleme

Oyunda öncelikle insanlarınızın hayatta kalabilmesi için avcılık ve kaynak toplama işine odaklanmak gerekiyor. Ardından daha fazla insan kazanmak için daha fazla ev yaparak, yeni insanlar için yeterli yer oluşturmanız gerekiyor. Nüfusunuzun artışı, insanlarınızın üremesine bağlı. Oyun içinde yapılan işlerden kazanacağınız teknoloji puanları kullanarak keşifler yapabilirsiniz. Bu hem size yeni avantajlar sağlayacak, hem de oyuna yeni zorluklar getirecektir.

dawn-of-man-1

Dawn of Man Avcılık ve Kaynak Toplama

Dawn of Man oyununda avlayabileceğiniz çok sayıda hayvan türü bulunuyor. Bu hayvanlar, doğada bulunan ve insanların beslenme amaçlı kullanabildiği geyik gibi hayvanlar. Ayrıca nehirden balık tutabilirsiniz. Avlanan hayvanların etinden ve derisinden yararlanılıyor. Oyunda yer alan bazı hayvanlar şunlar; Mamutlar, Yünlü Gergedanlar, Eski Bizon, Megaloceros, Mağara Aslanları.

dawn-of-man-2

Kaynak toplama kısmına gelirsek; ağaçları keserek odun toplanıyor, çevreden şifalı bitkiler toplanıyor ve etraftan taş gibi madenler toplanıyor. Çevreden toplayabileceğiniz meyve, çilek, su, odun, çakmak taşı, taş, cevher gibi kaynakları kullanarak yemek hazırlayabilir, alet yapabilir, giysi üretebilir ve yapılar inşa edebilirsiniz.

Dawn of Man Kışa hazırlık yapın

Bahar ve Yaz aylarında oyunda balık tutmak, hayvan avlamak ve meyve toplamak çok daha kolaydır. Zor zamanlara hazır olabilmek için güzel havalarda tüm bunlardan yeterince toplamanız gerekiyor. Kış oldukça zor geçebilir ve gereksiz yere açlıktan insan kaybı yaşamak istemezsiniz.

dawn-of-man-3

Oyunda tek tehlike Kış değil. Başka yerleşimcilerin saldırılarına karşı korunmak için güçlenmelisiniz. Bunun için surlar inşa etmeniz ve insanlarınıza yeni silahlar yapmanız gerekiyor.

dawn-of-man-4

Oyun hem Windows hem de MacOS işletim sistemlerinde oynanabilir. Windows için minimum ve önerilen sistem gereksinimleri aşağıda verilmiştir.