One Finger Death Punch 2 inceleme

One Finger Death Punch 2 aksiyon ögelerini basit eğlence tarzında harmanlamış bir Beat ’em up oyunudur. Oyunda tuşlara basarken hızlı ve hatasız olmanız gerekiyor.

Dünyanın en hızlı kavgası geri döndü. Unity oyun motoruyla yapılmış oyun, şimdiye kadar yapılmış en epik çöp adam avcısı ile sinematik bir kung-fu şöleni sunuyor. One Finger Death Punch 2, orijinaline sadık kalarak geliştirilmiş bir tek oyunculu oyundur. Oyunu sadece iki tuşla oynarsınız. Her basım önemlidir, o yüzden hatasız tuşlamaya dikkat etmelisiniz.

One Finger Death Punch 2 inceleme

Oyuna başlarken 14 seviyelik bir eğitim bölümü sizi karşılıyor. Burada genel anlamda oyunun nasıl oynandığı öğretiliyor. Eğitim bölümü deyip geçmeyin, oldukça eğlenceli. Eğitim bölümünü tamamlayınca 1 adet Steam başarımı da tamamlamış oluyorsunuz.

One-Finger-Death-Punch-2-inceleme-1

Oyunu kontrol cihazıyla oynamanızı öneririz. Biz Xbox 360 kontrol cihazı ile oyunu denedik. Sağ tarafa saldırmak için B, sol tarafa saldırmak için X tuşuna basmanız gerekiyor. Acaba LT ve RT tuşları kullanılsa daha iyi olmaz mı diye de düşünmedik değil. Her neyse, oyun ekranının üst kısmında can göstergesi ve altında kalan düşman sayısı var. Canınız, her hatalı tuşlamada ve karşı taraftan gelen saldırının isabetine göre azalıyor.

Rakiplere saldırırken mutlaka doğru tuşa limit bölge içinde basmalısınız. Alt göstergeler, düşmanın içine girdiği limit alanını tasvir eder. O alanlara girince X veya B’ye tıklamalısınız. Dışındayken tıklarsanız can kaybı yaşarsınız. Mavi çöp adama bir önden bir de arkadan vurmanız gerekiyor. Yeşil çöp adama iki kere vurmalısınız. Sarı çöp adama 2 kere önden 1 kere arkadan vurmalısınız. Beyaz çöp adam ise 1 vuruşta ölüyor. Oyunun en eğlenceli ögeleri ise silahlar. Adeta bir çöp adam katliamını saniyeler içinde yapabilirsiniz. Oyunda ata binerek çöp adam kafası uçururken kendinizi bulduğunuzda şaşırmayın, oyunda pek çok sürpriz aksiyon sahnesi sizi bekliyor olacak.

One-Finger-Death-Punch-2-inceleme-2