God’s Trigger inceleme

God’s Trigger, bir Melek ve bir Şeytan’ın bir araya gelerek Cennete girmesi ve kıyameti durdurmak için mücadele etmesini konu alıyor. Oyunda zorluk seviyesi üst düzeyde. Adeta mermiler havada uçuşuyor ve ortalık kan gölü oluyor.

God’s Trigger (Tanrının Tetikçisi), vahşet ve şiddet ögelerini barındıran, eşli de oynanabilen, zorlu bir aksiyon oyunudur. Oyunu isterseniz klavye ve fareden, isterseniz de kontrol cihazından oynayabilirsiniz.

God’s Trigger inceleme

Oyunda bir single modu (tek başına) bir de coop modu (arkadaşınızla) bulunuyor. Oyunda Campaign veya Arcade olarak oynayabileceğiniz bölümler var. Tek başınıza oynadığınızda karakterlerin özel yeteneklerine göre gerekli yerlerde karakteri değiştirip Melek ya da Şeytan olabiliyorsunuz. Coop modunda ise siz bir karakteri, arkadaşınız da diğer bir karakteri oynuyor. Arkadaşınızla oynadığınızda çok daha hızlı ve vahşetle bölümleri geçebilirsiniz.

gods-trigger-inceleme-1-1

Bu oyunda amaç düşmanları mümkün olan en vahşi şekilde öldürmek. Ne yapacağınıza saniyesinde karar vermelisiniz, çünkü oyun oldukça zor ve ölmek çok kolay. Hızlı tempolu bir kan banyosunda vahşet uygulayın.

gods-trigger-inceleme-2

Her karakter kendi benzersiz güçlerine sahiptir. Melek veya Şeytan, her iki karakter de özelleştirilebilir yeteneklerle, farklı özelliklerle düşmanlarınızı istediğiniz gibi yok etmenin bir yolunu sunar.

God’s Trigger karakterlerin kontrolü

Oyunda düşmanları öldürmek için karakterleri çok iyi bir şekilde kontrol etmeniz gerekiyor. Zorluk derecesinin çok yüksek olduğundan bahsetmiştik. Saniyelik kararlar almalısınız. Düşmana ateş etmek için farede sağ tuş, Xbox 360 kontrol cihazında ise RT tuşu kullanılıyor. Düşmana bıçakla vurmak için farede sol tuş, kontrol cihazında ise LT kullanılıyor.

gods-trigger-inceleme-3

Yön tuşları klavyede W-A-S-D olurken kontrol cihazında ise soldaki joistik yönlendirici (L) şeklinde. Hızlı vurmak ve teleport için klavyede boşluk tuşu, kontrol cihazında RB tuşu kullanılır. Nişan almak için kontrol cihazında sağ joistik tuşu (R) kullanılır. Düşmanı seçmek için yine bu tuşa basmak gerekiyor. Sol hareket tuşuna basılınca özel yetenek aktif oluyor.